Kadaň si odváží dva body

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, středa 21.11.2007
Š u m p e r k - Draci poprvé v této sezóně dokázali bodovat dvakrát po sobě. Nutno však podotknout, že středeční utkání mohlo přinést více jak jeden bod za prohru v prodloužení. Domácí totiž neproměnili trestné střílení, kdy Marek Ivan trefil břevno. Stejná konstrukce zacinkala také 10 minut před koncem třetí třetiny - to Dušan Bařica ujel hostujícím obráncům v oslabení. Z vítězství, které má cenu dvou bodů, se však nakonec radují kadaňští. Po necelých dvou minutách prodloužení se se štěstím prosadil Vrtek a rozhodl tak o výsledku celého zápasu. Komentář připravujeme.
23.kolo středa 21.11.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Trhači Kadaň
3:4p
(0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 26:35 Ivan (Kovář), 27:40 Galvas (Meluzín), 42:45 Stejskal - 23:09 Kajer (Kadlec, Vrtek), 24:10 Polanský (Duba), 61:44 Vrtek. Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Tihlář (Betinec) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Antonovič, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Ohnutek, Piluša, Obdržálek, Brunec, Matějka, Stejskal. Trenéři: Jiří Otoupalík a Georg Güttler.
Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Brňák, Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý, Buďa, Derfler, Duba, Polanský, Hlusička, Pražák, Kadlec, Vrtek, Kajer, Bauer, Veverka, Chyba. Trenéři: Miroslav Novák a Petr Vyskočil.

Draci ze Šumperka mohli poprvé v letošním ročníku ligy dvakrát po sobě bodovat, leč cesta aspoň k jednomu bodu za prohru v prodloužení byla hodně trnitá. Kadaň totiž po 24 minutách bezbrankového utkání udeřili dvakrát během minuty a zdálo se, že ani tentokrát domácí nepotvrdí bodový zisk.

Hned od úvodních minut se začala hra přelévat ze strany na stranu a bylo jasné, že diváky čeká vyrovnané utkání. Na začátku druhé minuty střílel do Tihláře Polanský, odpovědí byl pokus Ohnutka. Až do sedmé minuty hrály obě mužstva styl "Každej chvilku tahá pilku", jenže koncovky střelců byly pro gólmany málo nebezpečné. Na konci patnácté minuty viděl zimní stadión první opravdovou šanci, když jako již téměř tradičně unikl obraně Draků v přesilovce soupeř, tentokrát Tomáš Chyba, Tihlář jej však betonem vychytal. V posledních minutách třetiny to byla právě Kadaň, kdo více zatápěl soupeři, ale branka do sirény nepadla.

Hektické tempo nabraly první minuty druhé třetiny. Hosté do ní vstoupili lépe, navíc při přesilovce dokázali otevřít skóre. Exšumperský Kajer zakončil rychlou kombinaci Vrtek - Kadlec - Kajer a hosté poprvé v utkání vedli. O chvíli později ujížděl obraně hostů mladý Jan Matějka, Chotaš ho zastavil za cenu faulu a ačkoliv se nejprve postavil k trestnému střílení Dušan Bařica, exekutorem se stal Marek Ivan. Ten si povodil Stejskala typickou rychlou kličkou "Kam jdeš - pojď sem", ve finále však trefil pouze břevno. Neuběhla ani minuta a hosté přidali druhou branku. Prosadit se tentokrát dokázal kanonýr Tomáš Polanský. Draci ale dokázali velice rychle odpovědět - nejprve po krásné akci Robina Kováře snížil Marek Ivan, pak při dvojnásobné přesilovce prostřelil vše v cestě Lukáš Galvas. Draci byli rázem na koni a vpřed je hnalo opět velice slušně zaplněné publikum. Rozjeté domácí přibrzdilo vyloučení Slobody, když hosté i tuto přesilovku využili - prosadil se Brňák, který stejně jak Galvas namířil přesně od modré. I tak dohrával Šumperk konec třetiny ve velkém tempu, ale ani Obdržálek a hlavně ve dvou obrovských šancích Marek Ivan nedokázali na Stejskala v kadaňské svatyni vyzrát.

Bojovnou a odhodlanou hru si vzali Draci i do poslední třetiny a brzo po jejím zahájení srovnali. V souboji šumperského Martina Stejskala s kadaňským brankářem Jiřím Stejskalem vyhrál forvard Draků, když v úniku technickou střelou srovnal stav skóre. V dalších minutách však hokej musel stranou vinou tragického počínání hlavního rozhodčího. Nepovolené zákroky na obou stranách přehlížel, naopak pískal malichernosti. Hra tak ztratila na tempu, naopak přibylo tvrdých soubojů. Ve velké šanci se v 51. minutě ocitl Dušan Bařica, zaváhání obrany Kadaně ale "potrestal" jen střelou do tyče. Do konce základní hrací doby už ani jedno z mužstev kloudnou brankovou příležitost nevyužilo, a tak se šumperští diváci podruhé letos těšili na prodloužení. V něm nejprve poslal rozhodčí obě mužstva do tří, když po několikáté v utkání vylučoval na obou stranách zároveň, následně pak udeřila Kadaň. Nahození Pospíšila sklepl ze vzduchu do branky Vrtek a získal tak pro hosty cenné dva body.