Game over! Draci klíčovou bitvu s favoritem prohráli

Jaroslav Svoboda, pondělí 20.3.2017
Šumperští fanoušci by si zasloužili končit letošní sezónu doma, na vlastním stadionu. A samotní Draci vlastně také. Jenže mohutné vzepětí šumperského týmu proti Porubě poslalo sérii za stavu 2:2 zpět do Ostravy, kde domácí celek i díky šťastné trefě na 2:1 vybojoval postup. Přes veškerou snahu se již Šumperk do zápasu nevrátil a nakonec po prohře 1:4 končí sezóna v semifinále. Velké díky patří i samotným fanouškům, kteří po celou sezónu tým neúnavně povzbuzovali! Díky moc!
SF5 pondělí 20.3.2017
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Jáchym (Zachar), 31. Piecha (Jáchym, Kaluža), 46. Zachar (Kafka, Jáchym), 50. Sztefek (Slováček, Piecha) – 5. Vachutka (Matějka, Vymazal). Rozhodčí: Dědek, Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:7, navíc Slavík (POR), Sedlák (ŠUM) a Fišera (ŠUM) 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Čech – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler – Adamík, Ballner, Kafka, Piecha (A), Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar (C), Sztefek
Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka (C), Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králik, Langr, Cink (A), Hroch, Fischer (A), Ostřanský, Novosad

Po dvou heroických zvratech se šumperští hokejisté vydali do Poruby bojovat o famózní obrat v sérii.

Hosté nezačali špatně a vykoledovali si také přesilovku, jenže v ní paradoxně inkasovali. Ve třetí minutě se do brejkové situace dostali Zachar s Tomášem Jáchymem, který dokázal otevřít skóre zápasu. Šumperk s odpovědí nečekal dlouho, již v páté minutě vysekl gólovou kombinaci první útok. Na konci akce byl Daniel Vachutka a na dlouho dobu byl stav zápasu srovnán. A to i přesto, že Dominik Kafka trefil tyč šumperské klece.

Rozhodující moment zápasu přišel v polovině jeho hracího času. Draci pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a Martin Piecha, který ve čtvrtém utkání dostal za likvidační sekeru trest do konce zápasu, tentokrát vystřihl hokejovou akci a zakončil přesilovkovou kombinaci. A domácí již zvrat v pátém semifinále zápasu nepovolili.

Po zbytek druhé třetiny byla Poruba aktivnější, ale šumperská obrana v čele s Kůdelou hlídala těsné manko. Naopak do třetí třetiny vstoupili lépe Draci. Byli aktivnější, dostávali se před branku, ale Čecha nepřekonali. A tak hosté dostali snad z první akce Poruby ve třetí třetině gól. Po Kafkově přihrávce se do koncovky dostal David Zachar a trefil přesně. Vzápětí při Porubě stáli všichni svatí, když Čech pustil mezi chrániči puk za svá záda, ale kotouč na poslední chvíli zachytil před brankovou čárou Slováček.

Štěstí se pak od Draků definitivně obrátilo v 50. minutě. Hosté pustili do koncovky Michala Sztefka, který pečetil výhru ostravského celku. Zápas se pak dohrával ve zbytečné nervozitě, které nenahrávalo ani opětovné časté házení piv na střídačku šumperského celku. V závěru pak ještě obránce Fišera svlékl domácího Tomčáka z dresu, který hodil domácímu publiku, zřejmě jako suvenýr. To pro něj byla tečka za zápasem, neboť rozhodčí jeho počínání nemohli neohodnotit trestem.

Šumperk, který v sérii prohrával 2:0, dokázal proti favorizovanému celku posílenému o hráče z Vítkovic vybojovat ještě klíčový pátý duel. V něm již na senzační zvrat v sérii sil nezbývalo. Draci i tak odehráli skvělý ročník 2. ligy, několik hráčů se po herní pauze vrátilo k hokeji, další sbírali cenné zkušenosti.

Ve finále se střetnou dva nejlepší týmy základní části. Draci končí soutěž na třetím místě 2. ligy skupiny Východ.