Draci tentokrát vysoko prohráli, Most je porazil 9:2

Jakub Mezlík, Petr Matěj, Jakub Mezlík, sobota 15.3.2008
M o s t - Celkem devět juniorů se představilo v dalším utkání play-out první ligy v dresu Draků. Mladíci však tentokrát nepomohli k dobrému výsledku, Šumperk odjíždí z Mostu poražen vysoko 2:9. Draci inkasovali již v první minutě utkání, ovšem po první třetině byl stav přijatelný, 0:2. Největší porce branek padla do šumperské sítě v prostředním dějství, kdy se Baník trefil hned pětkrát. Po páté inkasované brance si stoupl do dračí svatyně Zatloukal, který nahradil dalšího juniora, Marka Peksu. Další utkání hraje Šumperk ve středu, kdy na svém ledě přivítá Beroun.
UDR sobota 15.3.2008
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
9:2
(2:0, 5:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Gergel (Černý), 16. Urban (Martínek), 23. Kubát (Černý, Gergel), 24. Postl (Zaťovič), 31. Zaťovič (Postl ), 35. Zaťovič (Gergel ), 36. Plachý (Antoš, Kocek), 56. Koláček, 60. Gergel (Zaťovič) - 40. Antonovič (Kubica), 44. Komínek (Kubica). Rozhodčí: Fraňo, Jebavý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Míka (MOS) OT do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 54:31. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 9:2.
Sáblík (Volke) - Martínek, Kubát, Kocek, Nosek, Staněk, Kaltenböck, Šulc, Charousek - Černý, Gergel, Antoš - Plachý, Míka, Urban - Postl, Zaťovič, Nekvinda - Koláček, Metlička, Nedrda
Peksa (Zatloukal) - Osina, Formánek, Špelda, Ondráček, Šindler, Novotný, Komínek, Taragel, Malý, Kubica, Meluzín, Antonovič, Pekr, Šula, Fischer, Peška

Domácí hokejisté vstoupili do utkání náporem a už po dvaatřiceti sekundách se poprvé rozsvítilo červené světlo za šumperským brankářem Peksou. Ukázkovou kombinaci Mostu zakončil po přihrávce Jakuba Černého do odkryté branky soupeře Lukáš Gergel1:0. Tlak Baníku pokračoval i nadále, Draci se pouze bránili. Na další branku si domácí museli počkat do 16. minuty. Když krátce předtím nevyzrál Meluzín ze sólového úniku na Sáblíka, na druhé straně přišel trest v podobě branky Tomáše Urbana. Ten z nouze vystřelil z velkého úhlu, Peksa ale stihl zareagovat, až když byl kotouč za jeho zády – 2:0.

Zatímco v první části byly k vidění dvě branky, druhá třetina přinesla gólové hody. Hned v jednadvacáté minutě mohli hosté snížit, ovšem únik Komínka v oslabení zlikvidoval Sáblík. A tak začali řádit Mostečtí. Ve 23. minutě našel přesným pasem Černý u tyčky číhajícího Karla Kubáta, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou šumperskou branku – 3:0. O minutu později nejprve Urban zblízka přestřelil Peksovu klec, z další šance se už ale z dorážky prosadil Martin Postl - 4:0.

Ve 31. minutě vyhnal Peksu z branky Martin Zaťovič, jehož bekhendový pokus skončil až za zády šumperského brankáře – 5:0. Ani Zatloukal však nedokázal odolávat příliš dlouho. Ve 35. minutě ho přesnou trefou mezi betony překonal svojí druhou brankou během čtyř minut Martin Zaťovič - 6:0. Za další minutu a půl přidal sedmý gól Mostu po přesné Antošově přihrávce Jiří Plachý - 7:0. V samotném závěru prostřední třetiny se dočkali prvního úspěchu také Draci. Tečované nahození Radima Antonoviče skončilo až za zády překvapeného Sáblíka - 7:1.

Ve třetí dvacetiminutovce jako první uspěli hosté. David Komínek nastavil po přihrávce Kubici ideálně svoji hůl a mostecký brankář kapituloval podruhé - 7:2. Poslední slovo však patřilo opět Mostu. V 56. minutě se po individuální akci prosadil Kamil Koláček - 8:2. Definitivní podobu výsledku pak dal pětadvacet sekund před koncem svoji druhou trefou Lukáš Gergel, pro něhož nebylo složité trefit odkrytou branku po krásné přihrávce Zaťoviče - 9:2. Most byl po celé utkání jednoznačně lepším týmem, Draci v kombinované sestavě odjeli s velkým výpraskem.