Drtivý uragán v závěru smetl naděje Bobrů na body

Jaroslav Svoboda, středa 11.10.2006
Doslova zběsilé utkání zažil šumperský zimní stadión v rámci 9. kola druhé hokejové ligy. Draci v roli favorita vstoupili do zápasu lépe a vedli po první třetině 3:0, jenže v průběhu utkání se vývoj zcela otočil a ve třetí části hry dokonce Bobři šahali po vítězství - vedli 5:4. Drtivý závěr herně lepších Draků znamenal jednoznačné vítězství 11:5 a důležité tři body do tabulky ligy.
9.kolo středa 11.10.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
11:5
(3:0, 1:3, 7:2)
Branky a nahrávky: 4:31 Antonovič (Holík), 14:14 Čížek (Antonovič, Ondráček), 16:00 Kratěna (Ohnutek), 30:57 Martinka (Kučera, Holík), 43:25 Kočara (Dostál), 45:23 Kučera (Antonovič, Holík), 48:49 Stejskal (Kratěna), 49:55 Holík, 54:24 Martinka (Kučera), 58:30 Čížek (Dostál), 59:51 Kratěna (Stejskal, Osina) - 22:28 Matějný (Ašer), 25:08 Vaněček (Tatarčík), 27:23 Vaněček (Matějný, Ašer), 40:48 Vaněček (Matějný, Tatarčík), 41:07 Ašer (Zavrtálek). Rozhodčí: Malíř - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5, 11:5.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Čížek
Hnilica (49:55 Mocek) - Sladký, Zrník, Matějný, Tatarčík, Vaněček - Jaškin, Růčka, Tesařík, Gergela, Marušák - Bambuch, Zavrtálek, Martiník, Ašer, Děděk - Holomek, Sedlák, Kuneta

Jen málokdo čekal na zimním stadióně v Šumperku po první třetině zápasu takový vývoj, jaký nastal. Draci s přehledem soupeře v úvodu přehrál, v první pauze vedli 3:0 a na střely 22:10. Jenže již Werich s Voskovcem věděli, že nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní.

Již po dvanácti vteřinách utkání mohl poslat domácí do vedení Aleš Holík, jenže jeho kličky až před Hnilicu ukončil právě brankář Bobrů. Na konci čtvrté minuty pálil od modré Osina, jenže Hnilica levým betonem ránu po zemi k tyči kryl. Udeřilo v polovině páté minuty. Krásnou přihrávkou našel Holík najetého Antonoviče, ten měl před sebou pouze brankáře a nezaváhal. Domácí byli jasně lepší a hosté se k první střele na Tihláře osmělili až v polovině deváté minuty. Mezitím mohl zvýšit Ladislav Martinka, který si s pukem krásně nabruslil zpoza branky Valachů, ale skórovat se mu nepodařilo. Domácí fanoušci se dočkali začátkem patnácté minuty, Radim Antonovič našel z prostoru za brankou najetého Čížka a ten se nemýlil. O chvíli později mířil tvrdě do šibenice Holík, Hnilica parádně vyrážečkou vytěsnil puk mimo tyče. Přesně v šestnácté minutě zaúřadoval poprvé druhý šumperský útok. Kratěna přijal Ohnutkovu přihrávku bez námitek a přesnou střelou poslal Draky do vedení 3:0.

Druhá třetina však domácí v dobrém světle vůbec nezastihla. Hned na její úvod mohl snížit Jan Matějný, ale sám před Tihlářem neuspěl. Přesto hosté třemi góly srovnali stav zápasu. Právě Matějný zužitkoval v čase 22:28 přihrávku Ašera a nejlepší útok hostů se prosadil poprvé. O necelé tři minuty později zařídil snížení Roman Vaněček, který takřka dokonal dílo zkázky v přesilovce dvou mužů v poli v polovině 28. minuty. Kombinaci po ose Ašer a Matějný dokončil přesnou ránou. Domácí do konce druhé třetiny odpověděli v přesilové hře. Holík našel rychlou přihrávkou Kučeru, ten z první křižným pasem vyzval Martinku ke skórování a ten nabídnutou šancí nepohrdnul. V 37. minutě hráli Draci ve třech proti čtyřem hostujícím hráčům, leč byli to oni, kdo měl více ze hry. Jenže ani Antonovič, ani Ohnutek recept na Hnilicu tentokrát nenašli.

Hrůzu nahnal domácím divákům úvod třetí třetiny. Hosté totiž zcela obrátili vývoj zápasu. Po 48 vteřinách hry završil Vaněček hattrick, o 19 vteřin později dokonal obrat Ašer. Jenže pak se rozjela šumperská mašina naplno. Ve 44. minutě si za brankou našel prostor Dostál a Kočarovi nezbylo nic jiného, než ukázkovou přihrávku zatlouci do hostující branky. Srovnání vehnalo novou energii domácím do žil a od této chvíle bylo na ledové ploše pouze jediné mužstvo. Draci Bobry dorazili o dvě minuty později. Kučera adresoval přihrávku spoluhráči, jenže puk si srazil do branky Jaškin a zkušený obránce tak paradoxně vstřelil vítěznou branku Draků. V čase 48:49 přidal sedmý gól Šumperka kanonýr Stejskal, pět vteřin před polovinou třetí třetiny přiblížil domácí tým k vysněné desítce Holík, který projel od vlastní branky celé kluziště a pak nechytatelně poslal puk pod víko Hnilicovy branky. Ten se ihned odebral na střídačku, jenže náhradník Mocek si nevedl o moc lépe. Přesto po sprše střel lovil puk ze sítě až v čase 54:24. Kučera našel podruhé v utkání přesně spoluhráče z prvního útoku Martinku a ten definitivně rozhodl utkání. Hosté rezignovali na jakýkoliv odpor a bájnou desítku zdolal Radomír Čížek. Devět vteřin před koncem utkání dokonal pro hosty dílo zkázky Ivo Kratěna, který zužitkoval přesilovku a narušil odpočítávání posledních vteřin domácím příznivcům.