Na Tyršově stadionu se podávaly gólové hody

Luboš Heider, Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, neděle 17.10.2010
Š u m p e r k - Po delší době se Draci představili na svém ledě a v utkání si připsali celkem desátý bodový zisk v řadě za sebou. Salith si tak upevnil první místo v tabulce před svými soupeři povinnou výhrou nad nováčkem z Uherského Hradiště. Zápas se ovšem nevyvíjel tak jednoznačně, jak ukazuje výsledek. První třetinu nepadla jediná branka. Dobře bránící tým ze Slovácka kapituloval až ve druhé třetině po individuální akci Michala Veleckého, který v tomto zápase zaznamenal hattrick. Skóre narostlo až na vysoký poměr 6:1, další branky přidali Novosad, Matějka a Ambruz.
11.kolo neděle 17.10.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Uherské Hradiště
6:1
(0:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Velecký, 34. Novosad (Holík, Meluzín), 40. Matějka (Holík, Novosad), 50. Velecký (Ondráček), 58. Velecký (Haas), 60. Ambruz (Brunec, Ondráček) - 39. Matula (Kotačka). Rozhodčí: Jeřábek - Hanzlík, Matěj. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1211. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1
Boška - Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Drtil, Tesařík - Novosad, Meluzín, Matějka - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka
Oharek - Stašek, Heča, Kristýnek, Pšeja, Šimek, Matula, Šudoma, Sladký - Piluša, Andrýsek, Klabačka - Mikeš, Kundera, Karpíšek - Schuster, Kotačka, Červenka - Kartusek

Po dlouhé době se šumperští Draci představili na svém ledě a dokázali i tentokrát uspět. Nováček soutěže z Uherského Hradiště ani v 11. kole 2. ligy Východ na šumperském ledě nevyhrál, to se mu nepodařilo nikdy v historii. Draci naopak podeváté v řadě odešli z plochy jako vítězové. Navíc opět bodovat Michal Velecký.

Ovšem do první třetiny vstoupilo aktivněji Uherské Hradiště, brankář Boška byl pozorný a za svá záda kotouč nepustil. Ve 3. minutě se dostali do první velké šance Draci, když nikým nehlídaný Haas zamířil těsně vedle brány. Hned vzápětí Aleš Holík dokonce trefil tyč! Domácí začali ovládat dění na ledě, jenže přes zarputilou defenzívu soupeře se do šancí dostávali sporadicky. Velecký pálil v sedmé minutě až z příliš těžké pozice. Hosté těžili z rychlých brejků, paradoxně jeden takový mohl poslat Draky do vedení.

I k vlastnímu údivu se za obranu hostů dostal obránce Tomáš Drtil, ačkoliv se o to ani příliš nesnažil. Lajdácký přístup defenzívy nováčka soutěže nepotrestal, v rozhodující chvíli zapomněl kotouč za sebou. Šanci na aktivnější pojetí hry měli hosté při Veleckého vyloučení, jenže kde se útočných akcí nezasadí, tam se ani branek nesklízí. Hradiště nevystřelilo v přesilovce jedinkrát na branku. Ve 14. minutě dostal nádhernou přihrávku Jakub Hulva a mohl střílet do prázdné brány, ale hostující brankář Oharek se přemístil rychlostí světla. Hosté pak zkoušeli pálit ze všech pozic, jenže se všemi pokusy si Boška hravě poradil.

Dvě minuty po zahájení druhé třetiny vystřelil nádhernou střelu Roman Meluzín, ale lapačka brankáře Oharka byla pohotová. O půl minuty později Aleš Holík trefil stejně jako v první třetině tyč. Oharek nakonec o svoji nulu přišel kuriózně, když Michal Velecký prorval puk za jeho záda i s brankářovým betonem.

Hosté měli velkou šanci za pár chvil, když Josefa Mikeše vychytal ve stoprocentní šanci domácí brankář Boška. Tlak Draků však postupně rostl, jenže Vlastimil Oharek si postavil hlavu a začal brát domácím dech. Ve 26. minutě vychytal i v obrovské šanci Romana Červenku. Po další šanci Haase již udeřilo. Ve 34. minutě se prosadilo trio Holík - Meluzín - Novosad, když jmenovaná trojice ujela obraně a následně Aleš Holík přihrál Romanu Meluzínovi, ten ihned Zdeňku Novosadovi, který již měl po překrásné souhře lehkou práci.

Ve 38. minutě mohl nejprve zvýšit domácí náskok Červenka, ale z dorážky přestřelil. A tak se dočkali i hosté. Uherskému Hradišti se podařilo snížit v čase 38:16, kdy Martin Kotačka poslal přihrávku na Lukáše Matulu, který se v dobré střelecké pozici nemýlil. Z nepříjemné situace však Draci vytěžili klíčový moment utkání ve svůj prospěch. Šumperk totiž hned vzápětí odpověděl brankou Jana Matějky.

Třetí třetina se poté změnila v souboj šumperských útočníků s Vlastimilem Oharkem. Ten předváděl chvílemi magické zákroky. Ve velké šanci vychytal Martina Ambruze, který před ním stál úplně sám, spousta dalších pokusů pak vyzněla do prázdna díky dalším chráničům hostujícího brankáře. Až v 50. minutě Draci navýšili svůj náskok, kdy se podruhé v utkání prosadil Michal Velecký. Ten doklepl do sítě osamocený kotouč. Hosté se sice snažili probojovat do pásma Draků a vypracovat si nějakou šanci, jenže neúspěšně a často i docela bezzubě.

Téměř dvě minuty před koncem ujeli obraně Uherského Hradiště Marek Haas s Michalem Veleckým, který po přihrávce prvně jmenovaného zkompletoval hattrick! Již odevzdaní hosté inkasovali ještě jednou. Poslední gól vstřelil Martin Ambruz, který poslal puk Oharkovi nad jeho beton. Ke konci ještě obraně hostů ujel Jakub Hulva, ale v samostatném úniku netrefil bránu.

Draci dovedli svou veslici k cíli, načež při děkovačce se šumperští hokejisté sesedli do stylizované lodi a pod taktovkou kormidelníka Radka Fischera oslavili vítězství. Šumperk se udržel v čele tabulky, navíc opět odskočil svým soupeřům.

Video sestřih všech sedmi gólů utkání

Radek Kučera, Salith Šumperk: My jsme měli problém dát gól, hosté dobře bránili, navíc jim výborně zachytal brankář. Řekli jsme si, abychom se tlačili víc do brankoviště, což nám vyšlo. Hosté pak odešli fyzicky a už s námi nestíhali brusli.

Ladislav Heča, vedoucí mužstva HC Uherské Hradiště: S domácími jsme drželi krok první třetinu, kdy jsme měli i nějaké šance. Ale pak se začala projevovat kvalita soupeře, ten rozhodl ve druhé třetině. Ve třetí už jsme odešli trochu fyzicky.