Druhou domácí výhru režírovala druhá formace, rozhodnutí přinesla poslední třetina

Svoboda Jaroslav, Matěj Petr, neděle 19.10.2008
Š u m p e r k - Rozjela se konečně šumperská mašina? Těžko soudit, nicméně ve třetí třetině utkání 11. kola proti Velkému Meziříčí si Draci s chutí zastříleli a díky čtyřem přesným trefám dovedli zápas k hladkému vítězství 6:1. Dvě branky vstřelil odchovanec Draků Tomáš Brunec, gól a dvě asistence sesbíral MARTIN AMBRUZ, který se nedávno přesunul z první formace do druhé a zdá se, že změna začíná zkušenému útočníkovi prospívat. Velké Meziříčí tak i po 19. říjnu 2008 bude nadále vyčkávat na svou historicky první výhru ze šumperského ledu.
11.kolo neděle 19.10.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HHK Velké Meziříčí
6:1
(1:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 15:38 Brunec (Novotný, Hulva), 29:13 Vymazal (Duba, Holík), 41:33 Ambruz (Blanár), 42:25 Drábek (Holík, Ambruz), 53:23 Brunec (Ambruz, Hulva), 53:56 Vrtík (Kubala, Novosad) - 35:32 Sobotka (Nekvasil). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, P. Rychlý. Vyloučení: 6:10, navíc Janda (VEL) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek
Betinec - Smejkal, Plch, Vlašín, Konta, Heřmanský, Pálka, Kochánek, Stráňovský - Kunstmüller, Bukáček, Konečný - Hudcovský, Janda, Bula - Nekvasil, Dostál, Sobotka - Vašnar, Krča, Jánský

Velké Meziříčí musí i nadále čekat na výhru ze šumperského ledu. A to přitom po čtyřiceti minutách nebylo vůbec jasno o vítězi, ba naopak. Draci vedli pouze 2:1. Až v závěrečně dvacetiminutovce se utkání v Šumperku zařadilo mezi zbývající duely druhé ligy skupiny východ a změnilo se v nezřízenou přehlídku branek a gólů.

První štiplavější pokus nedělního podvečera obstaral obránce Jiří Osina, který zaťal ofenzivní zoubky a po projetí půlky kluziště poslal pozdrav svému bývalému spoluhráči, brankáři Peteru Betincovi. První kontakt Pavla Maláče s pukem zapříčinil svým nahozením z rohu kluziště hostující Bula. O chvíli později vyslal nebezpečnou bombu Nekvasil, kotouč však pouze zanechal na levé tyčce Maláčovy branky černou šmouhu. Úvodní stať zápasu ještě doplnilo duo Ambruz - Fischer, oba jmenovaní však pálili pouze do Betince, který pokusy pokryl. Chvíli před uplynutím desáté minuty se vstříc úvodnímu góly řítili Drábek s Ambruzem, ten ovšem po přihrávce slovenského spoluhráče neuspěl.

Ve 13. minutě musel po delší době zasahovat Maláč, pokus Konečného ovšem bez problému chytl. Na druhé straně se o chvíli později snažili otevřít skóre Novosad a Stejskal, jenže oba vyhořeli na Betincovi. A tak se skóre měnilo až v 16. minutě, kdy Brunec tečoval bombu Novotného od modré čáry a Draci šli do vedení, které do konce zápasu nepustili. Zvýšit mohl Stejskal, ve svých dvou střeleckých pokusech pokaždé zakončoval do Betince.

Ve 4. minutě druhé třetiny dvakrát nebezpečně střílel Zdeněk Novosad, Betinec ale proti bombám mířícím těsně vedle branky zasahovat nemusel. V následujících minutách se hosté dvakrát provinili proti pravidlům a museli se minutu bránit ve třech. Dvojnásobné oslabení sice Velké Meziříčí přežilo, ale chvíli poté se prosadil před brankovištěm Michal Vymazal, který využil důrazu a kotouč protlačil mezi betony Betince. Meziříčským se však podařilo do konce třetiny snížit a vrátit se tak do utkání. V rychlém úniku napálil kotouč pod břevno Sobotka.

Poslední třetina však přinesla pořádnou smršť na Betincovu branku. Na úvod pálil často viditelný Janda, střela hostujícího útočníka však skončila mimo a Janda pak opět začal místo ohrožování Maláčovy branky spíše sbírat trestné minuty. Navíc netrvalo dlouho a potvrdilo se nedáš-dostaneš. Ambruz přímo před Betincem nezaváhal a rozpoutal zběsilé Dračí nahánění meziříčských hokejistů. O pár vteřin později zapíchl další puk do sítě hostů Drábek, jehož bomba zasvištěla k tyčce. Další vlnu nadšení mohl rozpoutat Ambruz, ten ale u tyčky nedal. Fanoušci se však oddali oslavným chorálům a nic na tom nezměnil ani nebezpečný pokus Lukáše Dostála.

V 52. minutě musel opět čelit útoku hostů Maláč, Kunstmüller i Bukáček však nevyzráli na zkušeného brankáře. Poté se však znovu dopustili hosté dvou zbytečnějších zákroků a museli tak na krátkou chvíli do tří. Šumperk totiž bleskově přesilovku využil s Tomáš Brunec mohl u tyče v klidu zamířit nad ležícího Betince. Poslední minuty se změnili ve štvanici na zapisovatele, plnily se totiž trestné lavice a do toho všeho přidal Šumperk šestý gól. Od modré vyslal kotouč do sítě Vrtík. Zvýšit mohl prakticky vzápětí v dalším úniku Jakub Hulva, tentokrát jej ale Betinec vychytal. V 57. minutě uzavřela utkání krátká roztržka Aleš Holíka s hostujícím Karlem Nekvasilem.