Draci ukončili sérii proher, plně bodovali s Benátkami

Jaroslav Svoboda, sobota 6.10.2012
Š u m p e r k - Pryč z výsledkové krize mají nakročeno šumperští hokejisté. Milovaní, v některých médiích však již po odehrání osmi kol zatracovaní Draci na svém ledě přehráli sedmý tým tabulky po gólech Petra Gewieseho, Daniela Vrdlovce, Adama Červenky a Aleše Staňka. Draci přitom v zápase prohrávali 0:1 i 1:2, jenže nesložili zbraně, výsledek otočili a i na následné srovnání stavu Kopicem našli odpověď. Ukázali tak všem, že se o úspěch v letošním ročníku rozhodně porvat chtějí.
9.kolo sobota 6.10.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Gewiese (Stoklasa, Vrdlovec), 30. Vrdlovec (Hulva, Stoklasa), 32. Červenka (Hulva, Suchý), 45. Staněk - 5. Skalický (Klimt, Skořepa), 25. Vitásek, 44. Kopic (Král, Kajínek). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:3, navíc Holík (SUM) 10 minut nesportovní chování a trest do konce utkání a Jánošík (BEN) 5 + do konce utkání zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Suchý, Pastor, Vrána - Haas, Plášek, Staněk - Stoklasa, Hulva, Vrdlovec - Skoumal, Cink, Červenka - Kindl, Holinka.
Vošvrda - Říha, Kolmann, Moravec, Jánošík, Jaroměřský, Šimek, Vitásek, Kajínek - Bortňák, Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Král (A), Vlach, Klimt (C), Plodek, Skořepa (A), Jech, Skalický

S nožem na krku a častou kritikou, mnohdy i nepochopitelnou, vyrukovali šumperští hokejisté na nepříjemné Benátky nad Jizerou, které v loňské sezóně dvakrát šumperskou tvrz vyloupily.

Nic však v první třetině nenasvědčovalo tomu, že by série čtyř proher měla vzít za své. Hosté totiž bez většího úsilí získali vedení 1:0, když v páté minutě Tomáš Klimt narazil Danielu Skalickému, který procedil puk za Štůralu.

V přehlídce nepřesností na tom byli herně lépe hosté, kteří si vytvářeli více šancí, jenže i tak v měřítku první ligy zaostávala předváděná hra obou mužstev za standardem. V polovině osmé minuty pálil Bortňák, který si situaci zopakoval ve 12. minutě, ale opět ztroskotal na Štůralovi. Hosté pak zahodili dvě přesilovky, domácí jednu, nicméně do druhé třetiny šli Benátečti s další výhodou muže v poli, a také s vedením 1:0.

Jenže prostřední třetina nabídla jiný herní projev. Draci ubránili hned v jejím úvodu kritickou situaci, pak šel za katr Jánošík, a jakmile se Šumperk ubránil a byl na ledě v pěti, srovnal. Petr Gewiese dostal kotouč na hůl po poměrně divoké cestě přes Sedláka a Hulvu, přes ležícího Vošvrdu pak nejmladší bek Draků skóroval.

Domácím však radost vydržela jen pár okamžiků. Od modré tvrdou bombou vrátil Benátkám vedení Vitásek. Postupem dalších minut domácí přebírali iniciativu a v čase 29:15 se dočkali druhého vyrovnání. Hulvovu bombu vyrazil Vošvrda jen k Vrdlovcovi a střelec Draků znovu srovnal. Za další dvě minuty rozjel další výpad opět Hulva, kotouč převzal Červenka, který nejprve obelhal obránce a pak ranou mezi betony Vošvrdy poslal Draky poprvé v zápase do vedení.

Na ledě se přitvrdilo, nejprve Jánošík ostrým zákrokem na hlavu dostal letenku do kabin a za úder v oblasti hlavy a krku dostal trest do konce zápasu. Podstatně čistěji si vypořádal se soupeřem, jmenovitě Bortňákem, Suchý, který vprostřed ledové plochy vysadil strom, který poslal slovenského hokejistu na led. Šumperk byl do konce třetiny aktivnější, nicméně čtvrtý gól nepřidal.

Naspořil si jej do třetí třetiny, a jak se ukázalo, domácím se hodil. Skalický druhý gól v zápase nepřidal, podobně si vedl na konci druhé minuty třetiny i Kolmann. Obrovskou šanci neproměnil Plášek na druhé straně, a hosté tak trestali. V brejkové situaci namazal nejproduktivnější hráč Benátek v sezóně Král Kopicovi, který odkrytý prostor ve Štůralově brance trefil. Devatenáct vteřin vydržela hostům radost.

Mezi kruhy se dostal k zakončení Aleš Staněk a hokejista, který vloni ještě působil v EBEL lize v dresu Znojma, prostřelil Vošvrdu a aniž by to tušil, rozhodl zápas. Hosté poté netrestali Vrdlovcovo vyloučení, naopak v 50. minutě dvakrát zahrozil Adam Červenka, ani jednou na Vošvrdu nevyzrál. Tlak Benátek rostl, Jonákovu bombu Štůrala kryl. Pak dostal dvě minuty Holík, kterého údajné podražení rozlítilo natolik, že návdavkem vyfasoval i dvě desítky, tedy předčasný odchod do kabin.

Hosté svoji šanci ale neskutečně zahodili. V přesilovce se ani jednou neusadili v útočném pásmu, dokonce naháněli většinu času domácí hráče, kteří měli kotouč v držení. V poslední minutě se ještě Benátky odhodlali k power-play, na srdnatě bojující Draky však již nic nevymysleli.

Draci tak ukončili sérii porážek a do Kadaně mohou vyrazit k dalšímu zápasu s mírně klidnější duší. To Benátečtí si v tabulce o místo pohoršili a ve středečním kole budou obhajovat pozici v elitní osmičce.