Dukla nasolila Drakům „kanára“, čtyři góly vstřelil Martin Krupka

Jaroslav Svoboda, středa 6.1.2010
Š u m p e r k – Snad každý ví, že lední hokej je sport z kategorie zimních. Nicméně v utkání 37. kola 1. ligy šumperským fanouškům mrazilo až moc. Draci po nezáživném výkonu utržili potupnou prohru 0:6, Dukla Jihlava tak šumperským hráčům oplatila obě předchozí letošní prohry. A to doslova a do písmene s pořádnými úroky. Na šumperském ledě se vyřádil Martin Krupka, který vstřelil hned čtyři branky. Jihlavský rytíř stínal hlavy šumperských Draků bez nejmenšího respektu, zbývající dva góly zařídili Daniel Hodek a Jiří Man. Hosté tak vůbec nedali najevo, že by jim měly scházet opory Rostislav Malena a Oldřich Bakus. Milan Řehoř pak vychytal první čisté konto letošní sezóny.
37.kolo středa 6.1.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Hodek (Čachotský, Ficenc), 8. M. Krupka (Čachotský, Chvátal), 13. Man (Rytnauer, Bezděk), 26. M. Krupka (Dobrovolný, Čachotský), 37. M. Krupka (Dobrovolný, Hodek), 49. M. Krupka (Čachotský, Chvátal). Rozhodčí: Zubzanda - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 44:46. Průběh utkání: 0:0, 0:6.
Hylák (41. L. Daneček) - Novotný, Kántor, Sedlák, Višňák, Rimmel, Zukal, Hoďa - Moravec, Mihalík, Hašek - J. Daneček, Hulva, Švaňhal - Podešva, Meluzín, Antonovič - Janečka, Orsava
Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Staněk, Chvátal, Kašpar, Takáč - Hodek, M. Krupka, Čachotský - Suk, Mareš, Haluza - Rytnauer, Bezděk, Man - Dušátko, L. Krupka, Hrbatý

Pořádný sešup zpátky na zem, těžké vystřízlivění prožili šumperští hokejisté. Bez boje se vyhrávat nedá, to vám poví každý. Výjimkou může být maximálně rychlobruslař Steven Bradbury, který vybojoval olympijské zlato z posledního místa, kdy všichni soupeři jedoucí před ním v poslední zatáčce spadli. Jenže takový rychlobruslař – mimo jiné – Drakům proti Dukle chyběl. Šumperk byl často u kotoučů pozdě, nedokázal se prosadit v soubojích jeden na jednoho, v neposlední řadě pak hlavně nedokázal vstřelit branku. A to ani z úvodního slibného tlaku, kdy nebezpečně pálili Tomáš Sedlák a Jiří Hašek. Pak však přišla první rána do vazu, když z pravého křídla zápěstím zaskočil Hyláka Daniel Hodek a hosté šli do vedení.

O pár vteřin později musel za katr Chvátal a domácí dostali do vínku první přesilovou hru utkání. Jenže zase ta samá písnička. Danečkova teč Rimmelova nahození nedokázala najít cestu za Řehoře, minutu na to neuspěl v šanci ani Antonovič. Když však v sedmé minutě neskóroval po pohledné individuální akci Podešva, došlo na první vystoupení Martina Krupky. Ladislav Rytnauer poslal před Hyláka přihrávku a Krupka se nestačil ani zamyslet, kde že jsou všichni domácí beci. Z prostoru mezi kruhy nedal Hylákovi žádnou šanci, chladnokrevně zvýšil na 2:0. Rozladění domácí fanoušci se chvíli poté takřka hroutili, Hodek ale trefil pouze tyč.

I tak nebyl všem dnům konec. Ve 13. minutě se kotouč odrazil k Jiřímu Manovi a hráč vlastnící ze všech účastníků zápasu nejkratší jméno zvýšil již na 3:0. Děsivý úvod utkání nabral pro domácí mužstvo hrůzostrašných rozměrů, Draky z letargie nedostala ani přesilovka při vyloučení Dobrovolného. Kántor pálil od modré jednu svou dělovku za druhou, ovšem žádná z nich neskončila za Řehořem. Tedy kromě jedné, ta se ovšem „rozplácla“ o hrazení za brankou. Poslední tečku za úvodní třetinou učinil mladý Novotný, který přejel k modré čáře a nahodil žabku na Řehoře. Jihlavský gólman s ledovým klidem kotouč pokryl.

Hned po 22 vteřinách prostřední třetiny napřáhl Moravec, kotouč ale minul Řehořovu branku. Ofenzivní zoufalství šumperského mužstva vykrystalizovalo v další neúspěšnou přesilovku, při které navíc Řehoř nemusel ani zasahovat. A tak hosté divákům předvedli, že i využívání přesilovek budou mít v zápase efektivnější než Draci. Při trestu Patrika Rimmela zůstal před Hylákem naprosto volný Martin Krupka, který zakončil kombinaci jemným zametením kotouče za naprosto bezmocného brankáře. Ve 28. minutě vytáhl Hylák z repertoáru zázračný zákrok při jihlavské akci, i tak se ale Dukla opět dočkala. A Krupka završil hattrick.

Ve 34. minutě ještě musel krýt Řehoř souhru Švaňhala s Janem Danečkem, pak ale Dukla měla možnost hrát druhou přesilovku v utkání a opět ji dokázala využít. Takřka v totožné pozici se ocitl opět Martin Krupka a centr první formace si na hattricku smlsnul – znovu na něj zírala prázdná branka.

Do třetí třetiny nastoupili domácí v početní výhodě a s Lukášem Danečkem v brance, tentokrát se ale již obrat v utkání obou těchto soupeřů nekonal. Na to měla Dukla moc velký náskok a domácí příliš málo touhy zabojovat. Ve svých šancích neuspěli Novotný ani Hulva, který se Řehořovi postavil i ve 46. minutě. Ve vyložené příležitosti ale Hulva přestřelil branku. Ve 49. minutě znovu rozlil hořkého vína Martin Krupka, který počtvrté v utkání poslal kotouč do šumperské branky. V 50. minutě rozmlsaný forvard Jihlavy napřáhl znovu, apetit střelce zápasu utlumil úspěšný Lukáš Daneček. V 53. minutě byli Draci blízko čestnému úspěchu, jenže do cesty se kotouči postavila tyč a následnou přetlačovanou rozsekl Milan Řehoř, který schoval onen pověstný kousek černé pryže pod svou výstroj. A protože v 59. minutě zahodil další velkou šanci Jakub Hulva, Šumperk se čestné branky nedočkal. Naopak, v utkání prohrál vysoko 0:6.