Draci v Brodě na sérii výher nenavázali, s Rebely prohráli 2:4

Jaroslav Svoboda, Pavel Buňat, sobota 26.11.2011
Havlíčkův Brod - Draci neodčinili prohru z prvního kola, ačkoliv tentokrát to v Brodě dopadlo lépe než 0:7. Draci doplatili na výpadek v polovině utkání, kdy Švaňhal a Semorád dvěma góly poslali Rebely do vedení. Ani odpovědi Draků v podání Karla Pláška a TOMÁŠE SEDLÁKA na body nestačili, Havlíčkobrodští totiž přidali další dvě trefy a uhájili vítězství. Nic Drakům nepomohly ani šance, do kterých se v závěru dostali.
27.kolo sobota 26.11.2011
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. Švaňhal (Zábranský), 31. Semorád (Voj. Němec), 44. Meidl (Kostourek, Polodna), 52. Polodna (Meidl) - 44. Plášek (Meluzín, Holík), 53. Sedlák (Ondráček, Hulva). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Neruda - Šenkeřík, Morava, Protivný, A. Jelínek, Pavlík, Ostrčil, Novotný, Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Semorád, Křivohlávek, Fiedler, Voj. Němec, Meidl, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.
Štůrala - Pastor, křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, M. Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka.

Po úvodním oťukávání přišla první velká příležitost na začátku šesté minuty. Hostující Meluzín sám ujížděl na branku, vypálil ale pouze do betonů Nerudy. Rebelové poté mohli udeřit z přesilových her, několik dobrých pokusů musel krotit gólman Štůrala. Při střele Křivohlávka měl pak dávku štěstí, z předbrankového prostoru totiž minul. Kýženou branku nepřinesl ani únik Švaňhal, jenž byl v úniku tísněn obráncem a svým bekhendovým pokusem nakonec netrefil prostor mezi tyčemi.
Když se první dvacetiminutovka začala chýlit ke konci, šumperský Hulva pohotovou střelou z mezikruží pořádně protáhl Nerudovy betony. Oba muži s maskou museli během první třetiny předvést několik zákroků a měli výrazný podíl na bezbrankovém stavu.

Druhé dějství začalo ve svižnějším tempu. Puk měli na hokejkách především domácí a drželi svého soupeře zavřeného v jeho obranném pásmu. Blízko gólového průlomu byl Ondřej Stehlík, když se po jeho pokusu z mezikruží zaskvěl Štůrala, touš vytěsnil ramenem. Krátce nato ho napodobil Ondřej Švaňhal, který si sjel na Zábranského přihrávku zpoza branky, a tvrdou ranou k tyči rozjásal domácí fanoušky.
Rebelové byli rázem pořádně při chuti a ve 31. minutě šli do dvoubrankového trháku. Během přesilové hry se po pravé straně vysunul Vojtěch Němec, v pádu poslal kotouč před branku, kde ho jen tak lehce tečoval Jan Semorád. Utkání se pak patřičně otevřelo a nabralo konečně ten správný spád. Oba soupeři se prezentovali rychlými protiútoky, chyběl však větší důraz na branku. Přesto se gólmani nenudili, nebo alespoň ne Štůrala, který chytal nebezpečné pokusy z hole aktivního Stehlíka a Němce. Na druhé straně měl Neruda o něco méně práce, vyrážečkou musel krotit především jen výraznější střelu Mičulky. Šumperk mohl vstřelit kontaktní branku v posledních vteřinách. V situaci dva na jednoho ujížděli Vrdlovec s Bruncem, přičemž druhý jmenovaný dostal pas před Nerudu, tečovaný kotouč ale těsně proletěl kolem tyče.

Vstup do poslední části vyšel jednoznačně lépe hostům ze Šumperka. Měli více ze hry a ostřelovali Nerudovu svatyni ze všech stran. Ve 44. minutě přišel výrazný okamžik pro Karla Pláška. Tvrdou ranou z oblasti pravého kruhu, která zapadala ke vzdálenější tyči, nedal Nerudovi nejmenší šanci. Ze zaslouženého snížení se ale družina Radka Kučery příliš netěšila. Uběhlo pouze 21 vteřin a opět platil dvoubrankový rozdíl. Václav Meidl převzal na úrovni brankové čáry kotouč, vybruslil si před Štůralu a zápěstní střelou šťastně skóroval. Šumperský brankář totiž puk zasáhl betony, následně mu ale propadl až za čáru.
Havlíčkobrodští si poté situaci zkomplikovaly fauly. Ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách mohl Šumperk zkorigovat. Velice blízko byl Michal Velecký, kterého v dobré pozici vychytal betonem Neruda. Po ubráněném oslabení se Rebelové znovu vrhli na útočnou činnost, což vyvrcholilo čtvrtou brankou v sítí Salithu. Václav Meidl z levého kruhu našel před brankou úplně volného Petra Polodnu, po jehož střele se přesouvající Štůrala natahoval marně.

Draci velice rychle odpověděli. Do utkání je znovu dostal obránce Tomáš Sedlák, který zužitkoval vyhrané vhazování v útočné třetině a pokusem od modré dostatečně zaskočil havlíčkobrodského brankáře.
Poslední minuty přinesly hru nahoru-dolů, která se musela líbit všem přítomným. Neruda nejprve vychytal ve stoprocentní příležitosti Haase lapačkou, poté zase dobře utěsnil prostor u tyče po Pláškově střele. Na druhé straně velkou možnost spálil Semorád, poskakující kotouč nezkrotil včas, a připravil se tak o možnost zakončovat do prázdné branky.
Gólovým pokusům nebylo stále konec. Drtil ujel sám na Nerudu, který lapačkou předvedl nejhezčí zákrok večera. Výhru pak mohl definitivně v poslední minutě pojistit Kostourek. Tváří v tvář Štůralovi volil blafák do bekhendu, našel však pouze připravený beton. Ani přes celý zástup šancí se už skóre nezměnilo, a tak Šumperk odjel s prázdnou po prohře 2:4.

Karel Dvořák (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod):
„Ze soupeře šel strach, v poslední době měl dobré výsledky. Věděli jsme, že bude hodně nepříjemný v přečíslení, v rychlém protiútoku, a to také ukazoval. V první třetině bylo vidět, že zápasů se teď hraje hodně, obě mužstva ze sebe dostávala únavu. Druhá třetina nám vyšla parádně. Dali jsme branky, vytvořili si šance. V té třetí byl asi rozhodující moment, když po gólu na 2:1 jsme hned znovu zvýšili. Chtěl bych pochválit Standu (Stanislav Neruda – pozn. red.), protože nastoupil po měsíci, měl to hodně těžké, ale zhostil se toho dobře. V závěru jsme pak během přesilovky měli hrát více takticky, udělali jsme několik chyb a kdoví, jak by to dopadlo, kdybychom dostali další branku. Ale vyhráli jsme, a to je důležité.“

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk):
„Do utkání jsme slušně vstoupili, šance byly na obou stranách. První třetina se mi z naší strany docela líbila, říkal jsem, že musíme pokračovat aktivně, dál napadat hráče. Bohužel ve druhé třetině jsme přestali bruslit, soupeř si vypracoval spoustu šancí a dával z nich samozřejmě góly. V některých momentech jsme byli hodně pod tlakem. Ve třetí třetině jsme si řekli, že to ještě zkusíme. Brzo se nám podařilo dát kontaktní gól, pak se to ale zlomilo, v dalším střídání jsme dostali na 3:1, a to se nesmí stávat. Zabrali jsme a šli do toho dál, ale inkasovali jsme počtvrté. Za stavu 4:2 jsme neproměnili šance, takže Brod zaslouženě vyhrál. Chtěl bych mu poblahopřát, protože podal velmi dobrý výkon.“