Draci vyhráli a v play-off je čeká Šternberk!

Jaroslav Svoboda, středa 28.2.2007

Pokud opravdu chtějí šumperští hokejisté oplatit Šternberku loňské vyřazení ve čtvrtfinále play-off, tak nyní mají tu nejlepší možnou příležitost. Derby mezi Šumperkem a Šternberkem se po roce bude opakovat! Šumperk totiž porazil Techniku na jejím ledě 5:2 a postoupil tak do vyřazovacích bojů z prvního místa, Šternberk si naopak pohlídal svoji osmou pozici, když dokázal bodovat na domácím ledě s Orlovou.

44.kolo středa 28.2.2007
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4:56 Holý (Korotvička), 57:03 Dibelka (Sedláček) - 9:53 Kratěna (Ohnutek), 13:13 Bařica (Kališ), 14:30 Bařica (Meluzín), 27:44 Stráňovský (Meluzín), 59:10 Ohnutek. Rozhodčí: Blecha - Svoboda, Drobílek. Vyloučení: 7:11, navíc Kučera 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 320 (z toho 100 ze Šumperka). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Daněček - Habrovec, Benýšek, Strýček, Látal, Klimeš, Pukalovič, Klement, Mráz, Korotvička, Dibelka, Jelínek, Sedláček Z., Sedláček J., Čech, Fojtík, Holý, Lupač, Balčík, Maksa
Tihlář - Loužek, Kukol, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál

Draci po dlouhé době venku naplno zabodovali a odnesla to Technika. Celek, který se od přesunu do nové haly těšil z nedobytnosti své tvrze, našel přemožitele. Přitom to byla právě Technika, která otevřela skóre. Na konci páté minuty si Holý nabruslil nikým neatakován před Tihláře a švihem skóroval do prostoru nad rameno šumperského brankáře. Drakům se podařilo srovnat v desáté minutě. Při hře 4 na 4 se po rychlé kombinaci dostal k osamocenému puku před Daněčkem Kratěna, který svou brankou načal obrat v zápase. Ve dvanácté minutě čelil dvěma nepříjemným střelám Tihlář, nejprve jej nepřekonal Jelínek, o chvíli později neuspěl ani Pukalovič. Atraktivní rychlá podívaná nenechala fanoušky na další zajímavé akce dlouho čekat a již ve 13. minutě pálil Stejskal. Jeho střela byla tečována domácím bekem, Daněček však změnu pohybu zaregistroval a puk schoval do lapačky. V čase 13:13 se hosté dočkali vedoucí branky. Krásnou souhru třetí šumperské formace zakončil přesnou trefou Dušan Bařica. O chvíli později napřáhl Fojtík, jeho rána však neskončila dále než v lapačce pozorného Tihláře. A tak udeřili potřetí Draci. Na Daněčka tentokrát z úhlu vyzrál opět Bařica a stovka hostujících fanoušků vyprovázela Draky do kabin skandovaným potleskem.

Úvod do druhé třetiny vyšel lépe Drakům, vrcholem celého tlaku byla Meluzínova rána, která se však od tyče pouze unaveně skutálela na brankovou čáru a tam se zastavila. Obě poloviny druhé třetiny se nesly v opačném duchu. V té první desetiminutovce těžil Šumperk ze série přesilovek, v té druhé pak naopak Technika měla možnost dokonce dvou přesilových her 5 na 3. Šumperk dokázal využít přesilovku ve 28. minutě. Odražený kotouč se dostal zpět na modrou ke Stráňovskému a jeho střela doklouzala po ledě až za Daněčka. Za to Technika své početní výhody nevyužila. Tihlář vykryl několik obrovských šancí soupeře a dokonce dvakrát za jeho zády zvonila i tyč. Do kabin pak oba kluby odebraly za vedení Draků již 4:1!

Třetí třetina se vyznačovala jasnou snahou domácích vrátit se do utkání. Ovšem pozorná, aktivní i dostatečně tvrdá hra Draků v defenzivě dlouho slavila úspěch. Navíc Tihlář často přiváděl domácí forvardy k šílenství. Ke stejnému stavu přivedl fanoušky Draků v polovině třetiny Sedláček, který vražením zezadu poslal na led bolestivě Stráňovského. Draci jeho faul nepotrestali, naopak v poslední desetiminutovce se téměř permanentně museli bránit v početních nevýhodách. Technika však snížila až tři minuty před koncem, kdy se při power-play prosadil Dibelka. Hosté pak šli do čtyřech, když vyloučen byl Kučera. Tentokrát hra bez brankáře domácím štěstí nepřinesla. Ohnutek sebral vypíchnutý kotouč a ačkoliv se domácí obránce snažil zabránit šumperskému útočníkovi ve skórování i hozenou holí, neuspěl. Ohnutek trefou do prázdné branky poslal Draky do čtvrtfinále na Šternberk.