Heroický výkon přinesl tři body, Draci si rozhodující úder schovali do závěru zápasu

Svoboda Jaroslav, neděle 23.11.2008
Š u m p e r k - Dlouho se zdálo, že Šumperk odjede z Hodonína s prázdnou a skončí jeho předlouhá série utkání s bodovým ziskem. Pak ale podruhé v duelu udeřil Lukáš Duba a než se Drtiči stačili zkonsolidovat, obstaral šumperský téměř hollywoodský happy-end Tomáš Brunec, který poprvé v zápase poslal Draky do vedení. Jak se později ukázalo, Dračí odchovanec vsítil gól vítězný a žlutá ekipa společně s fandy mohla oslavit další potřebné vítězství. Draci si tříbodovým ziskem vylepšují pozici v soutěži a i když byli ještě před devíti koly až 13., teď již celkům z čela tabulky šlapou na paty. Rozjetou šumperskou lokomotivu budete mít možnost spatřit již ve středu, kdy na svém ledě přivítá Drači parta brněnskou Techniku.
20.kolo neděle 23.11.2008
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(2:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek, 7. Peš (Zábranský, Matušek) - 6. Duba (Fischer, Blanár), 54. Duba (Vymazal), 54. Brunec (Hulva). Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 12:8, navíc Roháč (HOD) a Novosad (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 1891. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Holeš - Pokorný, Šťastný, Podešva, Komárek, Hučko, Protivný, Vejvar - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Matušek - Hoza, Rapant M., Barták - Průdek, Kýhos, Roháč
Daněček - Blanár, Holík, Ondráček, Osina, Sedlák, Vrtík, Zacpálek - Ambruz, Brunec, Čížek, Drábek, Duba, Fischer, Giesel, Hulva, Meluzín, Novosad, Stejskal, Vymazal

Dlouho očekávaný duel přinášející reprízu finálových bojů ze sezóny 2006/07 našel svého vítěze. Nestal se jím však domácí Hodonín, který téměř celé utkání vedl, ale Draci ze Šumperka. Ti si pádný úder nechali do 54. minuty, ve které dvěma góly otočili stav Duba s Bruncem a tři body tak budou muset ve vánici a mrazu podniknout náročnou cestu na sever Moravy, kde se pro ně určitě najde čestné místo v letošní sbírce.

Na šlágr kola si našla cestu příjemná návštěva atakující hranici 2000 diváků a byli to domácí, kdo ve slušně zaplněné TEZA Aréně jako první vystrčili růžky. Již po čtyřiceti vteřinách si najel z křídla k brance Milan Čárský, střelu nejproduktivnějšího Drtiče vyrazil Lukáš Daneček pouze před sebe. K puku se přes obránce dostal Zdeněk Jurásek a otevřel skóre utkání. Na konci třetí minuty musel první vážnější akci řešit i Holeš, kapitán hostů Roman Meluzín však na hodonínského brankáře nevyzrál. Úvodní branka utkání šumperským hokejistům příliš trable nenadělala, byli to naopak oni, kdo se více tlačil do hry. A v polovině šesté minutě se hostům podařilo srovnat, když Duba dotlačil do sítě vyraženou Fischerovu střelu. Z vedení se však Šumperk neradoval dlouho, o minutu později se do druhé vážnější domácí akce dostal Peš a Drtiči si znovu načetli jednobrankový náskok. Dosavadní vývoj naznačoval přestřelku, ta se ale nekonala. O chvíli později kryl Stejskalovu ránu Holeš. První desetiminutovky dohráli v ofenzivnějším tempu domácí, střely Juráska a Zábranského si cestu do branky nenašly.

Šumperk si mohl ozkoušet první přesilovku ve 13. minutě a Holeš měl plné ruce práce. Hosté si ale i po skončení přesilovky vytvářeli tlak, do šancí se však nedostali. Naopak Matušek se v 17. minutě prohnal pásmem až před Danečka, jeho únik však skončil najetím do Danečka i posunutím branky, ve které mladý šumperský brankář zůstal bezmocně ležet. V úvodu 20. minuty se dostal do šance Michal Vymazal, který tak potvrdil, že letos jsou silnou Dračí zbraní kupodivu i hry v oslabení. Jenže forvard první šumperské formace kotouč před Holešem pod kontrolu nedostal.

Hosté si komplikovali situaci častými vyloučeními a hned v úvodu druhé třetiny musel pykat za celý tým Martin Stejskal - Draci totiž hráli v šesti. Jenže znovu se ukázalo, že oslabení má šumperský celek zvládnuto skvěle a stejně jako v minulých utkáních i tentokrát sám během početních nevýhod spíše hrozil, než by jen ustrašeně bránil. A tak měl více práce než-li Daneček domácí Holeš. Po návratu na led se dokázal do šance dostat právě Stejskal, rychlonohého forvarda zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku Vejvar. Ihned po bully se Draci vtlačili do brankoviště Holeše a Drtiče spasil Šťastný, který u tyče vydoloval puk a odvezl jej pryč. Ve 27. minutě mohl zvýšit domácí vedení Matušek, z mezikruží však netrefil branku. Přelom 1. a 2. poloviny zápasu odehráli domácí v přesilovce, jenže Dubův faul zůstal zcela nepotrestán.

Trestali se však hokejisté, protože přibylo tvrdostí a faulů. Během 35 vteřin se na trestnou lavici podívali Jiří Osina a Michal Hoza, za vyloučeného Holeše musel k trestoměřičům Průdek. Draci ale početní výhodu nevyužili a prakticky se do šancí nedostali. Ve 34. minutě již sudímu došla trpělivost a jal se domluvit oběma mužstvům, že takhle tedy dále ne. Domácí si z toho vzali ponaučení a ihned se hokejově začali prezentovat před Danečkem, ten dvakrát podržel hosty. Draci dohrávali třetinu v přesilovkách, vytvořili si několik nebezpečných příležitostí, Holeš ve spolupráci s obranou vedení udržel. Navíc zvýšit mohl Jurásek, na Danečka nevyzrál, obdobně dopadl i Pešův tečovaný pokus.

Zatímco proti Šternberku bylo po dvou třetinách jasno, nyní museli Draci bojovat o body i v poslední dvacetiminutovce, do které vstoupili s brankovým mankem. Hned v úvodu pálil Sedlák jen do lapačky Holeše, tentýž šumperský hokejista pak dostal nehezky naloženo od domácích. Ve 43. minutě se ke střeleckému pokusu dostal Tomáš Brunec, napálil však pouze hruď Holeše. Draci pomalu začínali přebírat iniciativu a to zvláště zásluhou nedisciplinovaností hodonínských hráčů.

V 52. minutě byl blízko brance Pokorný, ovšem nedal. Pak se začala odvíjet rozhodující část zápasu, kterou načal Osinův zákrok na brankové čáře a následně střela Martina Ambruze. Na začátku 54. minuty byl u mantinelu složen k ledu Drábek a následně se odehrálo vhazování u Danečka. Hosté však převzali kotouč a jen co jej zavezli do pásma, srovnali skóre. Podruhé v zápase se prosadil Lukáš Duba a euforie šumperských barev teprve svého vrcholu měla dojít. O 12 vteřin později vypálil od modré Hulva a Tomáš Brunec vítězným sklepnutím připravil tříbodovou expedici s razítkem "směr Šumperk". Domácí byli rychlým obratem evidentně otřeseni a Šumperk naopak vystavěl hradbu na modré čáře, ze které vyrážel k nebezpečným útokům. Navíc musel na trestnou lavici za hrubost domácí Hoza, do konce utkání v tu chvíli chybělo pět minut. Meluzín ani Osina ve svých šancích uklidnění nejvěrnějším šumperským příznivcům nepřinesl a v čase 58:13 si kouč Draků Jiří Režnar vyžádal oddechový čas. Hodonín se k power-play nedostal, Draci ubránili vydřené tři body a využili tak zaváhání všech celků z 1.-3. místa tabulky.

Draci tak natáhli sérii na již deset zápasů v řadě s bodovým ziskem, ba za tuto dobu ztratili pouze dva bodíky za nešťastnou prohru z Valašského Meziříčí. Ve středu zavítá do Šumperku Technika Brno a dá se očekávat další parádní hokejová podívaná. Nenechte si ujít další část stíhající jízdy šumperské ekipy.