Jestřábi porazili Draky 6:3

Jaroslav Svoboda, Jan Brumlík, Lubomír Tesař, Jaroslav Svoboda, sobota 22.3.2008
P r o s t ě j o v - Šumperští Draci mají za sebou prvoligové cestování. Ve svém posledním utkání venku v letošním ročníku prohrál Šumperk v Prostějově 3:6. Draky dostal do vedení v první třetině subtilní Radek Fischer, ve druhé části hry skórovali Matěj Pekr z nařízeného trestného střílení a Miroslav Taragel po přihrávce zkušeného Davida Komínka. Prostějov přesto dokázal vyhrát, když v poslední třetině uspěl v poměru 3:0. Blýskl se zvláště Tomáš Vrba, který skóroval třikrát a přidal k tomu ještě dvě asistence.
UDR sobota 22.3.2008
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(0:1, 3:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Vrba (Vymazal), 24. Vrba (Pavelek, Vymazal), 25. Mikšovský (Ondrejkovič), 43. Vrba (Pavelek), 52. Podešva (Vymazal, Vrba), 56. Vymazal (Vrba, Podešva) - 19. Fischer (Pekr), 23. Pekr, 38. Taragel (Komínek). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Daneček (Štůrala) - Pavelek, Bartoň, Procházka, Kolibár, Chovan, Balčík, Berčák, Vrba, Podešva, Vymazal, Hlucička, Hruška, Mikšovský, Zeman, Ondrejovič, Cik, Opatovský, Piecha, Nakládal
Peksa (Zatloukal) - Osina, Formánek, Rulíšek, Ondráček, Novotný, Havlík, Peška, Antonovič, Malý, Komínek, Taragel, Žalčík, Pekr, Šula, Fischer, Měrka

Úvod zápasu, ve kterém oběma mužstvům šlo už jen pouze o čest, se odehrával v poklidném tempu. Oživení do hry přineslo až vyloučení šumperského Komínka v 5. minutě. Brankář Draků Peksa se v přesilovce domácích musel několikrát vytasit se skvělým zákrokem. Další velká příležitost přišla až ve 14. minutě, kdy se na Danečka rozjel osamocený Pekr, gólman Jestřábů mu však haškovským zákrokem zabránil ve změně skóre. Branka do konce první třetiny však nakonec padla, v čase 18:54 Fischer po příhře od Pekra elegantně přehodil domácího lapače puků, a poslal tak hosty do jednobrankového vedení.

Prostřední část začala oproti té první zcela opačně, už po pěti vteřinách hry se z pravého křídla střelou do růžku Peksovy branky prosadil Vrba, který tak velmi rychle po začátku třetiny srovnal na 1:1. O dvě minuty později ovšem Pekrz trestného střílení nádhernou kličkou překonal Danečka a hosté byli opět vedoucí týmem. Přesně za 60 sekund překonal Peksu opět Vrba, Pavelkovu střelu od modré již pro něj nebyl žádný problém za záda gólmana dorazit a stav byl opět vyrovnán. Zběsilá přestřelka ovšem pokračovala i v dalších vteřinách hry. V čase 24:24 se do útočného pásma prokličkoval prostějovský Ondrejkovič a následnou příhru od něj zužitkoval stoprocentně Mikšovský, a Jestřábi tak poprvé v utkání vedli. Proti tomu ale svou brankou zaprotestoval Taragel, když necelé tři minuty před koncem druhé třetiny srovnal na 3:3. Velkou příležitost měl ještě těsně před přestávkou Vrba, jenž se řítil zcela osamocený na Peksu, ale ten jej s přehledem vychytal.

Ihned po začátku třetí třetiny zahrozili hostující Draci, ti se již radovali ze vstřelené branky, ovšem puk za záda Danečka neprošel. Ve 43. minutě završil hattrick Vrba, když v přesilovce po příhře od Pavelka překonal Peksu potřetí. Téměř uprostřed závěrečné části mohl srovnat Měrka, Daneček ovšem byl proti. Do dvougólového trháku se Jestřábi dostali v čase 51:29, když odkryté místo v Peksově brance přesně trefil Podešva. Chvíli poté ovšem měl obrovskou šanci snížit náskok Prostějova Rulíšek, ten však trefil pouze spojnici Danečkovy branky. O osudu utkání se definitivně rozhodlo v minutě 56., když Vymazal dorazil touš do odkryté klece Šumperka. Závěrečné minuty již i přes aktivní hru domácích branky nepřinesly a Jestřábi vyhráli 6:3.

Jiří Güttler (trenér HC Šumperk): V dnešním utkání již o nic nešlo, tak jsme si mohli dovolit nasadit dvanáct juniorů. I tak jsme však odehráli kvalitní utkání. Bohužel nám v poslední třetině došly síly, nakupili jsme hodně chyb a Prostějov toho dokázal využít.

Martin Janeček (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): Dnešní zápas se neodehrál v tempu hobby hokeje tak, jako tomu bylo v minulých utkáních. Musím pochválit lajnu Vrba - Vymazal - Podešva a vyzdvihnout všechny mladé hráče v sestavě, kteří se již ve druhém utkání velice dobře orientovali. Dokázali nám, že přes ně vedla cesta, kterou kdybychom nezaspali, mohli jsme být možná někde jinde.