Krajské derby Drakům nevyšlo

Roman Skokan, Roman Skokan, Jaroslav Svoboda, středa 19.12.2007
Šumperským hokejistům se nepodařilo zvítězit v nedaleké Olomouci a odváží si šestibrankový příděl. Přestože Draci prohráli 6:2, dokázali svého soka přestřílet. Olomouc vedla v 16. minutě již 3:0, v polovině utkání snížil na rozdíl dvou branek Marek Ivan. Před druhou přestávkou měl možnost snížit ještě Kovář z nařízeného trestného střílení, ten ale svou šanci spálil. Po páté inkasované brance střídal Lva v brance Tihlář, který do konce utkání inkasoval ještě jednou. Šumperk tak neuspěl v Olomouci ani napodruhé, když hned v prvním kole soutěže prohrál 7:1.
31.kolo středa 19.12.2007
HC Olomouc - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(3:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5:15 Ondrušek (Bordowski), 14:03 Meidl (Štach), 15:19 Bordowski (Ministr), 34:20 Ministr (Meidl), 37:41 Bartoň (Vyrůbalík), 50:51 Bartoň (Brančík) - 28:56 Ivan (Ondráček, Sloboda), Antonovič (Stejskal). Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:6, navíc Klejna (SUM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.
Žigárdy, Nedbálek, Ministr, Bouz, Luňák, Štach, Brančík, Meidl, Venkrbec, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Chmelíř, Bartoň, Čuřík, Bordowski, Žajgla.
Lev (Tihlář), Galvas, Novotný, Sloboda, Ondráček, Hajas, Šindler, Kubica, Meluzín, Grill, Kovář, Ivan, Ambruz, Klejna, Antonovič, Rákos, Brunec, Stejskal.

Šumperk se vydal opět na místo, kde začal v prvním kole svou doposud neúspěšnou prvoligovou misi. Oproti úvodnímu zápasu sice Draci odjeli s menším přídělem, leč opět bez bodů. Za Draky skórovali Marek Ivan a Radim Antonovič, za domácí se dvěmi góly blískl Jakub Bartoň.

V úvodu utkání byl Šumperk favoritovi vyrovnaným soupeřem a hlavně zásluhou přesilových her měl několik příležitostí, jenže Žigárdy střely pochytal. A tak jakmile Kohouti naskočili do hry v plném počtu hráčů, dokázali otevřít skóre utkání. Jakub Lev střelu Bordowskiho pouze vyrazil k Ondruškovi a pro něj nebyl již problém otevřít účet zápasu. V následujících minutách se místo útočného hokeje diváci dočkali pouze řady vyloučení, přičemž Šumperk šel dvakráte do čtyř zásluhou nepřesného vyhození mimo kluziště. Až ve 14. minutě se prořídlé tribuny dočkaly dalšího vzruhu a opět před Lvem, ten ale Ministra vykryl. Minutu na to jej však už domácí borci překonali, Štach našel u tyče Václava Meidla a ten zvýšil již na 2:0. Další minutu na to uspěli domácí potřetí, tentokrát se prosadil Bordowski, který do sítě doklepl Lvem vyraženou Ministrovu střelu. V posledních minutách třetiny si na zálety vyrazili i Draci, ovšem ani Galvas a po něm ani Marek Ivan nesnížili.

I na začátku prostřední dvacetiminutovky se vrhl Šumperk do útoku a tentokrát zkoušeli vrátit svůj tým do zápasu Grill či Kovář, ale Žigárdy pevně držel čisté konto. Dlouho se pak diváci mohli jen koukat na slabý prvoligový odvar, ze kterého vyčnívala jen bomba Martina Stejskala. Šumperk se přesto dočkal. Stejně jako v úvodním utkání letošní sezóny i tentokrát hosté poprvé skórovali za stavu 3:0 pro Olomouc. Ondráčkovu ránu od modré tečoval před Žigárdym Marek Ivan. Branka Draky probudila a vzápětí zkoušeli štěstí i Meluzín a Šindler, ani jeden však neskóroval. A tak se dočkali opět domácí. Milan Ministr prostřelil Lva a Olomouc utekla Šumperku opět na rozdíl tří branek. Na konci 38. minuty se ke střele dostal Vyrůbalík, Lev opět kotouč pouze vyrazil před sebe a Jakub Bartoň svou první brankou v zápase vyhnal šumperskou posilu na střídačku. Do branky se postavil Radek Tihlář a nutno dodat, že jej domácí vůbec nešetřili. Na konci prostřední třetiny mohl snížit ještě Kovář, ale trestné střílení mířené mezi betony Žigárdyho v gól nepřetavil.

V poslední třetině už se vesměs utkání odvíjelo podle očekávaných not. Domácí se nikam příliš netlačili a Draci naopak naráželi na připravenou obranu Olomouce. Branek se tak obě mužstva dočkali až v poslední desetiminutovce zápasu. Nejprve velice dobře chytajícího Tihláře překonal Jakub Bartoň, který stoprocentně zužitkoval krásný pas od Brančíka, o chvíli později se dočkali podruhé v zápase i Draci. Stejskalovu přihrávku poslal mezi tyče Radim Antonovič. Zápas, který nenabídl příliš pohledného hokeje, ale i přesto dopřál divákům několik zajímavých momentů, skončil výhrou Olomouce 6:2.