Draci v Hodoníně již tři roky neinkasovali

Jaroslav Svoboda, středa 15.11.2006
Šumperští hokejisté usedli na trůn. Po výtečném výkonu na ledě hodonínských Drtičů vezou po zásluze všechny body a ve skvělé hokejové atmosféře po dlouhé době uspěli venku. K výhře přispěl výraznou měrou spolehlivý Radek Tihlář, který pochytal všech téměř 40 střeleckých pokusů domácích. Draci tak od návratu do druhé hokejové ligy před třemi lety na ledě Hodonína stále ještě neinkasovali. Vítěznou trefu vstřelil Radek Kučera v oslabení Draků, kdy potrestal chybu brankář Švaříčka.
18.kolo středa 15.11.2006
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22:36 Kučera (bez asistence), 32:11 Antonovič (Meluzín, Kališ). Rozhodčí: Přikryl - Knap, Wesley. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1228. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
Švaříček - Pochylý, Šebek, Pokorný, Rapant, Raška, Foltýn, Matušek, Šimeček, Zapletal, Baránek, Bauer, Meixner, Peš, Kello, Šťastný, Kučera
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Ohnutek, Kočara, Kratěna - Dostál, Antonovič, Meluzín

Oba týmy se již od úvodních minut rozhodly hrát ofenzivnější partii a tak diváci mohli sledovat rychlý a atraktivní hokej. První minuty patřily hostů, kteří se dostali do tlaku důsledkem vyloučení Peše a Pokorného. Ovšem domácí se ubránili a naopak sami mohli také zavelet k útoku. Jenže jistý Tihlář při vyloučení Ondráčka vše pochytal. Atraktivní podíváná vysoce nadprůměrné druholigové úrovně zdvihala diváky ze sedadel a oba celky ještě několikrát hrozily v přesilových hrách. Konec první třetiny se totiž nesl ve znamení vyloučení na obou stranách, jenže ani jeden ze soupeřů nedokázal přelstít brankáře a první třetina branku nepřinesla.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí a Tihlář se musel hlavně při akcích Šebka a Baránka otáčet. Jenže střelecké pokusy vykryl a vyřešil i nepříjemný závar z 24. minuty, kdy bez hole pochytal spršku střel Drtičů. V té době však již hosté vedli. Hodonín se při vyloučení Ondráčka nedostal do výraznějšího tlaku, naopak nahození Draků neustál Švaříček a zkušený Radek KUČERA chybu mladého brankáře potrestal. Draci ve vlastním oslabení otevřeli skóre, čímž vzali soupeři vítr z plachet. Kromě zmiňovaného závaru před Tihlářem se totiž Hodonín k vážnějším akcím nedostal, naopak Draci několikrát zamkli domácí tým do kleští a příliš nechybělo, aby zvýšili své skóre. Druhý gól však přišel až ve 33. minutě. Souhru ještě vloni dvou hokejistů brněnské Komety Kališe s Meluzínem zakončil přesnou trefou centr třetí formace Radim ANTONOVIČ a Šumperk se tak přiblížil k vysněnému vítězství. Podstatně hůře mohlo být ve 39. minutě, kdy Miroslav Baránek vypíchl při šumperské přesilovce rozehrávku Draků a sám se řítil na Tihláře, jenže svůj sprint přes celé kluziště slovenský útočník v barvách Hodonína úspěšně nezakončil. Snaha položit si Tihláře vyšla na prázdnou a Draci tak udrželi vedení 2:0 před třetí třetinou.

Do ní dle očekávání vlétli domácí a pět minut se snažili zvýšeným pohybem a důrazen donutit soupeře kapitulovat. Jenže Drtiči, když už se dostali ke střele, narazili na skvěle chytajícího Tihláře. Ten pochytal dalších několik střeleckých pokusů domácích a závěru pomáhal spoluhráčům v cestě za ziskem tří bodů. S narůstajícím časem se domácím začala na hole vkrádat nervozita a to bylo znát hlavně v závěru. Šumperk si při bránění Hodonína několikrát pomohl faulem a tak Draci na začátku 59. minutě stáli ve třech proti šesti domácím. Power-play splnila účel ve zvýšeném tlaku domácích, kteří se již dokonce radovali, když posílali kotouč do téměř odkryté Tihlářovy branky, ovšem i tentokrát šumperský gólman čaroval a držel domácí útok v kleštích. Hodonín do konce utkání nedokázal vyzrát na Tihláře a ten se tak se svými spoluhráči a hloučkem fanoušků mohl radovat z výhry.

Draci tak ve výtečné hokejové atmosféře zimního stadionu v Hodoníně vyválčili tři cenné body a ani potřetí v řadě na hodonínském ledě neinkasovali. Po zásluze se Šumperk dočkal návratu na první místo soutěže.