I tentokrát omlazení Draci zvítězili doma!

Jaroslav Svoboda, středa 12.3.2008
Š u m p e r k - Šumperští Draci se na domácím ledě v poslední době pořádně činí. Po výhře nad Mostem dnes i přes kuriózní inkasované branky zvítězili v prodloužení nad Prostějovem. Jestřábi po celé utkání prohrávali, v závěru se již pomalu chystali na power-play, ale uspěl Martin Piecha a poslal zápas do prodloužení. V něm výstavní trefou poslal Jestřáby do kolen Radim Antonovič. Další dvě branky domácích přidal výborně hrající Zdeněk Kubica, čtvrtý gól avšak v pořadí první v zápase vstřelil v páté minutě Miroslav Taragel. Šumperk se také mohl opřít o jistý výkon Marka Peksy a po zásluze získal další dva body do skupiny play-out.
UDR středa 12.3.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:3p
(2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4:17 Taragel (Komínek), 12:33 Kubica (Meluzín, Antonovič), 26:31 Kubica (Malý), 63:42 Antonovič (Meluzín) - 28:28 Kotásek (Opatovský, Balčík), 45:58 Vymazal, 57:31 Piecha (Duba, Opatovský). Rozhodčí: Trombík, Pešina - Prchal, Machálek. Vyloučení: 8:10, navíc Ondráček (SUM) a Balčík (PRO) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 44:39. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Peksa - Osina, Formánek, Špelda, Ondráček, Novotný, Šindler, Havlík - Komínek, Taragel, Malý - Kubica, Meluzín, Antonovič - Pekr, Šula, Fischer - Peška
Štůrala - Procházka, Balčík, Bartoň, Chovan, Hlavatý - Opatovský, Piecha, Duba - Vrba, Podešva, Vymazal - Kotásek, Hruška, Mikšovský

Draci naskočili do utkání s uzdraveným Romanem Meluzínem a také s chutí získat další bodíky do tabulky skupiny play-out. Hned v první minutě se snažil vyslat do úniku přesnou přihrávkou Pekra Novotný, ale mladý šumperský útočník kotouč na modré nezpracoval. Drtivý nástup domácích přinesl horké chvíle defenzivě Jestřábů, ovšem sprška střel k brance nevedla. Ještě horší situace přišla pro hosty po faulu Hlavatého na Antonoviče a domácí z první přesilovky udeřili. Komínkova bomba od modré skončila na hokejce Miroslava Taragela, pro kterého nebyl problém otevřít skóre. Na konci páté minuty se poprvé k vážnějšímu slovu dostali hosté, Kotásek ale na Peksu nevyzrál. Na druhé straně činila soupeři problémy juniorská formace Draků. Radek Fischer se sám ocitl před hostujícím brankářem, jeho blesková lapačka včas zasáhla. V sedmé minutě zastavili hosté další nápor Šumperka znovu faulem, tentokrát se provinil Procházka. Zatímco první minuta přesilovky Drakům nevyšla, v té druhé znovu motala hlavu Prostějovu juniorská lajna Šumperských. Jenže poskakující kotouč v brankovišti jako první ulovil Štůrala a tak se skóre zatím neměnilo. V jedenácté minutě si znovu na modrou najížděl Pekr a tentokrát ho našel Šindler naprosto přesně. Jenže mladý kanonýr minul těsně tyče prostějovské branky. S hrubostí to ve dvanácté minutě přehnal Duba a Šumperk opět z přesilovky trestal. Meluzín vyprášil Štůralu, od něhož se puk odrazil přímo ke Kubicovi, který jej s jistotou poslal do sítě. Šťastný kotouč si Kubica odvezl do sbírky a znovu se vydal dobývat prostějovskou tvrz. Hosté se sice také otřepali z počátečního tlaku, ale svou nedisciplinovaností je do čtyř poslal opět Duba. Po přerušení hry přetáhl rychlou svižnou přes ruce brankáře Peksu a šel si odpočinout na trestnou lavici. Jestřábi oslabení ustáli, ke konci pak mohli sami těžit z početní výhody, když dvě minuty za podražení dostal Pekr. Jenže Piecha sám před brankou neuspěl, když jeho ránu vyrazil holí ležící Peksa.

Druhou třetinu začali lépe hosté, Kotásek v první šanci minul šumperskou branku. Až do poloviny sedmé minuty se přelévaly šance nahoru-dolů, jenže přesně či vážnější zakončení oběma mužstvům scházelo. Až ve zmiňovaném čase znovu zasadil ránu Jestřábům Zdeněk Kubica. I tentokrát se odrazila přímo k němu rána od modré, kterou vyslal Tomáš Malý. Právě junior Malý měl na brance lví podíl, když kotouč dokázal v pásmu vybojovat a pak ještě nepříjemně vyslat na Štůralu. Prostějov se postupně probouzel k životu a ke snížení mu napomohla dvojnásobná přesilovka po vyloučeních Špeldy a Meluzína. Pod víko branky Marka Peksy skóroval Kotásek. Hosté ze zbývající výhody nevytěžili nic, naopak se pilně začaly plnit trestné lavice. Po chvíli na té prostějovské seděl jak střelec Kotásek, tak obránce Balčík. Draci mohli utéci na třígólový náskok, nepodařilo se však. Rychlá výměna přihrávek zamotala hlavu třem Jestřábům na ledě, Špelda však pálil jen do Štůraly. Posléze se otvírala vrátka i na šumperské trestné a poměr na ledě se na chvíli srovnal. Aktivně hrající Piecha mohl snížit již na rozdíl jediné branky, když si z křídla sjel až před Peksu, nepřekonal jej však. Dovětkem celé akce bylo seknutí od prostějovského útočníka do šumperského obránce a znovu se vylučovalo. Piecha obdržel nejen dvě minuty, ale i desetiminutový trest. To vše pouhou vteřinu před koncem třetiny.

Po půlminutě třetí třetiny byl sám před brankou Taragel, avšak kotouč mu přeskočil v důležité chvíli hůl. Na obou stranách se pak více vylučovalo než střílelo na branku. Až v šesté minutě třetiny opět udeřili hosté, tentokrát však unikátním způsobem. Nájezd do šumperského útočníka ocenil rozhodčí signalizovaným trestem a tak se Peksa vydal na střídačku. Obrovské však bylo jeho překvapení, když udělený trest byl míněn jako nafilmovaný pád a když mu Vymazal poslal puk do sítě. Hosté se kuriózním gólem vrátili do zápasu a nic na tom nezměnil ani pískot ochozů. Rozhodčí oproti úvodním minutám přitvrdili v posuzování zákroků a tak si šli díky přísným vyloučením odpočinout na trestnou lavici domácí Meluzín a hostující Procházka. Rozkouskovaná hra příliš hokejové krásy nepobrala, kombinace se pak dařily jen prostějovské lajně vedené Piechou a domácí juniorské formaci Pekr-Šula-Fischer. Zvláště Martin Piecha potvrzoval, že má kvality. V 53. minutě se prodral kličkami až před Peksu, ten mu ale srovnání sebral z hole. Rozhodnutí na holi měl Ondřej Šula, jeho bomba minula jen o centimetry tyčku Štůralovy branky. O minutu a půl později se potvrdilo otřepané pravidlo Nedáš? Dostaneš! Opatovský objel branku, našel Piechu a ten potvrdil zabijácký instinkt střelce.

Na úvod prodloužení trefil Duba svou ránou pouze vzducholoď zavěšenou pod střechou šumperské haly. Pak se již poněkolikáté v utkání řítil na Štůralu Pekr, i tentokrát v souboji vyzrál prostějovský gólman. Draci se přesto dočkali. Roman Meluzín zavezl kotouč do pásma, našel Antonoviče, který zápěstím vymetl šibenici branky. Draci znovu doma zvítězili a po zásluze se dočkali i poděkování tribun.