Martin Ambruz po přihrávce Paní Štěstěny vystřelil zaslouženou výhru!

Svoboda Jaroslav, středa 26.11.2008
Š u m p e r k - Jestliže znáte rádiový pořad "Pomsta je sladká!", tak nezbývá než dodat, že Drakům se dnes podařilo Technice naprosto s úroky vrátit smolnou prohru 2:1 z prvního vzájemného duelu. Technika přitom vlétla na Draky jako utržená, v první třetině se to nažhavenými hosty doslova hemžilo, přesto fantasticky chytajícího Maláče překonal pouze Korotvička, navíc z nařízeného trestného střílení. Jestliže Brno mělo převahu v první třetině, tak v té druhé bylo na ledě takřka jediné mužstvo. Žezlo po Maláčovi převzal Nešťák a to co chvílemi předváděl na brankové čáře, to byla přehlídka absolutního iluzionismu. Přesto se Šumperk prosadil, skóroval Tomáš Brunec. V poslední třetině si Draci znovu vypracovali tlak, ale rozhodnutí přineslo až "neškodné" nahození MARTINA AMBRUZE, který svým dloubáčkem k šoku všech překonal jinak famózního Pavla Nešťáka.
21.kolo středa 26.11.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Brunec (Ambruz, Hulva), 60. Ambruz (Maláč) - 14. Korotvička (tr. střílení). Rozhodčí: Úlehla - Ježek, Plch. Vyloučení: 9:14, navíc Ondráček a Zacpálek (oba SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 918. Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Maláč - Zacpálek, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Fryč - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel
Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Babic, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář - Mráz, Sedláček, Jelínek - Špok, Šebek, Korotvička - Látal, Odehnal, Benýšek - Tobiáš

Technika vlétla do utkání neuvěřitelným tempem, naopak Draci jakoby nabrali dojmu, že po debaklu 0:8 od Orlové se i nyní brněnští hokejisté snad porazí sami. A tak se hrdinou úvodu utkání stal kouzelník Pavel Maláč. Hned v první minutě pálil Jelínek, který zachytil vyhození mladého Zacpálka a tvrdě pálil. V polovině druhé minuty zakončoval z levého křídla Petr Látal a svou bekhendovou střelou orazil Maláčovo břevno. Šumperský gólman se přitom hned v úvodu musel hodně otáčet, brněnské pokusy však pokryl. Během Odehnalova vyloučení se ke střelám dostal i Šumperk, Ambruz však trefil Nešťáka do masky a Holík naopak tvrdou bombou téměř prorazil hrazení. Dobrých deset minut si na ledové ploše hosté vytvářeli svým důrazem a bleskovým pohybem místy drtivý tlak, ale Maláč pokryl i největší šance soupeře.

Těsně před vypršením desáté minuty se do první vážnější příležitosti dostali domácí, Novosad ale sám před Nešťákem minul. Ve 14. minutě se ke střele tlačil Stejskal, v zakončení ale minul branku a z protiútoku musel únik hostů zastavit faulem Ondráček a sudí Úlehla nařídil trestné střílení. Exekutor Jan Korotvička pomalým tempem dojel k hrazení a odtud se zase vydal obloučkem směrem k Maláčovi, kterého přelstil před brankovištěm technickou rychlou střelou do protipohybu. Šumperk mohl srovnat v 17. minutě, Drábek s Dubou však na hranici brankoviště kotouč za Nešťáka neprošťouchali. Ke konci první třetiny po vyloučení Ondráčka, který dostal desetiminutový osobní trest, se poprvé v kariéře představil šumperskému publiku odchovanec Jakub Fryč. Osm vteřin před sirénou pálil urostlý Blanár, ale Nešťák si jeho střelu pohlídal.

Od druhé třetině se v modrých dresech domácích hokejistů představil úplně jiný výběr. Draci ovládli dění a hýřili svým v poslední době typickým pohybem. Drakům k nabrání tempa pomohly i přesilovky, ve 22. minutě měl branku na holi Michal Vymazal, ale před prázdnou brankou minul. Následně se u druhý tyče dostal do zakončení Meluzín, toho ale neuvěřitelným způsobem vylapal Nešťák. Přesto Šumperk srovnal, když volný Tomáš Brunec dokázal zavěsit kotouč pod břevno a rozveselit ochozy. Nad sektorem domácích příznivců se poté rozprostřely dva zlínské dresy s jmenovkou Tomáše Brunce, které čerství držitelé vydražili v nedávné aukci. Hned v zápětí mohl vrátit Brnu vedení Látal, který nahodil obloučkem kotouč na Maláče, puk se na hraně nečekaně odrazil a šumperský brankář bleskovým reflexem lapačkou na poslední chvíli chytil. Do poloviny utkání se blýskl pouze Holík, který od modré tvrdou bombou provětral Nešťáka.

V dalších minutách se toho příliš zajímavého neodehrálo, aktivnější Draci se sice tlačili do šancí, ale v nikterak nadějné pozici se neobjevili. Snad jen Stejskal, Novosad a Čížek při svém střídání pomotali hlavu brněnských hráčům, nakonec ale zasahoval spolehlivě Nešťák. Ve 37. minutě na sebe stáhl pozornost hostujících bránících hráčů Meluzín, mezi nimiž naservíroval tutovku Dubovi, jenže Nešťák vytasil další parádní kousek. O chvíli později si Nešťák vybrusloval pro snížení střeleckého úhlu, ale uklouzl a ačkoliv se Hulva snažil ihned poslat kotouč do branky, trefil pouze masku Nešťáka. Největší šanci měl ovšem opět Meluzín, i tentokrát se ocitl zcela sám metr od branky u tyče, parádní rozštěp Nešťáka mu však vítr s plachet naprosto sebral.

Rozhodnutí měla přinést poslední třetina a hned v úvodu se místa dalšího šumperského tlaku dočkal první práce Maláč - Sedláčka s Jelínkem ovšem vychytal. Ve 44. minutě se Drábek dostal mezi tři soupeře a zadovkou poslal do souboje proti Nešťákovi Novosada, brněnský gólman byl i tentokrát úspěšnější. Ve 46. minutě ujel v oslabení Ambruz, uvolnil se, ale v zakončení přestřelil. Následně se začalo na ledě jiskřit a namnožila se i vyloučení. Během dlouhé hry v nestejném počtu hráčů na ledě si vedli lépe šumperští, v 54. minutě ujížděl sám na Nešťáka Stejskal, v poslední chvíli byl však čistě atakován a minul. Draci pak tlačili na brněnský val marně a nemohli se dostat do tempa, krkolomná snaha v přesilovkách rozhodnout vyplodila pouze Dubův náznak šance v 59. minutě. O chvíli později se Draci dostali i do střeleckých pozic a před brankou Nešťáka začalo být pořádně horko. Jenže když Draci rozebrali a rozložili defenzívu hostů, došlo k přerušení hry. Přesto se Šumperk dočkal. Martin Ambruz číhající na pohyb spoluhráče neudržel trpělivost a poslal dloubáčkem od červené na Nešťáka, puk se postavil na hranu a z ní se odrazil Nešťákovi mezi betony. Neuvěřitelná branka rozhodla drama 21. kola a Draci si díky této trefě odčinili podobně smolnou prohru z Brna.