Draci zvítězili na nájezdy a zahrají si kvalifikaci o 1. ligu!

Ondřej Kubát, Ondřej Kubát, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 9.4.2009
O r l o v á - Už je to hotové! Hokejisté Šumperka dokázali ve čtvrtém finálovém utkání play-off východní skupiny druhé ligy zvítězit na ledě Orlové 4:3 po samostatných nájezdech, což znamená, že si zahrají kvalifikaci o první hokejovou ligu. Draci přitom ve Slezsku museli dvakrát dotahovat nepříznivé skóre. Pokaždé to ale zvládli. Utkání tak dospělo až k nájezdům, které rozhodla jediná přesná trefa Michala Vymazala.
F4 čtvrtek 9.4.2009
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4sn
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Prokop (Škatula, Potočný), 25. Studený (Kraft, Urbánek), 36. Studený - 26. Vymazal (Blanár), 34. Hulva (Drábek), 52. Domian, rozhodující nájezd Vymazal. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Novák. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1850. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Šafránek – Vydra, Mintěl, Samiec, Prokop, Kudláček, Hoďa, Urbánek – Dušek, Kraft, Grygar – Haas, Potočný, Škatula – Stránský, Blatoň, Studený – Michejda, Hanzl, Chomič.
Daneček – Ondráček, Holík, Osina, Sedlák, Hegegy, Blanár – Rozum, Meluzín, Vymazal – Ambruz, Hulva, Drábek – Čížek, Novosad, Duba – Žálčík, Domian.

Šumperk musel tentokrát proti Orlové lepit sestavu, kromě dlouhodobě zraněných Stejskala s Vrtíkem chyběl i Tomáš Brunec. Odchovanec Draků má poraněnou nohu. Domácí naopak mohl do sestavy nasadit zatoulaného obránce Kudláčka a distancovaného Studeného. Ten byl také jednou z hlavních zbraní Orlové v utkání.

Lépe do zápasu vstoupil Šumperk a v prvních minutách několikrát provětral Šafránka. Jenže domácí tlak přežili a aktivita Draků naopak uvadla. Orlová se stěhovala čím dál častěji před Danečka, který měl mnohokráte plné ruce práce s pokusy soupeře. Velký podíl na změně vývoje v utkání měla poněkud šťastná trefa Prokopa. Spousta individuálních chyb poznamenala hokejově nikterak úchvatnou první třetinu, ovšem v jejím závěru mohl srovnat skóre Aleš Holík. Rozhodčí nařídil po evidentním podražení trestné střílení, šumperský kanonýr ale Šafránkovu branku přestřelil.

Úvod druhé části hry připomínal tu první, i když tentokrát měla více ze hry Orlová. Bojovnost domácích se vyplatila a Studený zvýšil znovu v páté minutě třetiny na 2:0. Černé vyhlídky šumperských barev na možný návrat série do podhůří Jeseníků zažehnal Michal Vymazal. Ve 26. minutě překonal Šafránka v orlovské brance poprvé a touto trefou se odstartovalo atraktivní ofenzivní představení obou mužstev. Jak Šafránek tak hlavně i Daneček museli několikrát lapat vyložené střelecké pozice, ve druhé třetině obstál lépe v souboji na dálku Daneček. Ve 34. minutě totiž Šafránek kapituloval znovu, tentokrát po střele Hulvy. Hosté však nadějný výsledek do poslední třetiny neudrželi, Studený podruhé v utkání skóroval a Orlová znovu vedla.

O všem měla rozhodnout poslední třetina, do které vstoupili domácí s cílem pojistit náskok. Daneček ale neinkasoval a po důležité brance pro změnu zatoužili Draci, kteří si odehráli i několik přesilovek. Šafránkovi se také dařilo dlouho držet vedení, pak ale přišlo Domianovo nahození, které k překvapení všech doklouzalo mezi Šafránkovými betony do sítě. Draci pak hráli aktivněji než-li domácí, jenže veškeré pokusy Šafránek pokryl, což platilo i o prodloužení. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy a v nich uspěl jen jediný hráč - titul mistra skupiny Východ 2. ligy pro sezónu 2008/09 vystřelil šumperským hokejistům MICHAL VYMAZAL!

Draci po utkání bouřlivě oslavili vítězství v soutěži společně s výpravou nejvěrnějších příznivců, ovšem nutno dodat, že cíl výhrou nad Orlovou ještě splněn není. 15. dubna se Draci představí v Táboře proti Milevsku, čímž vstoupí do finálové části letošní sezóny - kvalifikace o 1. ligu.