Draci vezou z Přerova bod, dva ale stáhl poslední Most

Jaroslav Svoboda, Daniel Doležal, středa 3.2.2016
Boj o záchranu ve WSM lize nekončí, naopak. Draci v Přerově v krajském derby dotáhli duel s domácími Zubry díky trefám Miškovského a Holíka až do prodloužení, ale tam novic v kádru Patrik Bartošák nestačil na dorážku obránce Ference a Přerov tak zvítězil 3:2 po prodloužení. V duelu čtyři z pěti branek vstřelili zadáci, domácí Grof se dokonce prosadil dvakrát. Prvním bodem v šumperském dresu se uvedl i Jan Káňa. Poslední Most naopak vyhrál vysoko 5:1 na ledě jinak doma velmi dobré Kadaně, krajského rivala.
47.kolo středa 3.2.2016
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2p
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Grof (Pšurný, Sýkora), 29. Grof, 62. Ferenc - 12. Miškovský (Zdráhal, Káňa), 35. Holík (Fořt, Vrdlovec). Rozhodčí: Přikryl - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 2328. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Stoklasa – M. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Blinka
Bartošák – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Puzič, Zdráhal, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Brunec

Střet dvou rivalů začal velkou šancí Stoklasy, jenž dojel prudce odražený puk, ale branku hostů netrefil. Třetí formace pak vyvinula na Draky slušný tlak. Popelka těsně minul odkrytou klec a bylo odpískáno první vyloučení. Zubři přesilovku sehrávali dobře, avšak bez gólového efektu. Na druhé straně Ferenc „namazal“ a první zákrok si připsal i Klimeš.

První minuty patřily domácím, Postupem času se však dění vyrovnalo. V půlce první třetiny došlo na přesilovou hru hostů a ti ji využili. Gól měl na hokejce prvně Káňa, ale Grof puk obětavě zastavil a o pár vteřin později už skóroval Daniel Miškovský. Zbytek třetiny byl tuhým bojem. Přerov se dral za srovnáním, jenže i proti rychlonohému Popelkovi stál Bartošák.

Část druhou víceméně započal Sikora, ve skvělé pozici Bartošákovu kasu netrefil. Krátce na to vytvořili dobrou souhru Popelka s Kovaříkem. První jmenovaný ale puk trochu zbytečně vracel a ze slušné příležitosti nic nevzešlo. Zakrátko se už Zubři dočkali. Pšurný založil akci v rohu, vytvořil slibný prostor Sýkorovi, který vše ještě vyšperkoval pasem na Jakuba Grofa a ten se nemýlil.

O tři minuty později už bylo vedení na straně domácích. Sýkora výborně zaclonil Bartošákův výhled a nahazující Jakub Grof si připsal druhou trefu. O sobě dal vědět i Šumperk z brejku, nicméně ani série dobře odražených puků k většímu ohrožení nevedla. Ve 34. minutě došlo na druhou přesilovku hostů. Draci se letos potýkají se špatným proměňováním, avšak toto tvrzení vyvrátil Aleš Holík, jenž po křížné nahrávce z první srovnal. Šumperk se ke konci prostřední části jevil aktivněji.

Do poslední části oba celky vkročily opatrně, jelikož nikdo nechtěl riskovat sebemenší nebezpečí. Klimeš lapil hned několik pokusů první lajny Draků a Bartošák na druhé zachraňoval betonem. Celé dějství doprovázel neslaný, nemastný hokej ze strany na stranu a nic moc nenabídl. Občas se vyskytly šance, k ohrožení svatyní však nedošlo i díky brankářům a obě mužstva tak směřovala do prodloužení.

Čas se nastavoval v MEO Aréně podruhé za sebou. Hra čtyři na čtyři a mnoho prostoru na ledě tak bylo jistotou. Šumperk proto zvolil taktiku „až do brány“ kam dotlačil Klimeše i s pukem. Gól však pochopitelně uznán nebyl. O necelou minutu později však o regulérnosti další branky nebylo pochyb. Jakub Ferenc se natlačil z boku až do situace, kdy v pádu trefoval kotouč do poloprázdné klece a povedlo se mu to. V krajském derby tak poprvé zvítězil domácí tým, když Přerov vybojoval důležité dva body!

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Šumperk dnes svoji hru úplně zjednodušil a hrál ten svůj nepříjemný hokej, který na všechny soupeře platí. Dřel, bojoval, ale řekl bych, že měl tu pověstnou smůlu a neměl tolik štěstíčka, jako my. Prvních deset minut jsme byli lepší, ale soupeř pak šel do vedení. Po našem obratu se hra ustálila a musím poděkovat celému mančaftu, že bojoval až do konce. Bylo vidět, že kluci nejsou spokojeni s jedním bodem a chtějí získat i ten druhý, pro nás velice důležitý. Po odstoupení Petra Mrázka ze zápasu jsme museli hru stáhnout na tři lajny a tím se sestava trochu zredukovala. Hráče jsme nabádali, aby byli agresivnější, živější a více šli do brány. Chtěli jsme zvýšit tempo, které při hře na čtyři lajny nebylo tak velké.

Milan Mazanec (Salith Šumperk): Máme bod, ale pochopitelně jsme potřebovali tři. Dobře jsme sehráli přesilovky, podařilo se nám vyrovnat, ale nebyli jsme natolik silní, abychom zápas strhli na svoji stranu. Soupeř byl silný v osobních soubojích, má vysoké hráče, přes které jsme měli problém se prosazovat. Po celý průběh zápasu nás ale soupeř z nějakých systémových věcí nepřehrával. Góly padly po individuálním prosazení se přes jednoho nebo dva hráče. Musím kluky pochválit za bojovnost, že nesložili zbraně a dovedli zápas alespoň k tomu jednomu bodu. Na víc bohužel síla ani um nestačily.