Hladká práce, Draci řádili v přesilovkách a přejeli Techniku i potřetí

Martin Schwarz, Daniel Kinc, Kryštof Severa, středa 23.11.2016
Celkem v klidu si svěřenci Aleše Flašara poradili s duelem na ledě posledního celku druhé ligy – skupiny Východ. Šumperk nasměroval Techniku Brno ke čtvrté prohře za sebou už na konci úvodní dvacetiminutovky, když se prosadil Daniel Vachutka, o třetinu později jej následovali obránci Michael Janota a Tomáš Sedlák. Sovy sice snížily tříbrankové vedení modrožlutých, jenže víc nestihly. Následně dvakrát udeřil PAVEL SEDLÁČEK, ten stanovil konečné skóre 5:1. Severomoravané na jižní Moravě využívali přesilové hry, berou tři body do tabulky a zároveň potřetí v sezóně porazili Techniku v základní hrací době. Do branky Draků po návratu z marodky naskočil René Svoboda.
21.kolo středa 23.11.2016
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
1:5
(0:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Bustin (Boček, Šidák) – 19. Vachutka (Vymazal), 24. Janota (Cink, Hroch), 28. Sedlák (Vachutka, Matějka), 37. Sedláček (Vachutka, Svoboda), 50. Sedláček (Novosad, Sedlák). Rozhodčí: Netopil – Musil, Komínek. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:3. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal, Vlček, Šidák, Fišera, Cívka – Nováček, Brzobohatý O, Biolek, Stehlík, Benýšek, Buhaj, Brzobohatý M., Čtvrtníček, Švaňhal, Florek, Medek, Boček, Bustin.
Svoboda R. – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Cink, Hroch, Fischer, Langr, Králík, Svoboda L., Brida

Tlak Sov branku nepřinesl

Sovy se snažily od prvních vteřin ohrožovat branku Svobody, jenž dostal přednost před Zavadilem. Z počátku zápasu se podél hrazení protáhl mladší z bratrů Brzobohatých - Patrick, ale jeho střela pouze provětrala betony brankáře Draků. O chvíli později kormidloval okolo brankoviště hostí kapitán Sov, Ondřej Stehlík, nabil Cívkovi, ale ten nezamířil přesně. Na druhé straně se hnali hosté do přečíslení, ale to nezakončil úspěšně Sedláček.
Velkou šanci si hosté připsali na začátku deváté minuty, po střele od modré nevěděl domácí brankář zcela přesně kde má kotouč, ale dokázal jej najít pod svými betony. O chvíli později zavařil vlastnímu gólmanovi jeden z domácích beků, když si srazil nahození od modré jen těsně vedle vlastní klece. Patrně největší šanci první třetiny si připsal domácí bek, Adam Šidák, po jehož střele do tyče se musel hlavní rozhodčí poradit s asistentem za brankou Draků. Po krátké konzultaci však musel rozpažit. Po této akci zafungovalo nepsané hokejové pravidlo, nedáš, dostaneš!
Hostující Vymazal našel nehlídaného Daniela Vachutku a ten propálil bezmocného Nováka v bráně Techniky. O vyrovnání se mohl postarat Patrick Brzobohatý, ale před prázdnou brankou mu kotouč přeskočil hůl.

Druhou periodu zvládli lépe Draci

Ačkoli do druhé třetiny vlétla Technika aktivněji, tak se branky dočkali hosté. Při hře čtyř proti čtyřem napřáhl na modré čáře Michal Janota a jeho střela skončila mezi betony brankáře Nováka. Druhá branka nakopla Draky a ti se rychle dostali do tříbrankového vedení. Při vyloučení Cívky se po ose Vachutka - Matějka, dostal puk k Tomáši Sedlákovi a ten propálil po ledě brankáře Sov.

Technice se podařilo snížit až při sérii vyloučení z hostujících řad. Když za katrem seděl Drtil, tak Šidákovu střelu tečoval Jan Boček a puk se tak dostal na hůl Petera Bustina, jenž neměl problém s posláním touše do sítě. Po inkasované brance se kupředu opět hnali hosté a Novák musel vytasit dva parádní zákroky. Nejprve vyčapal dorážku z bezprostřední blízkosti a o chvíli později vyrazil ránu do odkryté brány v podání Hrocha. Navýšení skóre přišlo až v přesilovce při vyloučení Švaňhala. Špatného střídání domácích využil Pavel Sedláček, který projel podél hrazení a elegantně překonal Nováka. V závěr třetiny mohli domácí opět snížit, ale teč Brzobohatého nenašla cestu do branky.

Snaha Techniky k vyrovnání nevedla

Podobně jako v předchozích částech duelu začala Technika aktivně. Svoboda musel řešit nepříjemné střely Švaňhala, Cívky, popřípadě Bočka. Ve všech případech hostující brankář odolal. Na jedinou branku si počkali fanoušci v halách dětí a mládeže v Brně až do dvojnásobné přesilovky v polovině třetí třetiny. Na lavici hanby seděla dvojice Švaňhal - Šidák a Pavel Sedláčeksvou druhou brankou v duelu překonal Nováka popáté.

Velkou šanci Techniky si připsal nejprve Bustin, který se prohnal středním pásmem, ale jeho střela přes beky nenašla místo v postoji Svobody. O kousek blíže brance byl v pětapadesáté minutě Odehnal, ale jeho rána orazítkovala pouze tyč. S blížícím se koncem utkání rostla i agresivita obou celků. Po faulu Jana Bočka se do rozmíšky pustila dvojice Fišera - Řezáč, ale k bitce nedošla a oba soci si odnesli dvouminutové tresty. Ty jim vydržely až do konce duelu a Šumperk si tak z Brna odvezl tři body.