Holeš vychytal Orlové vítězství

Jaroslav Svoboda, , středa 1.11.2006
Michal Holeš se stal ústřední postavou zápasu 14. kola druhé hokejové ligy mezi Slovanem Orlová a šumperskými Draky. Orlovský brankář pochytal několik obrovských šancí soupeře a navíc si v závěru vynutil i vyloučení Martinky na pět minut, čímž otupil rostoucí tlak Draků. Šumperk si tak místo zasloužených bodů veze těsnou prohru 2:3. Dvě asistence si v utkání připsal Radim Antonovič, Drakům na body nestačila ani závěrečná power-play.
14.kolo středa 1.11.2006
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16:15 Pavlas (Jemelík, Kraft), 29:15 Tlusczcik (Grygar, Bindač), 47:08 Stránský (Kotásek) - 2:11 Holík (Antonovič), 32:16 Dostál (Kukol, Antonovič). Rozhodčí: Škrobák - Kurajský, Mikler. Vyloučení: 10:13, navíc Krisl, Holeš (oba ORL), Hajas 10 minut, Martinka 5 + do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Holeš - Mintěl, Krisl, Jemelík, Tlusczcik, Bavlšík, Balajka - Kraft, Tomášek, Galgonek - Grygar, Pavlas, Jaško - Buček, Stránský, Kotásek - Bindač, Novák, Krayzel
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Rak - Čížek

Smůla se nalepila Drakům na hole. Šumperští hokejisté ač lepší než Orlová nakonec nevezou z ledu soupeře ani bod. Hrdinou zápasu se stal domácí brankář Holeš, který nejen že pochytal co se dalo, ale také si vymodlil v rozhodujících chvílích utkání pětiminutový trest pro Martinku.

Draci vstoupili do utkání famózně a prvních deset minut domácí k ničemu nepustili. Lépe bruslící i kombinující Šumperk nedal orlovské obraně vydechnout a tak se již ve třetí minutě měnilo poprvé skóre. Holeš sice první šanci Draků zlikvidoval, rychle však vrátil vyražený kotouč do hry Antonovič, na modré našel Holíka a ten se nemýlil. Našlápnutí hosté byli jasně lepším týmem i v následujících minutách, kdy jim ale branky z holí doslova kradl Holeš. Nejprve Stejskal sám před domácím brankářem nedal, Holeš si pro vyražený puk vyjel z brankoviště, ovšem rychleji byl u kotouče Dostál. Ten si vybruslil před branku a do prázdné domácí svatyně zamířil pod břevno. Jenže to už mířil do branky robinsonádou i Holeš a puk schoval zázračně do lapačky. Drakům se tlak v druhý gól přetavit nepodařilo a tak se radovali domácí. Ukázkovou spolupráci v přesilové hře zakončoval do prázdné branky Pavlas.

I nástup do druhé části hry vyšel lépe hostům, jenže ti opět vyšli brankově na prázdno. Když už se před Holeše dostal z křídla najetý Dostál, orlovský brankář vytlačil branku z předepsaného postavení a zakončení se ani nekonalo. Nejen že Holeš vyšel bez trestu, naopak o chvíli později sebral gólovou radost z hole Holíka. I na něj již čekala odkrytá branka domácích, jenže ležící Holeš máchl rukou a puk opět zázračně vytěsnil mezi tyče. A tak přišel trest opět na druhé straně a znovu z přesilové hry. Tlusczcikovo nahození před Tihláře skončilo nečekaně v brance a domácí rázem vedli. Branka jim vlila krev do žil, ovšem Slovan se do větších příležitostí nedostal. Hostující obrana donutila domácí útočníky zkoušet štěstí od modré, což už se jim ale brankově využít nepovedlo. Naopak udeřilo před Holešem. Kukol pálil od modré, Holešovi propadl kotouč přes beton a Dostál doklepával již do odkryté branky. Draci se i nadále hnali za vítězství, ovšem Antonovič tentokrát z otočky minul a tak se s oddechnutím mohlo téměř 500 diváků jít připravovat na poslední třetinu.

Tu tentokrát začali lépe hráči Orlové, ovšem ani tentokrát se k výraznějším šanci domácí útočníci protlačit nemohli. I tak se ale Slovan dočkal. Kotáskovu bombu vyrazil Tihlář před sebe a Stránský kotouč dorazil do branky. Hosté pak museli vrhnout všechny své síly do útoku a taky se tak stalo. Jenže hokejová spravedlnost tentokrát zůstala slepá a zasloužené body si Draci sebou neodvezli. Puky svištěly nejen kolem Holeše, ale hlavně kolem jeho branky a skóre se tak neměnilo. Stát se tomu mohlo v 51. minutě, kdy za nahozeným kotouč vysprintoval nejen Ladislav Martinka, ale i Holeš. Ten sice kotouč odehrál těsně před šumperským útočníkem, ale došlo k nekontrolované srážce, po které zůstal brankář domácích ležet na ledové ploše. Rozhodčí Škrobák nejprve nehodlal nikoho vylučovat, ale nakonec si vše rozmyslel a poslal Martinku rovnou do kabin, k čemuž mu naložil pětiminutový trest. Draci jej zcela bez problémů ubránili a opět se vrhli do útoku. Branku na holi měl Dostál, ale puk se ocitl v síti až po hvizdu hlavního rozhodčího. Ten přehodnotil rozehrávku z modré čáry jako postavení mimo hru, ačkoliv čároví rozhodčí posoudili situaci jako pravidlům vyhovující, a vykázal Draky ven z pásma. O chvíli později je navíc poslal do čtyř za střet Kališe s domácím útočníkem u mantinelu a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Jenže omyl. Drakům zbylo po návratu šumperského beka ještě 98 vteřin a během nich se domácí řádně zapotili. Jenže puk místo v brance opět poletoval těsně vedle a tak se Šumperk, ač byl lepším týmem, musel rozloučit s body a domů nakonec odjel s prázdnou.

Jan Vavrečka, trenér Orlové: "Myslím, že jsme viděli krásný hokej i přes poněkud podivného rozhodčího. Já jsem za body velmi šťastný."
Jozef Zavadil, trenér Šumperka: "Bohužel jsme neproměnili šance a tak nevezeme nic. V první třetině jsme soupeři měli nasázet čtyři branky a bylo by po utkání. K výkonu rozhodčího se raději vyjadřovat nebudu. Aby někdo vysvětloval delegátovi postavení mimo hru, které čároví rozhodčí neviděli, slovy, že mohlo být, je poněkud zarážející."