Draci znovu vyrabovali Valašské Meziříčí! V prodloužení trefil výhru SEDLÁČEK

Jaroslav Svoboda, Richard Müller, pátek 3.3.2017
Tohle není série pro kardiaky. Šumperk měl opět ve Valašském Meziříčí plné ruce a nohy práce, ale dokázal podruhé v řadě dobýt tvrz, ze které šla před play-off hrůza. Dnes dokonce svěřenci Aleše Flašara prohrávali již od úvodu zápasu, další náskok si Bobři vybojovali v úvodu třetí třetiny! Jenže Michal Vymazal bleskově vyrovnal a když Bobři nepotrestali ani pětiminutové vyloučení Vladimíra Cinka, přišel v prodloužení trest. Vítězství a návrat domů za stavu 2:2 trefil v přesilovce PAVEL SEDLÁČEK! V neděli přijďte vytvořit peklo, ať tentokrát Draci míří na led soupeře s vedením v sérii!
ČF4 pátek 3.3.2017
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Studený (Fojtík), 30. Brunec (Kývala, Dvořák), 43. Mikel (Nedbálek) – 26. Hroch (Janota), 29. Vachutka (Králík), 43. Vymazal (Sedlák, Novosad), 61. Sedláček (Králík, Vachutka). Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: doplníme. Využití: doplníme. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

Plšek – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Varga Mar., Baroš – Dvořák (A), Kývala, Fojtík, Dalajka, Brunec (A), Studený, Pořický, Varga Mir., Martiník, Varga D., Andris, Podešva, Hlaváč
Kůdela – Sedlák, Drtil, Fišera, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč – Fischer (A), Sedláček, Cink (A), Matějka (C), Králík, Vachutka, Ostřanský, Novosad, Hroch, Langr, Vymazal

Jakoby si Bobři přenesli střeleckou aktivitu ze Šumperku i na domácí duel a beze změn v sestavě naletěli na hostující Draky hned od prvních minut. Gólman Kůdela tak měl nezvykle hodně práce a zanedlouho lovil puk z branky. Domácím opět zafungovala nejzkušenější dvojice v poli, když Václav Studený v těsné blízkosti brány zpracoval přihrávku Fojtíka a sebejistě zakončil.

Maximální nasazení Valachů nekončilo a zasypávali Kůdelu i nadále. Šumperští vystrčili růžky až při nabídnuté přesilovce za faul střelce Studeného. Největší šanci hostí při hře proti čtyřem ale zažehnal nadvakrát položený Plšek. Co do počtu střel Bobrů nejhojnější třetina celé série skončila za stavu 1:0 pro Valašské Meziříčí.

Do druhého dějství nastoupili hosté jako vyměnění a zřetelně aktivním napadáním začali strhávat hru na svoji stranu, ovšem první velkou šanci měl na hokejce, v situaci dva na jednoho, Pořický, jemuž se z úhlu nepovedlo zakončit.

Draci vyvíjeli tlak dále a snažili se o vyrovnání. Jejich snaha přinesla ovoce po pěti minutách hry, když se povedlo propálit Plška Danielu Hrochovi. Bobři se nedokázali ani v jedné formaci sehrát a trenér Čechmánek svolal oddechový čas. Trápení domácích ale pokračovalo. Za kruhem se dostal k puku Daniel Vachutka, jenž nenápadnou střelou našel mezeru mezi levou tyčí a betonem gólmana. Rázem tak vedli hosté 2:1.

Rozhodný stav vydržel sotva minutu hry. Tomáš Brunec po jednom z brejků získal kotouč v mezikruží, a opět vrátil Bobry do hry - 2:2. Ve zbytku třetiny se tak síly, stejně jako skóre, srovnaly.

Na začátku poslední dvacetiminutovky byl vyloučen Sedlák a Bobři se velmi rychle dostali do útočného pásma. Tam na levé straně přebral od Fojtíka kotouč Miroslav Mikel a svým prvním letošním gólem poslal svůj tým opět do vedení 3:2.

Radost na Bobří hrázi měla jepičí život. Vzápětí, několik okamžiků po buly, vystřelil od modré Michal Vymazal a brankáři Plškovi puk nešťastně proskočil mezi nohami dříve, než stihl zareagovat.

Velkou šanci získali Bobři během pětiminutového vyloučení Cinka, ale ani tuto početní výhodu na zlatém podnose nezakončili gólem. A tak se s pohledem na časomíru začalo publikum připravovat na prodloužení.

V nastaveném čase vyjely podle pravidel mužstva se čtyřmi hráči, jenže Bobři šli za faul Dvořáka brzy do tří. To se jim stalo osudným a Pavlu Sedláčkovi stačilo jen pár vteřin na to, aby zajistil svému celku důležitou venkovní výhru 4:3.

Autor: Richard Müller