Draci v domácí generálce porazili Prostějov 4:2

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 3.9.2009
Š u m p e r k - Salith Šumperk má domácí zápasovou část přípravy na 1. ligu za sebou. Na svém ledě po boji přehrál prostějovské Jestřáby, když druholigový celek držel po celé utkání krok s domácím mužstvem. Domácí vstřelili první dvě branky zápasu v závěru 1. třetiny, pak sice hosté snížili, ale Draci přidali třetí úder z hole JAKUBA HULVY. Tato branka se nakonec ukázala jako rozhodující trefa zápasu. Celek z Hané sice opět snížil, ale na Vojtka již hosté potřetí nevyzráli. Naopak v power-play poslal kotouč do prázné branky Steber a podtrhl tak sumář zápasu. Šumperk doma porazil Prostějov 4:2.
příp. čtvrtek 3.9.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Hašek (Novajovský), 20. Barus (Bobček), 27. Hulva (Holík), 60. Steber - 22. Stejskal (Duba, Plzák), 38. Drábek (Piluša). Rozhodčí: Valouch - Langr, Matěj. Vyloučení: 4:7, navíc Bobček (SUM) 10 minut osobní trest a Šafařík (PRO) trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Vojtek - Sedlák, Bobček, Holík, Novajovský, Rangl, Ondráček, Novotný - Pavelek, Barus, Podešva - Steber, Meluzín, Hašek - Ambruz, Hulva, Antonovič - Noga, Pekr, Janečka
Vrba - Šafařík, Plzák, Kučírek, Buček, Doseděl, Jedlička - Stejskal, Duba, Novosad - Novák, Hlouch, Holuša - Kavulič, Rak, Piluša - Berčák, Křesťan, Drábek

Mezi tyče obou soupeřů se postavili brankáři, kteří již stačili obléknout dres jak Šumperka, tak Prostějova. V domácí svatyni zaujal pozici zkušený Martin Vojtek, hosté šoupli do branky Adama Vrbu.

Úvodní oťukávání obou sobě navzájem známých mužstev mohl rozlousknout prvním gólem zápasu Holuša, který v sedmé minutě vypíchl kotouč z nepřesné rozehrávky šumperských hráčů. Jestřáb si vykroužil až před branku, tam ale zaťal drápy pouze do Vojtkova betonu. Poněkud rozháraná hra přinesla další vzrušení až v polovině 11. minuty, když se před Vrbou ocitl Martin Podešva. Šikovný štírek ovšem netrefil kotouč a hosté se ihned vydali do brejku. Přihrávka před branku jen prosvištěla Vojtkovým brankovištěm. Svižná mezihra se opět přesunula před Vrbu, který ale vychytal šumperského kanonýra Haška. V 15. minutě se do šance dostal Křesťan, ale příslušník čtvrtého prostějovského útoku jen nechal vyniknout Vojtka, který střelu zpoza hráče lapil. A tak se zdálo, že diváci budou muset na kouřovou přestávku za bezbrankového stavu. Přišla však 18. minuta, Novajovský vyslal z vlastního pásma křížný kotouč na Haška, ten si puk zpracoval, popojel a z kruhu propálil Vrbu. Nadšení domácích sotva odeznělo, když Igor Bobček za brankou zahlédl sjíždějícího Baruse a pro zkušeného forvarda nebyl problém poslat kotouč do růžku branky.

Z vedení 2:0 se domácí tým příliš dlouho neradoval. Bobček šel hned ve druhé minutě třetiny na trestnou lavici, hra se přesunula dle nových pravidel před Vojtka a o pouhých 18 vteřin na to i kotouč za něj. Zkušeného gólmana přelstil prostějovský útočník Martin Stejskal. Ještě na konci téže minuty chtěl vrátit vedení domácím Ambruz, jeho ránu po ledě však Vrba vykryl. V dalších minutách začali domácí stupňovat tempo a Vrba se musel často činit. Jenže domácí si opět s koncovkou nepotykali, ba naopak. Domácí hokejisté nakládali se svými šancemi jako inkvizitor s kacíři, ovšem šumperský tlak přesto vyústil ve třetí gól v prostějovské síti. Hulva doklepl vyražený kotouč po Holíkově ráně. Tento okamžik však nerozpoutal žádnou palbu na Vrbu, ale naopak domácí opět mírně ukolébal. Tlak Šumperka se vypařil a naopak Vojtek hasil požár založený Michalem Rakem - jeho rána mezi betony brankáře však do sítě nepropadla. Ve 30. minutě ještě tečoval před Vrbou Hašek, ale to bylo opět na dlouhé minuty veškeré hokejové koření. Pozdvižení v sále nastalo zase na konci třetiny a opět u stejné branky. V ní však již po výměně stran nebyl Adam Vrba, nýbrž Martin Vojtek. Jakub Drábek si přivlastnil kotouč, uvolnil se a svou samostatnou akci vyšperkoval snížením na 2:3.

I na začátku třetí třetiny trvalo oběma týmům, než se rozehřály na provozní teplotu. Nejrychleji to zvládl Martin Podešva, který prokázal rychlé ruce a hbité tělo, na Vrbu však nevyzrál. Ve 47. minutě se pak rozehřáli všichni lidé na stadiónu. Holíkovo sražení Berčáka trestal naprosto zbytečným zákrokem Šafařík, který zezadu složil šumperského obránce na led a zalehl na něj. Následovala nepochopitelná série úderů pěstí a zasloužený trest do konce zápasu. Diváci tak mohli v praxi vidět, jak lze porušit snad všechny nepsané zásady hokejových rváčů. V 50. minutě ujížděl sám na Vojtka Roman Hlouch, zkušený kapitán Jestřábů vymyslel dobrou kličku, ale neméně ostřílený brankář záměr útočníka zmařil. Nepohledná poslední třetina nabízela jen poskrovnu útočných momentů a tak zaujalo jen vystoupení Martina Vojtka, který mladšího spoluhráče Igora Bobčeka uklidňoval hodně hlasitým způsobem. Nicméně Bobček musel za nesportovní chování do kabin a na tom už ani rozezlený hlas šumperského brankáře nic nezměnil. Hosté se v samotném závěru snažili srovnat výsledek, Draci však vedení udrželi a dokonce přidali pojistku. Při power-play, jejíž jepičí život čítal pouhých 11 vteřin, se prosadil Jan Steber, který zachytl kombinaci Prostějova.

Pozápasové série samostatných nájezdů se protáhly až do sedmého dějství. Za domácí rozhodl Jakub Hulva, který uspěl i ve druhé sérii nájezdů. Třetí trefu Draků obstaral Podešva, naopak neuspěli Barus, Pekr, Antonovič a v šesté sérii znovu jedoucí Podešva. Dvě trefy Prostějova zařídili Kavulič s Pilušou, neuspěli Duba, Rak, Novák, Novosad a Holuša.

Jiří Žurek, asistent trenéra Salithu Šumperk:"Viděli jste to sami. Sice jsme vyhráli 4:2, ale neplnili jsme si opět to, co jsme si řekli. Nehrajeme kompaktně, pořád děláme ty stejné chyby."
Aleš Flašar, trenér HK Jestřábi Prostějov:"My jsme spokojeni. I když jsme prohráli, tak jsme předvedli dobrý výkon. Strach mám trochu o Šumperk. Když jsme přijeli do Havlíčkova Brodu, tak na nás soupeř vlítl. Tady jsme čekali, čekali, ale nedočkali jsme se."