KONEČNĚ! Draci pátou prohru v řadě nepřipustili a dobyli Opavu

Jaroslav Svoboda, středa 9.11.2016
Šumperští hokejisté byli několikrát během utkání v Opavě blízko páté prohře v řadě! Jenže nakonec vzali bojovnost do svých rukou a dokázali za minutu dvanáct urvat bod, druhý pak přidali v samém závěru prodloužení! Šumperk tak dokázal v Opavě vyhrát divokým výsledkem 6:5, první gól po návratu do Šumperku zaznamenal Zdeněk Novosad, prodloužení pak zajistil kapitán Jan Matějka! Vítěznou trefu poté vstřelil Pavel SEDLÁČEK!
17.kolo středa 9.11.2016
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
5:6p
(1:1, 2:0, 2:4 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Vítek (Pavelek, Selingr), 27. Černý L. (Pavelek, Šindelář), 35. Polok (Wolf, Holík), 50. Černý L. (Grygar, Mosler), 58. Grygar (Štěpánek) – 2. Hroch (Fischer, Cink), 46. Vachutka (Matějka, Sedlák), 47. Novosad, 52. Hroch (Drtil, Svoboda), 60. Matějka (Drtil, Vachutka), 65. Sedláček (Cink). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 310. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6.

Šafránek – Štěpánek, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Pavelek, Černý L., Hartmann, Šindl, Fedor, Rousek
Svoboda – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Brida - Novosad, Sedláček, Vachutka - Cink, Hroch, Fischer - Langr, Ostřanský

Šumperští hokejisté nastoupili do utkání bez obránce Řezáče, kterého do zápasu nepustily zdravotní důvody, v brance se pak představil René Svoboda. Kouč Aleš Flašar si pak připravil i další změny, v první formaci se objevil útočník Brida, druhý útok pak vytvořili Novosad, Sedláček a Vachutka.

Ale byl to nezměněný třetí útok a jeho centr Daniel Hroch, kdo otevřel velice záhy skóre celého utkání, když potrestal rychlý faul domácího Grygara. Šumperk na konci druhé minuty zápasu skóroval po akci svých odchovanců, když po souhře Cinka s Fischerem zakončoval tedy centr třetí formace. Ve čtrnácté minutě za faul holí na trestnou lavici Daniel Vachutka a i domácí tým těžil z početní převahy. Před Svobodou úspěšně tečoval kotouč Jakub Vítek a bylo vyrovnáno.

Draky sice inkasovaná branka nikterak nesrazila do kolen, ale do konce třetiny aktivně hrající hosté nic gólově nevytěžili, získali jen dvouminutovou přesilovku po faulu Vítka.

Zatímco Opava vyloučení hostů potrestala, Šumperk se při Vítkově trestu, který byl rozdělen přestávkou, neprosadil. Naopak po konci početní nevýhody se domácí chopili tempa hry a ve 27. minutě šli poprvé v utkání do vedení. Po přihrávce zkušeného Padělka se trefil Lukáš Černý, tento gól pak nebyl jeho poslední světlý moment v utkání.

Domácí přidali do konce druhé třetiny ještě jednu branku, a to pár chvil poté, co se zdárně ubránili v oslabení. Přesně k tyči se trefil Tomáš Polok a za vedení 3:1 odcházely oba celky do kabin.

Ve třetí třetině se pak strhla přestřelka. Janota v úvodu dvacetiminutovky ještě trefil tyč, pak ale nadešel přelom 46. a 47. minuty, který vrátil Šumperk do zápasu. Nejprve Daniel Vachutka prostřelil Šafránka, o pár vteřin později využil nabídnuté šance Zdeněk Novosad, který vstřelil první gól od svého návratu do šumperské kabiny.

O pár chvil později však domácí znovu odskočili, když v krátké přesilovce Drtila skóroval, a to podruhé v zápase, Lukáš Černý. Dlouho se však Opava ze znovuzískaného vedení neradovala. V 52. minutě rozjel Šumperk rychlou akci od svého brankáře, Drtil pak předal kotouč Danielu Hrochovi, který srovnal.

Když už se zdálo, že utkání za stavu 4:4 dojde do prodloužení, tak znovu udeřili hráči Opavy. V rychlém brejku zakončil přesně pod břevno Petr Grygar a domácí se velmi přiblížili vytoužené výhře. Šumperk se však nevzdal, včas zkusil hru bez brankáře a nakonec 19 vteřin před třetí sirénou skóroval! Jan Matějka překonal jiného šumperského odchovance Dušana Šafránka a střelou k levé tyčce poslal duel do nastavení.

V něm mohl Šumperk těžit i z přesilové hry, ale Lukáš Černý nakonec přežil svůj trest bez úhony. Na nájezdy se však přesto nedostalo. Jednadvacet vteřin před koncem prodloužení se totiž trefil Pavel Sedláček a Šumperk tak po čtyřech prohrách dočkal vítězství!