Draci stále čekají na třetí výhru

Petr Matěj, sobota 3.11.2007
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté musí vstřebat další prohru. V rámci 18. kola první hokejové ligy totiž domácí borci nestačili na rychle bruslící hráče z Mladé Boleslavi a po zásluze prohráli 2:5. Utkání rozhodla první třetina, hosté vstřelili rychlý první gól, Draci však dvěma slepenými góly otočili vývoj zápasu, ale ještě do první přestávky stihli domácí inkasovat třikrát. Tečku za utkáním obstaral Richard Král, který s přehledem proměnil samostatný únik.
18.kolo sobota 3.11.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Mladá Boleslav
2:5
(2:4, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2:58 Bařica (Meluzín), 3:10 Kovář (Beck) - 2:02 Macháček (Handlovský), 7:13 Gajovský (Handlovský), 9:44 Jindra (Král, Rumpel), 19:45 Jindra (Král), 24:47 Král. Rozhodčí: Skoupý - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
Betinec (od 9:44 Tihlář) - Špelda, Kloz, Sloboda, Ondráček, Kaltenböck, Patsch, Hajas, Meluzín, Bařica, Obdržálek, Ambruz, Piluša, Kovář, Beck, Ohnutek, Stejskal, Lazorišák, Pekr, Kočan, Čížek. Trenéři: Jiří Otoupalík a Georg Güttler.
Růžička (od 3:10 Šindelář) - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Nouza, Král, Gombár, Sedlák, Ivan, Mikulík, Rumpel, Gajovský, Handlovský, Vlk, Rod, Eiselt. Trenéři: Jan Votruba a Leo Gudas.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned od prvních sekund tlačili svého soupeře do jeho obranného pásma a tento tlak brzy přinesl ovoce. Prudkou střelou se dokázal prosadit Macháček, jemuž přesný pas poslal Handlovský – 0:1. Domácí se však bleskurychle otřepali a i oni dokázali v úvodu vstřelit branku. V čase 2:58 se z mezikruží nádhernou technickou střelou prosadil Bařica, který vymetl všechny pavouky v Růžičkově svatyni – 1:1. Navíc 12 sekund po trefě Bařici se šumperské tribuny znovu dočkali jásotu. Odražený kotouč dopravil do prázdné branky Kovář – 2:1. Tyto dva rychlé góly přinutili Růžičku k odjezdu na hráčskou lavici, jeho místo v brance převzal od počátku 4. minuty Šindelář. Šumperská radost ale netrvala dlouho. Nejprve v 8. minutě srovnal Gajovský a za další dvě minuty strhl Jindra vedení na stranu Mladé Boleslavi – 2:3. To už bylo moc i na Petera Betince. Po těchto víceméně laciných gólech i on přepustil místo svému náhradníkovi a tím byl Radek Tihlář. Brankáři obou týmů se tak vyměnili už během prvních deseti minut. Zbytek první třetiny se odehrával většinou v režii hostí, kteří také ještě před sirénou stihli znovu skórovat. V čase 19:45 svou druhou trefou zvýšil na 4:2 pro hosty Jindra, jehož střela prošla Tihlářovi pod pravou rukou.

Druhá třetina přinesla jeden gól, jehož autorem se stal kapitán mladoboleslavských, Richard Král. Tento útočník ujel v čase 24:47 šumperské obraně a vychutnal si bezmocného Tihláře – 2:5. Hlavní rozhodčí však uznal branku až po konzultaci s brankovým sudím, avšak o regulérnosti této branky nebylo pochyb! Zhruba v polovině utkání dostali Draci výtečnou příležitost k tomu, aby se dostali zpět do utkání. Ve stejném čase byli vyloučeni Král s Nouzou a domácí měli možnost hrát plné dvě minuty v početní výhodě dvou mužů v poli. Avšak ani tato výhoda nestačila k tomu, aby se na ukazateli skóre přehodila na domácí straně dvojka na trojku. Draci si navíc ani nevytvořili větší šanci, přesilovky dělají Drakům stále problémy. Diváci byli po zbytek druhé části svědky poměrně svižného hokeje, v níž však navrch měla Boleslav. Skóre se však nezměnilo a do kabin odešla obě mužstva za stavu 5:2 pro hosty.

Třetí třetina byla pro oko šumperského diváka asi tou nejlepší, Draci sice nedokázali vstřelit branku, ale svojí bojovností dokázali hodněkrát potrápit hostující tým. Ještě před tím, než se hráči Šumperka dostali do tlaku, museli se bránit přes minutu a půl ve třech, ovšem hosté nedokázali, stejně jako Draci ve druhé třetině, této výhody využít. Jak již bylo naznačeno, zbytek utkání se odehrával většinou před bránou Šindeláře. K tomu, aby byl tlak domácích silnější, přispěla i nedisciplinovanost boleslavských, kteří v posledních deseti minutách hned třikrát obdrželi menší trest. Několikrát chybělo ke snížení stavu utkání štěstí, Meluzín jen těsně netrefil, střelu Obdržálka ze dvou metrů pak pokryl Šindelář. A když se ani v 58. minutě neprosadil Beck, který vyprášil betony bezchybného Šindeláře, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím hostí v poměru 5:2.