Janotova bomba rozhodla o třech bodech

Dominik Mihailescu, René Chyla, sobota 26.11.2016
Šumperští hokejisté dokázali v rámci 22. kola porazit ostravskou Porubu výsledkem 3:2. Zápas to byl vskutku krásný a nezávislého diváka musel oslovit. Na první branku jsme si ovšem museli počkat až do druhé třetiny, kdy se dokázal prosadit Daniel Vachutka po krásné akci s novou posilou Lukášem Králíkem. Hosté o pár vteřin později vyrovnali, ale vedení vrátil Drakům Tomáš Drtil. Ve třetí periodě dokázal vyrovnat Ondřej Slováček, avšak poslední slovo v tomto utkání měl MICHAEL JANOTA, který nádhernou ránou překonal Jakuba Čecha. Hosté to v závěru zkoušeli bez brankáře, ale Draci vítězství uhájili. Šumperk porazil Porubu 3:2.
22.kolo sobota 26.11.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
3:2
(0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Králík, Drtil), 33. Sedlák (Drtil, Novosad), 59. Janota (Králík, Cink) – 26. Ballner (Zachar, Kafka), 44. Slováček (Piecha, Sedlář). Rozhodčí: Zbořil - Holibka, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Svoboda R. – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Brida, Svoboda L.
Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar.

Draci začali o poznání aktivněji, na Čecha ale šumperští útočníci nemohli dlouho najít patřičný recept. Do největší šance se po Tichého minele dostal Michal Vymazal, ani ten ale bezbrankový stav neprotrhl. Draci pak dostali výhodu početní převahy. V ní ale ujel domácí obraně David Zachar, který v individuální akci trefil pouze tyč Svobodovy branky. Na druhé straně zase zahrozil Lukáš Králík, jeho pokus ale Čech vytěsnil betonem.

Šumperk začal úřadovat ve druhé třetině. Lukáš Králík přihrával před brankoviště nekrytému Danielu Vachutkovi, jenž trefil prostor nad levým Čechovým ramenem – 1:0. S Porubskými mohlo být ještě hůře, o pár vteřin později totiž Jan Matějka trefil z bezprostřední blízkosti břevno. RT TORAX tuto neproměněnou šanci potrestal ve 26. minutě. Zacharovu střelu sice ještě Svoboda vyrazil, na dorážku Davida Ballnera však byl již krátký – 1:1.

K navrácení šumperského vedení byl blízko v další početní převaze Jan Matějka, porubský gólman si ale všechny jeho dorážky pohlídal a udržel kotouč těsně před brankovou čárou. Krátce po skončení výhody však na modré napřáhl Tomáš Drtil, který zamířil k levé tyči – 2:1. O dvě minuty později mohlo být znovu srovnáno, kdyby Ondřej Slováček přesněji seřídil svá mířidla a netrefil pouze pravou tyč. Pár sekund před sirénou mohl ještě pořádně zchladit porubskou střídačku Jan Matějka, ten ale po vybruslení na pravý kruh přestřelil.

RT TORAX srovnal otěže zápasu v přesilovce. Poté, co časomíra odkrojila třetí minutu ze závěrečné třetiny, nahrával Martin Piecha k pravé Svobodově tyči Ondřeji Slováčkovi, který usměrnil puk z ostrého úhlu za Svobodova záda – 2:2. Poruba mohla dokonce o chvíli později po Janotově chybě stav otočit, René Svoboda ale skvěle zasáhnul betonem. V čase 58:32 Draci rozhodli v další přesilovce. Lukáš Králík nahrával na levý kruh Michealu Janotovi, jenž tvrdou ranou propálil Čecha k pravé tyči – 3:2.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Bylo to těžké utkání, Poruba hraje dobře, hodně chytrý hokej. Využijí každou naši chybičku, my dneska měli trošku více šancí. Zápas už směřoval do prodloužení, ale my na konci dokázali využít přesilovou hru, jsem rád, že nám to vyšlo. Body určitě potřebujeme. Bylo samozřejmě třeba potvrdit body z Brna, teď nás navíc čekají těžká utkání venku. Musím se přiznat, že se ziskem všech šesti bodů z posledních dvou utkání jsem nepočítal. Dnes jsme dali další góly z přesilovek i proto, že kluci početní výhodu hrají postupem sezóny častěji a častěji, to je možná důvod, proč jim teď funguje.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že jsme byli svědky parádního hokeje plného pohybu, důrazu. Podali jsme koncentrovaný výkon, nicméně jsme dvakrát smolně inkasovali na samotném konci přesilových her. Nejednalo se ani o pěkné kombinace, ale o střely od modré. Navíc si myslím, že ta druhá přesilovka, ze které jsme dostali minutu před koncem gól, tak ani neměla zřejmě být. S tím ale nic neuděláme, tato prohra mrzí, nicméně oproti předešlým zápasům je ve výkonu znát výrazné zlepšení.