Draci ve Valašském Meziříčí vyhořeli

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 22.2.2007
Šumperská mizérie ze zápasů ve Valašském Meziříčí pokračuje. Draci dnes po zásluze podlehli nadšeně bojujícím Bobrům 1:3, přičemž v utkání si nevypracovali téměř žádné brankové příležitosti, naopak domácí hlavně ve druhé třetině ovládli dění na ledě. Šumperk zvedl hlavu až v posledních deseti minutách zápasu, jenže branka Antonoviče pět minut před koncem na víc než zdramatizování utkání nestačila. Hosté pak inkasovali technický gól, když se během power-play vydal vrátit se zpět do branky Radek Tihlář.
42.kolo středa 21.2.2007
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19:39 Tesařík (Štraub, Ašer), 29:14 Matějný (Kuneta), 59:37 Matějný technický gól - 55:14 Antonovič (Bařica, Meluzín). Rozhodčí: Havlík - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Vala - Augusta, Růčka, Sladký, Zrník, Golab, Grusmann, Zavrtálek, Tatarčík, Martiník, Ašer, Štraub, Tesařík, Marušák, Gergela, Dědek, Kuneta, Matějný, Bambuch
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Dostál, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Jurča

Prokletí pokračuje. Šumperský tým ani tentokrát nedokázal ve Valašském Meziříčí bodovat. Přičemž se o to snaží již tři roky. Diváci viděli hned v úvodu spíše opatrný hokej, kde se oba celky snažily hrát více ze zabezpečené obrany. A tak první vážnější střelu mezi tyče vyslal Aleš Holík, ovšem Vala ránu od modré s přehledem vykryl. O tři minuty později si vypracoval Šumperk další šanci, tentokrát z voleje střílel Ohnutek. Znovu však Vala přesně zasáhl. V polovině první třetiny domácí brankář ve skluzu vykryl i šanci Antonoviče, který po zemi pálil k tyči. První větší příležitosti Valašského Meziříčí přišly až ve 13. a 14. minutě. Nejprve Zrníkovu příležitost kryl Tihlář, stejně tak dopadla i rána Štrauba v následující minutě. Z protiútoku mohl v obrovské šanci otevřít skóre Kučera, ale sám před Valou neuspěl. V nadcházejících minutách útočná snaha obou mužstev opadla a další příležitost si vypracovali až Bobři. Hned ji však dokázali využít. Ašer přihrál zpoza branky k mantinelu Štraubovi, ten z první poslal kotouč před Tihláře a zcela osamocený Tesařík opět z voleje trefil přesně pod víko. Bleskurychlá souhra domácích poslal hosty do kabin s jednogólovým mankem.

Druhá třetina pak byla jasně v režii domácích. Hosté hned od úvodu nedokázali najít cestu ke své hře a navíc až do poloviny osmé minuty hráli hned tři oslabení jednoho muže v poli v řadě. Ještě ve 22. minutě však zůstal před Valou zcela sám Dušan Bařica, domácí brankář jeho střelu parádně zlikvidoval. Následné početní výhody však posadily Bobry do sedla a Tihlář se musel v brankovišti pořádně ohánět. Nejprve vychytal Štrauba, následně musel krýt tvrdou ránu Augusty. Ve 25. minutě unikal Antonovič, ukázkovým bodyčekem jej na led však posadil Zavrtálek. Ve 26. minutě stálo při Dracích i štěstí. Daniel Tesařík přejel modrou a jeho pumelice jen orazítkovala spojnici Tihlářovy branky. Domácí se však druhé branky přece jen dočkali. Kuneta sice branku minul, odražený kotouč od zadního mantinelu však za Tihláře dopravil nepokrytý Matějný. Do konce třetiny se pak hrál hokej plný nepřesností a bez vyložených brankových příležitostí. Změna skóre tak nepřišla a Šumperk, pokud chtěl zvrátit vývoj utkání, musel do třetí třetiny přijít s podstatně aktivnější hrou.

Jenže domácí se více stáhli do defenzivy a aktivním napadáním a přistupováním Drakům značně komplikovali ofenzivní snahu. První velkou šanci poslední třetiny si vypracoval Ašer, Tihlář jej však vychytal. Ve 47. minutě se před Valou ocitl Čížek, který objel celou branku, ovšem gólmana nepřekonal. Tlak Draků pomalu rostl a o minutu později se technicky uvolnil Holík, i on však vyhořel na Valovi. Rána šumperského obránce zůstala viset mezi rukou a tělem domácího brankáře. V 51. minutě zahrozili opět domácí, Kuneta na Tihláře nevyzrál. O minutu později mohl pohřbít bodové naděje hostů Marušák, i jeho však vychytal brankář Draků. Přesto se nakonec hosté vrátili do zápasu. Radim Antonovič využil souhry třetí formace Draků a sebral Valovi čisté konto. Nápor hostů v závěru zastavilo zbytečné vyloučení Osiny. I tak se Šumperk odhodlal k power-play, když však s pukem na branku hostů ujížděl Matějný, vrátil se na led Tihlář, což odporuje pravidlům. Rozhodčí Havlík přiznal domácím technickou branku a ačkoliv kotouč nepřešel brankovou čáru, domácí rozhodli zápas, ve kterém byli lepším týmem.