Draci těsně nestačili na Třebíč a prohráli 2:3

Jaroslav Svoboda, sobota 24.11.2012
Š u m p e r k - Drakům se v poslední době výsledkově nedaří a bohužel prokletí neprolomili ani v domácím zápase s Třebíčí. Horácká Slavia vyhrála na ledě Draků těsně 3:2, šumperští hokejisté sice měli v posledních vteřinách obrovskou šanci, ale minuli prázdnou branku. Domácí hráči přitom vedli 1:0 gólem Finsterleho, který tečoval ránu Holíka. Sám kapitán ALEŠ HOLÍK ještě vykřesal jiskřičku naděje gólem necelé dvě minuty před koncem při přesilovce, ale to na bodový zisk nestačilo.
25.kolo sobota 24.11.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Finsterle (Holík, Staněk), 59. Holík (Sedlák) - 31. Ostřížek (Fořt, Sláma), 37. Čuřík (Šlahař, Nahodil), 56. Kaut (Fořt, Sláma). Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:10, navíc Čejka (TRE) 10 minut a Malena (TRE) 2x10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 1300. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Sedlák, Pastor, Tesařík, Kindl, Pour - Plášek, Staněk, Finsterle - Červenka, Vrdlovec, Haas - Podešva, Hulva, Hlinka - Brunec, Skoumal, Cink
Čiliak - Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Dietz - Burian, Dolníček, Vondráček - Šlahař, Nahodil, Čuřík - Fořt, Kaut, Ostřízek - Kadela, Moučka, Přibyl

Šumperští hokejisté již bez Matěje Blinky na soupisce a s Tomášem Štůralou mezi tyčemi chtěl na svém ledě přerušit sérii proher, ale s rozjetou Třebíčí se jim to nakonec nezdařilo.

V první třetině přitom opticky lepším týmem byli domácí, když největší rozruch před třebíčskou brankou dělal Martin Podešva, jenže první gól domácích vstřelil až těsně před první sirénou v přesilovce Lukáš Finsterle, který tečoval puk vypálený Holíkem od modré a zaskočil jistě chytajícího Čiliaka.

Ve druhé třetině však ovládli hru hosté, kteří měli více šancí a také dokázali obrátit vývoj zápasu. Již ve 28. minutě musel Štůrala se svými souputníky řešit na brankovišti obrovský závar, vyrovnání zařídil až ve 31. minutě Ostřížek. Ten zužitkoval rychlý přechod do útočného pásma. Vrátit domácím vedení mohl prakticky vzápětí Haas, ale minul.

A tak se dočkali podruhé v utkání hosté, ve 37. minutě zužitkoval signalizovanou výhodu Čuřík, který razantní bombou propálil klubko hráčů. Do konce třetiny mohli hosté ještě přidat další gól, ale již ze svého tlaku nic nevytěžili.

Třetí třetina přinesla postupný nástup domácích, kteří zvyšovali tempo v cestě za vyrovnáním. Ve čtvrté minutě dvacetiminutovky pálil nebezpečné Holík, tentýž hráč zkoušel štěstí i v 51. minutě společně se Sedlákem. Za neustálé podpory domácích příznivců se tlak Šumperka zvyšoval, ale byli to paradoxně hosté, kdo skóroval. Hosté totiž Tomášem Kautem potrestali šumperskou liknavost v defenzívě.

To zbývalo do konce utkání necelých pět minut a na Draky tak čekal velmi náročný úkol. Pomohla jim nakonec nedisciplinovanost soupeře, když nejprve zcela mimo hru a naprosto zbytečně fauloval Haase úderem na hlavu Malena, podobně netaktický faul pak kolenem znovu zcela mimo hru předvedl Dolníček. Po jeho zákroku navíc zraněný Staněk odstoupil ze zápasu.

Do něj však znovu vstoupili domácí, když Holík využil dvojnásobnou početní výhodu. Šumperk navíc v závěrečném tlaku během power-play mohl srovnat, ale i přes obrovskou šanci, kdy puk těsně minul poloprázdnou branku hostů, se již skóre neměnilo. Hostům nakonec pomohlo i oslabení, kdy puky mohli odpalovat bez rizika zakázaného uvolnění přes všechny čáry.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Ztracené body s Třebíčí jsou pro nás citelnou ztrátou. Začli jsme dobře, vedli 1:0, ale vůbec se nevydařila druhá třetina. Vůbec jsme nestačili regovat na soupeře, což vycházelo zejména z prohraných osobních soubojů. V závěru utkání jsme dokázali soupeře zatlačit, ale ani odvolání brankáře na vyrovnání nestačilo.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, s kým dnes máme tu čest a Šumperku jsme měli co vracet. Myslím, že jsme dnes odehráli vynikající partii. V první třetině jsme domácí nepustili do jejich typického tlaku, i když jsme v jejím závěru dostali nešťastný gól. Ta střela šla tři metry vedle, ale odrazila se od hráčových kalhot. To ale k hokeji patří. Ve druhé třetině jsme to rozbalili a měli jsme ji vyhrát víc, než dvoubrankovým rozdílem, ale i za to jsme byli rádi, vážili jsme si toho. Ve třetí třetině hra plynula dvanáct minut tak, jak jsme si řekli, dali jsme i třetí gól. Závěr byl ale neskutečně hektický, přišla, vyloučení zmatky a zkušení domácí nám dali v power – play kontaktní gól. Pak ale velkou bojovností a s výborným výkonem brankáře Čiliaka jsme Šumperku už vyrovnat nedovolili. Já s kolegou Radkem Novákem na lavičce jsme v Šumperku vyhráli vůbec poprvé, takže jsme za to strašně šťastni. Kluci to opravdu odbojovali a myslím si, že ten zápas vyhráli zaslouženě. Těch vyloučení v závěru bylo strašně moc, nechci se nějak vymlouvat, že pískal špatně, nasadil najednou jen jiný metr a my jsme na to trošku doplatili. Důležitý byl třetí gól, protože dvougólový náskok je na tomhle stadionu lepší pro psychiku hráčů. Ten kontaktní gól pak sice přišel, ale jsem moc rád, že ten závěr jsme takhle zvládli.