Medvědi tasili drápy, těsný mač vyústil v úspěch Berouna

Martin Schwarz, Dominik Rejthar, středa 26.2.2014
Play-out nabídlo ve středeční podvečer své druhé pokračování, výběr ze Šumperka tentokráte zavítal do středočeského Berouna. Draci dostali za úkol rozšířit šestibodový náskok v tabulce na Medvědy. Hned zprvu přebrali puk do své vlády domácí a ujali se vedení. Avšak zásluhou trefy Jana Semoráda ukazovala světelná tabule po první části skóre 1:1. Zdařilý vstup předvedli Šumperští do periody druhé, její úvod okořenil brankou Karel Plášek. Jenže ještě před další sirénou byl stav 3:2 pro Středočechy, díky dvěma rychlým zásahům. Závěrečných dvacet minut mělo rozhodnout, situaci zvládli lépe oblíbenci přítomných fanoušků. Už na 4:2 zvyšoval svým hattrickem Třetina. Naději vykřesal snížením ALEŠ HOLÍK, avšak více už Salith nestihl. Dvěma asistencemi a jednou brankou se v duelu uvedl bývalý Drak Daniel Vrdlovec.
54.kolo středa 26.2.2014
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3
(1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Třetina (Vrdlovec, Babka), 36. Třetina (Vrdlovec, Babka), 38. Vrdlovec (Babka, Marek), 45. Třetina (Babka, Kučný) – 14. Semorád, 24. Plášek (Haas, Holík), 50. Holík (Plášek, Sedlák). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.
Šimboch – Tverďák, Špelda, Chalupa, Jebavý, Kučný, Sklenička – Vrdlovec, Hrdel, Marek – Babka, Petruška, Třetina – A. Půlpán, Kubeš, Malý – Hrouda, Stromko, Matějka – Šteiner
Štůrala (45. Vajner) – Holík, Starý, Sedlák, Dudáš, Novotný, Gewiese - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Semorád, Popelka - Cink.

Do velmi důležitého utkání, ve kterém obě dvě mužstva chtěla bodovat, vstoupili jako vichr domácí Medvědi, jenž se hned ve 2. minutě zápasu ujali vedení. Berounský Miroslav Třetina si dobře počkal před brankou na přesný pas Daniela Vrdlovce a následně poslal z blízkosti bez potíží puk za gólmana Šumperku Štůralu.

Za malou chvíli ale nemuselo zůstat jen u jedné branky. Domácí Hrdel se po chybě obrany Draků řítil náhle sám na Štůralu, jehož ale střelou mezi jeho betony nepřekvapil a gólman Salithu tak udržel svůj ve hře. Na šanci Berouna odpověděli Šumperští při přesilové hře, kdy po dělovce obránce Holíka od modré zazvonila tyčka domácí svatyně. A draci začali postupně přebírat iniciativu v zápase.

Také se dočkali vyrovnání, a to v první třetině. Jan Semorád se po vyhraném vhazování hned vrhl s kotoučem na holi na branku Berouna a krásně trefil skulinu, kterou u tyče nechal domácí brankář Šimboch. Ve zbytku první části si ještě obě dvě mužstva vypracovala nějaké příležitosti, ale brankáři již za svá záda žádné další střely nepustili.

Po přestávce měli sice domácí výhodu přesilové hry, ale v ní se vůbec nedokázali prosadit. Udeřilo tak na druhé straně. Zakončení Moskala ještě zvládl brankář Šimboch ustát, další akci hostů už ale ne. Holík poslal rychlou přihrávku na modrou, Marek Haas zavezl puk do třetiny soupeře a následně ho naservíroval na zcela volného matadora Karla Pláška, který chladnokrevnou střelou poslal Draky po bleskové souhře do vedení.

Po druhé brance Salithu diváci nesledovali zrovna pohlednou podívanou, neboť obě dvě mužstva se prala o kotouč především ve středu hrací plochy. Nakonec ale přece jen ještě ve druhé periodě padly dva góly, a to do svatyně Šumperka. Srovnání skóre ve 36. minutě vystřihl Miroslav Třetina, který znovu těžil z práce nejnejebezpečnějšího hráče domácích Daniela Vrdlovce.

Ještě složitější moment přišel o dvě minuty později, kdy domácím nepřesnostmi v obraně hosté doslova nabídli vedení. Skákavá přihrávka Babky přeskočila hůl nejen obránci, ale i šumperskému gólmanovi, který chtěl kotouč rozehrát, a na Vrdlovce tak koukala zcela prázdná branka. Po druhé části tak Medvědi vedli velmi lacině získanými góly nad Šumperkem 3:2.

Třetí třetina se pak nesla ve znamení berounské defenzívy, která čelila jasné šumperské snaze o vyrovnání. A přesto to byli opět domácí, kdo opět velmi zbytečnou brankou skórovali. V přesilové hře se po ose Jakub Babka, Jakub Marek propadl puk před branku na Miroslava Třetinu, jenž na brankovišti uplatil důraz a Medvědi tak vedli o dva góly. Útočník Berouna navíc vstřelil již svojí třetí branku v utkání a potvrdil tak svoji parádní formu.

Obraz hry se však nezměnil, Beroun znovu jen bránil, a Šumperk si vypracovával v některých fázích až drtivý tlak. A to zvláště v přesilovkách, ze kterých však tentokrát Šumperk skórovat nedokázal. Děkovat mohou především svému gólmanovi Šimbochovi, který předvedl nespočet těžkých zákroků.

Přesto i on ještě jednou v utkání kapituloval. Karel Plášek našel svým milimetrovým pasem na druhé straně skvěle najetého obránce Aleše Holíka, jenž si nyní již dočkal a střelou z voleje vykřesal v 50. minutě naději na body pro svůj celek.

Zbytek utkání byl z obou stran již spíše nervózní. Šumperští sice nadále bušili do obrany Medvědů, jenž ale včele s gólmanem Jurajem Šimbochem skvěle plnila své povinnosti a udržela již konečný stav až do konce utkání. V závěru to ještě zkusili Draci bez gólmana, ale ani to nepřineslo kýženou vyrovnávací branku.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Tři body jsou pro nás cenný. Bylo to pro nás velmi těžké utkání. Sice jsme výborně začali, ale pak jsme neproměnili náš únik a postupně jsme přenechali iniciativu hostům, kteří toho využili. Naštěstí se nám ale podařilo v klíčovou chvíli zmobilizovat naší hru, začali jsme být více důrazní, hráli jsme do těla, což způsobilo, že jsme si vytvořili potřebný tlak. Ty naše branky byly sice pro nás šťastné a pro ně smolné, ale bylo to akorát vyústěním našeho tlaku. Závěr byl sice velmi dramatický, ale zvládli jsme to a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili.Je ale důležité, abychom vytrvali v našich výkonech i v dalších utkáních, a to po celých šedesát minut.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Porážka nás mrzí velice, ale bohužel jsme dostali velmi laciné góly, což je o to horší, že nás Beroun vyloženě nepřehrával. Rozhodly také naše nevyužité šance, trefili jsme i nějaké tyčky. Bohužel nedá se s tím ale nic dělal a musíme bojovat dál.