Draci symbolicky uzavřeli základní část vítězstvím nad Novým Jičínem

Jaroslav Svoboda, Luboš Heider, sobota 12.2.2011
Š u m p e r k - Osmého září roku 2010 zajížděli šumperští hokejisté k prvnímu ligovému kolu do Nového Jičína a na ledě tradičně nepříjemného soupeře padli výsledkem 1:3. O více než pět měsíců později se stejným soupeřem, ovšem na svém ledě zakončili Draci základní část - vítězstvím 3:2, kterým obhájili domácí neporazitelnost a zpečetili postup do play-off z prvního místa v soutěži. Draci vedli již velmi záhy 2:0, když se trefili Adam Červenka a obránce Tomáš Sedlák. Hosté sice dokázali srovnat, jenže v poslední třetině poslal kotouč za výtečného Šrámka podruhé v utkání TOMÁŠ SEDLÁK a Draci se tak v generálce na úterní čtvrtfinále s Opavou radovali z vítězství 3:2.
40.kolo sobota 12.2.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Červenka (Haas, Holík), 13. Sedlák (Vrdlovec), 54. Sedlák (Hulva) – 18. Macháček (Horák, Andrýsek), 28. Pavlačka (Hruška). Rozhodčí: Doležal - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:8, navíc Marian Skaloš (NJI) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1027. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Štůrala – Navrátil, Holík, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Feledík – Brunec, Matějka, Novosad – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas – Cink.
Šrámek – Chvostek, Gulda, Andrýsek, Horák, Pelikán, Hruška – Štěpjak, Macháček, Skaloš – Zedník, Pavlačka, Gebauer – Uhlár, Toman, Tomášek – Slavík, Zedník, Havlík.

Draci nastoupili na svůj poslední zápas základní části ligy v netradiční hrací den, i přesto si cestu na stadion našlo něco přes tisícovku lidí.

Hned v úvodu zápasu se hosté snažili zaskočit favorita. Jenže domácí první nátlak zvládli. To, že se jedná už o spíše formální utkání, naznačovala i následující část hry. Ani jeden tým se nechtěl nějak hnát do útoku. Po vlažnějším začátku zápasu se musel zapotit Tomáš Štůrala. Chvostek s Gebauerem však ani jednou domácího brankáře nedokázali překonat. Následně se Šumperku otevřela možnost hrát přesilovou hru. O několik vteřin později se už domácí poprvé radovali. I když Haasova střela nerozsvítila červené světlo, tak dorážka Adama Červenky ano. Když Salith nebyl aktivním týmem od začátku hry, dokázal tým Radka Kučery nakopnout právě tento gól. Ani Sedlákova chybička nevedla v následujícím minutách k tomu, aby domácí celek nedokázal skórovat. V čase 12:15 našel Vrdlovec Sedláka, který propálil Šrámka. Šumperk chtěl pojistit výhru i dalšími brankami. To se ale domácím nepovedlo a hosté měli ještě motivaci něco s výsledkem udělat. A právě to se stalo o několik minut později. Červenka hrál za hranicí pravidel, a proto ho dvě minuty na trestné lavici neminuly. Do své první přesilovky se Novému Jičínu nepodařilo příliš aktivně vstoupit, přesto přísloví „Kdo si počká ten se dočká“ bylo stvrzeno. Petr Macháček byl prvním skórujícím hráčem ve svém týmu. Zápas se tak dostal konečně do svého tempa. V závěru třetiny promarnil velkou šanci Marek Haas, když se nestihl vejít do dvaceti minut hrací doby. Branka uznána být nemohla, protože již siréna ohlásila konec první části.

Ihned na začátku druhé části byl za nesportovní chování vyloučen Marian Skaloš. Šumperku se přesilovka moc nedařila. Za připomínku stojí nájezd Veleckého, ovšem ani jeho rána si nenašla to pravé místo. Do velmi špatné situace se dostal šumperský tým po své přesilovce. Po držení Matějky musel navštívit trestnou lavici i Petr Gewiese a Nový Jičín měl obrovskou šanci při své dlouhé přesilovce srovnat stav zápasu. Šumperští několikrát vyhodili kotouč, a když už drželi hosté pásmo, tak v brance úřadoval Tomáš Štůrala. Poté, co opustil Matějka trestnou lavici, vydal se sám na Šrámka, avšak ten ho vychytal lapačkou. Následně se potvrdilo známé "Nedáš? Dostaneš!" Marek Pavlačka byl hráčem, jenž srovnal stav. Po sérii několika vyloučení na obou stranách se ukázal v polovině zápasu opět bývalý brankář Šumperka Lukáš Šrámek. Tomáš Sedlák se z druhé branky ještě radovat nemohl. O pár minut později se domácím fanouškům připomenul mladý Karel Navrátil. I s jeho ránou si Šrámek poradil. Tlak domácích byl veliký a když už se zdálo, že Draci uspějí, rozhodčí upažil a neuznal další branku v síti hostů. Důvod neuznání třetí branky byla vysoká hůl. Následná akce pak opět přiblížila Šumperk gólu, jenže Jan Tesařík trefil pouze břevno. A i nadále byl zápas hodně bohatý na neuznané branky. Tentokrát se předčasně radovali hráči Nového Jičína. Branka nebyla uznána, protože před jejím dosažením rozhodčí přerušil hru. Rána Holíka ani Gewieseho neskončila v síti hostů, na druhé straně v závěru třetiny chtěl Pavel Zedník překonat Štůralu z z bezprostřední vzdálenosti, to se mu ale nepovedlo.

Do poslední části vletěli lépe Draci. Nejprve střílel Haas, po něm Brunec. Šrámek si s oba pokusy poradil. Mladý Pavel Feledík ukázal poprvé i svoji střelu od modré. Ani jeho šance nerozvlnila síť. Na druhé straně Gebauer chtěl nahodit puk na teč, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nestál před Štůralou. Domácí brankář se v následujících chvílích rozhodně nenudil. Uhlár se Zedníkem nebyli těmi, kdo by poprvé dostali svůj tým do vedení. Draci dostali příležitost hrát další přesilovou hru. Za podražení Holíka dostal dvě minuty Marek Slavík. Při hře 5 na 4 se Drakům nedařilo dostat do útočného pásma, přesilovka tedy nebyla nějak záživná. Už v plném počtu hráčů na ledě zkusil štěstí od modré Gulda. Štůrala měl možná trochu potíže s uklidněním kotouče, avšak ani to nevedlo k další změně stavu. Parádní zákrok si připsal Šrámek v čase 51:40. Matějka už viděl puk v síti, ovšem na poslední chvíli stačil novojičínský gólman vyrazit kotouč betonem. Jestli tato akce neskončila brankou, následující už musela. Tomáš Sedlák si zopakoval svoji první branku, když sám zakončil z první po přihrávce Jakuba Hulvy. Salith chtěl ještě přidat další uklidňující gól, jenže Šrámek v tento večer svůj tým velmi podržel. Novy Jičín se už mockrát k puku nedostal. Šumperk také nikam nespěchal, protože výhra 3:2 byla k vývoji zápasu opravdu cenná. Draci tak vyhráli svoji skupinu s pohodlným náskokem.

Šumperští hokejisté dokázali zvítězit i ve dvacátém domácím utkání sezóny a v žádné české ligové soutěži není mužstvo, které by dokázalo v celé dlouhodobé části vyhrát všechna domácí utkání! Pro fanoušky ideální pozvánka na úterní první čtvrtfinálový zápas, kdy na šumperský led zavítá opavský Slezan.