Jednou jsi nahoře, podruhé dole. Draci odjeli z Hodonína s devítigólovým přídělem

Dominik Mihailescu, Ivan Hochman, sobota 2.12.2017
Tak tohle bolí. Šumperský hokejový tým v rámci 25. kola obdržel nepříjemnou nadílku od Drtičů 3:9. Draci v zápase měli spousty tutových šancí, ale bohužel se jím lepila smůla na hokejky. Naopak domácím padal jeden gól za druhým. Šumperku se dařilo pouze v první periodě držet krok s Hodonínem. PETR GEWIESE se dokázal prosadit v 16. minutě a po první třetině ještě zápas nevypadal tragicky. Ovšem prostřední část vyhrál Hodonín 4:0. Během ní Draci střídali i brankáře, takže se do zápasu podíval i René Svoboda. Ten si připsal během zápasu několik skvělých zákroků, ale ani on nedokázal zabránit gólové nadílce. V závěru zápasu ještě snížili Vachutka s Kovaříkem. Draci odjeli ze stadionu Václava Nedomanského s prázdnou, naopak pro Hodonín je tento skalp důležitý.
25.kolo sobota 2.12.2017
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
9:3
(3:1, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Matula (Hladiš), 6. Vaněk (Romančík, Vrána), 19. Vrána (Romančík), 25. Vaněk (Haloda M.), 34. Kadlec, 35. Sajdl (Peš, Matula), 35. Romančík (Kužílek), 50. Kužílek (Peš), 51. Vrána (Charvát, Romančík) – 16. Gewiese (Sedlák), 57. Vachutka (Půhoný, Sedlák T.), 60. Kovařík (Vymazal, Schejbal). Rozhodčí: Vrba – Holibka, Kučera. Vyloučení: 10:5, navíc Hajný (HOD) 5+OK, Řezáč (SUM) 10 minut + 5+OK. Využití: 2:2. Diváci: 1151. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:3..
Kotvan - Miklík, Mojžíš, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš, Sajdl - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Sedlák, Černohous, Hajný.
Lakosil (25. Svoboda) - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák T. - Králík, Půhoný, Ostřanský - Lehečka, Vymazal. Cink - Kovařík, Hroch, Vachutka - Fischer.

Ve druhé minutě byli Draci posláni do čtyř a Drtiči započali svou ofenzivní hru, kterou se prezentovali po celý zápas. V přesilové hře nastřelil Marek Haloda tyč. Už ve hře pět na pět střílel Mojžíš z pravého kruhu, po jeho pokusu nakonec skončil puk na vrchní síťce šumperské brány.

První branka zápasu přišla v čase 5:20. Dominik Matula napotřetí procpal puk za záda Lakosila a otevřel tak střelecké konto zápasu. Pouhých dvanáct vteřin stačilo domácím k tomu, aby přidali druhou branku. Daniel Vaněk přesnou střelou prostřelil Lakosila a Baník měl zkraje první třetiny dvoubrankový náskok.

Hosté si také zkusili hru v početní výhodě, nepřipravili si však žádnou větší šanci. Ta přišla až ve dvanácté minutě, kdy Radek Fischer nahodil puk na bránu, tam si sjel Jakub Lehečka, ale nedokázal dostat puk za ležícího Kotvana, který vleže předvedl svkělý zákrok lapačkou.

Šumperk se dostal ke své první brance v přesilové hře 4 na 3. Střelu Tomáše Sedláka před bránou tečoval Petr Gewiese a snížil na 1:2 z pohledu Draků. Ještě v téže třetině Drtiči vstřelili další branku. Jejím autorem byl Jakub Vrána. Celá akce byla nepřehledná, hlavní rozhodčí ztratil puk z dohledu a chystal se hru přerušit, s jeho hvizdem však hodonínský útočník dopravil kotouč za brankovou čáru.

Prostřední část patřila pouze hodonínskému celku. Po vyloučení šumperského Schejbala stačilo Danielu Vaňkovi pouze šest vteřin na to, aby využil přesilovou hru a tímhle gólem zároveň vyhnal Vlastimila Lakosila z brány, kde jej nahradil René Svoboda. Draci sice měli šance a jednou dokonce nastřelili tyč, nepodařilo se jim ale puk propasírovat až za brankovou čáru a dále úřadovali jen domácí.

V polovině zápasu přišla gólová smršť, během níž Drtiči vstřelili 3 branky za 79 vteřin. Prvním střelcem byl Jakub Kadlec, který dopravil puk do brány nohou, kotouč ale nebyl úmyslně kopnutý a tak byla branka uznána. V dalším střídání našel Petr Peš dobře postaveného Jakuba Sajdla, který se neunáhlil se střelou, udělal si kličku navíc a zakončoval behkendovým blafákem do horní poloviny soupeřovy brány, kam hostující brankář nedosáhl.

Sedmou branku Hodonína si vzal na starosti Michal Romančík. Ten převzal puk od Jakuba Kužílka a z hrotu levého kruhu zamířil přesně do horního růžku. To donutilo trenéra Šumperku vzít si oddechový čas a po něm se hra uklidnila.

Ve třetí periodě Drtiči vstřelili další dvě slepené branky, které od sebe dělilo 36 vteřin. V prvním případě měl Jakub Kužílek jednoduchou práci, jelikož René Svoboda byl vyjetý daleko z brankoviště a na Kužílka zívala úplně prázdná brána. Poslední branku Hodonína vstřelil Jakub Vrána, který zužitkoval Charvátovu přihrávku a poslal puk do horních pater brány.

Z řad Šumperka už jen kosmeticky upravili skóre Daniel Vachutka, který si dobře najel před brankoviště a dopravil kotouč za Kotvanova záda a po něm v poslední minutě Lubomír Kovařík, který se dostal do samostatného úniku a překonal Kotvana střelou mezi nohy. Na konci třetí třetiny na světelné tabuli svítilo skóre 9:3 a hodonínští hokejisté si tak připisují zasloužené tři body do tabulky.

Roman Čechmánek (Hodonín): Z naší strany to byl povedený zápas. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Vítězství bereme, porazili jsme silného soupeře, a jestli to je o šest nebo o jeden gól, to je celkem jedno. Důležité je, že jsme dokázali, že chceme jít za úspěchem a za vítězstvím. Ukázali jsme, že jsme hladoví a snažíme se v každém utkání. V Ostravě nám tom moc nevyšlo, ale dnes jsme se rehabilitovali a opět jsme předvedli výkon, který podle mě snese přísné měřítko kvality. Je super, když nám to padá a dáme spoustu branek, ale jak jsem i řekl hráčům - super, fajn, oslavme to, ale v pondělí zase pokračujeme dál a budeme se připravovat na dalšího soupeře.

Pavel Hulva (Šumperk): Výsledek je pro nás krutý. Kdybychom ovšem využili šance, které jsme měli, tak to mohlo být klidně 12:12. Zápas jsme vůbec nezačali špatně. Pět minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Trošku nás položili dva slepené góly, které jsme dostali. Dneska hráči nezvládli utkání pod tíhou důležitosti nebo přemotivovanosti. Těžko říct. Řekl bych spíš, že jsme zápas hlavně nezvládli mentálně.