Jedenáctá výhra v řadě, ve Frýdku se splatil dluh

Jaroslav Svoboda, sobota 4.12.2010
Šumperští Draci vyplatili úroky frýdeckomísteckým hokejistům přímo na jejich vlastní půdě. Slabá návštěva pouhých 212 diváků sledovala poměrně jednoznačné utkání, ve kterém se domácí marně snažili v druhé části zápasu likvidovat manko, které nabrali během 25 minut. Na vítězství se význačně podílela třetí formace, která si opět připsala pět branek. Dvakrát se trefil ADAM ČERVENKA, ve střeleckém obrození pokračoval i Marek Haas. Další branku vsítil i nejlepší střelec ligy Michal Velecký. Rozhodující úder v utkání přišel na přelomu první a druhé třetiny, kdy se Draci během šesti minut trefili třikrát.
23.kolo sobota 4.12.2010
HC Frýdek-Místek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:7
(0:3, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 30. Kolařík (Rozum), 42. Kudláček (O. Sluštík), 49. O. Sluštík (Langer, Kotásek) - 7. Hulva, 13. Velecký (Haas), 20. Haas (Meluzín, Červenka), 25. Tesařík (Červenka, Haas), 25. Červenka (Velecký, Haas), 46. Holík (Meluzín, Novosad), 50. Červenka (Tesařík, Velecký). Rozhodčí: Krenželok - M.Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 212. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.
Polonyi - Krutil, Raszka, Gajda, Kudláček, Matzke, Mintěl, Langer, Čára - Rozum, Kolařík, Sluštík O., Sluštík J., Kopáč, Štubňa, Částečka, Kotásek
Štůrala - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil - Novosad, Meluzín, Fischer - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka - Matějka, Skoumal, Cink

S cílem navázat na předchozí desetizápasovou vítěznou šňůru a zároveň Frýdku-Místku vrátit tu jedinou letošní dosavadní domácí ztrátu odcestovali Draci ke 23. kolu východní části 2. ligy.

Na střídačce nahradil Marka Peksu již uzdravený Roman Boška, do obrany byli připraveni mladíci Gewiese s Drábkem a útočné řady doplňovalo trio Matějka, Skoumal a Cink.

A prakticky hned od úvodních minut nenechávali šumperští hokejisté nikoho na pochybách, kdo že je favoritem zápasu. Draci během prvních minut několikrát pálili na domácího Polonyiho, ten držel s vypětím všech sil čisté konto. Podstatně méně práce měl Štůrala, který hasil ojedinělý požár při výpadu kanonýra Kolaříka. Jenže z následného protiútoku Šumperk poprvé skóroval. Hulva projel celé kluziště a Polonyimu nedal v brance žádnou šanci. Specialista na nájezdy tak tváří v tvář brankáři uspěl a otevřel skóre zápasu.

Chvíli poté pálil na Štůralu znovu Kolařík, šumperská opora mezi tyčemi ale našla kotouč v lapačce. Další minuty již opět patřili hostům, kteří zaměstnávali permanentně domácí obranu a často i gólmana. Podruhé Šumperk uspěl ve třinácté minutě. Po několika minutách bláznění v útočném pásmu našel Haas elitního ligového střelce Veleckého, který pětadvacátou trefou v sezóně zvýšil již na 2:0. Za domácí se snažil něco vymyslet téměř jen Kolařík, jenže ani třetí jeho střelecký pokus v síti neskončil. Bezzubá byla i následná přesilovka domácích při trestu Martina Ambruze. A tak se potřetí prosadili Šumperští. V závěru třetiny sice Draci měli šanci hrát přesilovou hru, ale nedošlo k ní. V signalizované výhodě úřadovala opět třetí formace. Tentokrát Červenka přiťukl Haasovi a dlouho se střelecky trápící útočník Draků navázal na minulé utkání. Jeho rána skončila za Polonyim.

Šumperští borci obdobným náskokem vedli i v prvním vzájemném utkání, tehdy se ale soupeři podařilo srovnat. Tentokrát Draci nechtěli nic nechat náhodě a od prvních minut druhé třetiny pokračovali v soustředěném a zároveň ofenzivním projevu. Polonyi tak musel opět několikrát zasahovat, domácí navíc kupili chyby v defenzívě. Na konci 24. minuty šel na trestnou lavici domácí Krutil a z trestu si odkroutil jen pár vteřin. Jan Tesařík, který stejně jako Haas střelecky řádil již proti Technice, využil přesilovku. Aby toho nebylo málo, o chvíli později visel v domácí brance pátý gól. Dvacet vteřin po Tesaříkově gólu skóroval Červenka a ze třetí pětky už čekal na gól pouze mladý zadák Drtil. Domácí na smršť reagovali dle očekávání oddychovým časem.

Hosty mírně zabrzdilo vyloučení Hulvy, při následném trestu domácího Jana Sluštíka však Polonyi opět parodoval chobotnici a Draci sahali po šesté brance. Jenže početní výhodu nevyužili a naopak sami inkasovali. Šťastným střelcem nemohl být samozřejmě nikdo jiný než Jan Kolařík, který již z několikátého pokusu v utkání konečně uspěl. V dalších minutách se mnoho vzruchu před brankami nedělo. Až zahrozili opět domácí, lépe řečeno snad jediný útoku schopný hokejista Frýdku-Místku v zápase - Jan Kolařík. V přesilovce pálil na Štůralu, tentokrát si ale mohl nechat zajít chuť.

Závěr třetiny patřil opět hostům. Polonyiho i celý domácí tým spasila tyč, pak se musel vytasit frýdeckomístecký brankář s ostrým zákrokem. I v závěrečné minutě třetiny ještě Draci několikrát sahali po brance, ovšem Polonyi sahal ještě rychleji po puku.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe domácím. Ti hned po pár vteřinách snížili na rozdíl tří branek. Frýdek-Místek ve vlastním oslabení skóroval zásluhou obránce Kudláčka, který po přihrávce Ondřeje Sluštíka nedal Štůralovi šanci. Draci tak početní výhodu nezvládli. Případné drama se ale nekonalo. Šumperk nejprve přežil Mintělovu šanci a pak přidal šestý gól. Trefil se kapitán Holík po souhře první formace, která se však jinak bodově spíše trápí.

Následně putoval na trestnou lavici Červenka a domácí opět prorazili šumperskou obranu. Početní výhodu využil Ondřej Sluštík, který zase vrátil domácím pouze třígólovou ztrátu na hole. A malou, leč určitou naději. Ta vzala chvíli na to za své. Divoké minuty třetí třetiny totiž pokračovaly v podobě vyloučení domácího Gajdy, což Draci dokázali potrestat. Své předchozí vyloučení odčinil Červenka, který druhou trefou v utkání zařídil hostům poněkolikáté v utkání čtyřgólový náskok.

Tato branka definitivně ukončila frýdeckomísteckou snahu o body. Místo tlaku domácích naopak musel brankář Polonyi čelit další konfrontaci se šumperskými útočníky. Ti však osmý gól již nepřidali a tak si připsali do tabulky vítězství 7:3 a jedenáctou výhru v řadě.