Draci stejně jako v Pelhřimově porazili Spartak 3:1

Svoboda Jaroslav, středa 12.11.2008
Š u m p e r k - Stejně jako ve druhém kole v Pelhřimově si Šumperk poradil se svým soupeřem i doma. V rámci zápasu 17. kola byl ale k vidění zcela jiný hokej. Šumperk po celé utkání diktoval tempo hry a neustále se snažit prolomit hráz vystavěnou Pelhřimovem, nakonec se mu to v zápase podařilo hned třikrát. Šumperk se střelecky trápil až do 26. minuty, kdy si k zadovce Drábka najel s mohutným nápřahem Blanár a dělovka slovneského zadáka málem prorvala síť za výtečně chytajícím Jirkůvem. Další gól pak přidal Tomáš Brunec, na začátku poslední třetiny se brankově prosadil i JAKUB HULVA, který v oslabení ujel a překonal Jirkůva. Hulva tak navázal na dva své zásahy z pelhřimovského duelu. Hosté snížili přesně deset minut před koncem utkání, když se prosadil zkušený Tecl. Maláč inkasoval po dlouhých 185 minutách hry, naposledy jej v utkání 14. kola překonal prostějovský Piluša.
17.kolo středa 12.11.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Lední Medvědi Pelhřimov
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25:41 Blanár (Drábek), 33:42 Brunec (Sedlák), 42:38 Hulva - 50:00 Tecl (Meloun). Rozhodčí: Mrkva - J. Novotný, Šimmčík. Vyloučení: 8:7, navíc Spudil (PEL) 5 minut + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Drábek, Giesel. Trenér Jiří Režnar.
Jirkův - Meloun, Spudil, Sláma, Zelený, Plachý, Bílek - Tecl, Kubát, Pelán - Hadrava, Hrbatý, Kočan - Heřman, Krpálek, Votápek. Trenér Ladislav Kolda.

Hosté zavítali do Šumperku pouze s kompletními třemi formacemi a s jednoznačnou taktikou bránit a bourat. Od domácích naopak publikum neočekávalo nic jiného než tři body, Šumperk totiž vstupoval do duelu se sérií šesti tříbodových výher v řadě.

Byl to však pelhřimovský Heřman, kdo již po sedmnácti vteřinách tvrdě pálil na Maláče. K první pořádné ráně se domácí dostali až ve čtvrté minutě, kdy z první střílel Radek Čížek, Jirkův však schoval kotouč do náruče. Na začátku šesté minuty se brankář Spartaku činil po ráně Vymazala. A pak to byli hosté, kteří se dostali do první vážnější příležitosti. Dvakrát mohl skórovat Tomáš Plachý, nejprve se však do poloprázdné branky vrátil včas Pavel Maláč, v následné další akci se šumperský brankář nenechal přelstít z bezprostřední blízkosti. V desáté minutě střílel poprvé v zápase Drábek, ovšem přestřelil.

Pořádně se hosté zapotili o další minutu později, kdy Jirkův čelil pořádné spršce střel. Postupně jej provětral hlavně Duba, Osina a na závěr i ostře pálící Blanár. Ve dvanácté minutě střílel Hulva, Jirkův díky volnému výhledu v klidu vykryl. O tři minuty později měl úvodní gól na holi Ambruz, ale ani on neuspěl. První branku zápasu málem vstřelil hostující zadák Zelený, ovšem do vlastní sítě. Nahození Draků od mantinelu srazil vracející se bek těsně vedle tyče pelhřimovské branky. Do konce úvodní třetiny se Draci pokusili překonat Jirkůva ještě několikrát, ale vždy neúspěšně.

Druhá třetina nabídla nejzajímavější podívanou a hned v jejím úvodu se ke střele dostal hostující Sláma, Maláč perfektním zákrokem střelu vytěsnil. Důležitý moment přišel ve 25. minutě. Na jejím začátku složil nedovoleným zákrokem Osinu hostující Spudil a za téměř likvidační zákrok dostal pět minut a do konce utkání. Dlouhou přesilovku se již domácím borcům využít podařilo. Na konci 26. minuty si do střelecké pozice najel Drábek, místo střely však chytře poslal kotouč za sebe najíždějícímu Blanárovi, jehož hrozivý nápřah seslal kotouč nechytatelnou bombou do sítě. Šumperk měl pak dlouhou příležitost proti třem Spartakovcům, ale druhý gól nepřidal.

Nepovedlo se to ani Martinu Stejskalovi, kterého v naprosté gólovce vychytal Jirkův. Hosté v následujících minutách začali kousat, vytáhli presing a dalo by se říci, že šumperští Draci s tímto stylem hry měli problémy. Jenže po několika neúspěšných pokusech probýt se do pásma nečekaně udeřilo. Tomáš Sedlák poslal od hrazení napříč pásmem kotouč Tomáši Bruncovi, čímž vyšachoval celou obranu a rozložil hostující formaci. Šumperský odchovanec napřáhl a ze stejného místa jako při první brance Blanár trefil přesně - na rozdíl od slovenského zadáka však na druhou, zadní tyč. Ve 37. minutě se hosté přiblížili snížení, ale Tecl v tuto chvíli svou stoprocentní šanci nedal. Po dvou třetinách vedl Šumperk vysoko 33:7 na střely, ale na skóre "pouze" 2:0.

Hned v úvodu poslední třetiny však ochozům zatrnulo. Bombu od modré dostal Michal Vymazal do nechráněných míst a bolestivý zákrok nyní, pár hodin po utkání, vypadá na pohmožděnou plíci. Opora domácích musela na střídačku a domácí fanoušci jen trnuli, co se s jejich modlou stalo. Jenže hrálo se dál a Šumperk se srdnatě bránil v oslabení. I přes hrozivý příklad Vymazal se domácí borci vrhali do střel a povedlo se. Bojovnost odměnil kotouč, který se od jednoho z obětavců odrazil do brejku Jakubovi Hulvovi, ten nasadil vyjetému gólmanovi forhendovou kličku a v pádu umístil kotouč do prázdné branky. Nádherný gól rozjásal ochozy a dá se říci, že rozhodl zápas.

Zbytek oslabení odehrál Šumperk ve velkém stylu, poté se navíc do šance dostal Ambruz, který využil špatného střídání soupeře, jeho bomba však trefila jen spojnici branky. O chvíli později se musel Jirkův znovu otáčet, aby neinkasoval. Draci soupeře zatlačili do defenzívy a probudili ochozy. Jenže přesně v 50. minutě se střelecky prosadili hosté, když skóroval po přihrávce Melouna zkušený kapitán Spartaku Martin Tecl. Maláč tak po 185 minutách inkasoval. V 56. minutě se k vyhozenému kotouči jako první dostal Drábek, obhodil si vyjetého Jirkůva, ale do prázdné pelhřimovské branky nikdo z domácích zamířit nedokázal. O chvíli později trefil z křídla tyčku Martin Ambruz, i tak začal Šumperk slavit sedmou výhru v řadě. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play soupeře.