Draci smetli Velké Meziříčí

Jaroslav Svoboda, neděle 12.11.2006
Šumperští hokejisté potřetí v letošní sezóně nasázeli soupeři 11 branek a potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu ligy. Zářil zvláště útok vedený Radimem Antonovičem, který sám dnes vstřelil hattrick, další dvě branky pak přidal Petr Dostál. Šumperk se dokázal prosadit i v oslabení, jednou dokonce v oslabení dvou mužů v poli. Hosté se čestného úspěchu dočkali necelé dvě minuty před koncem.
17.kolo neděle 12.11.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HHK Velké Meziříčí
11:1
(3:0, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2:20 Holík (Novosad), 11:51 Dostál (Kališ), 17:44 Antonovič (Meluzín), 21:30 Ondráček (Antonovič, Kališ), 26:13 Dostál (Kališ), 29:54 Stejskal (Ohnutek), 38:58 Kratěna (Hajas), 41:21 Antonovič (Dostál), 49:24 Kratěna, 51:57 Antonovič (Dostál, Meluzín), 55:24 Martinka (Kučera, Kališ) - 58:11 Drábek (Sedláček). Rozhodčí: Šír - Tuizal, Mikler. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 11:0, 11:1.
Tihlář (41. Nimmerrichter) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Novosad, Kučera, Martinka - Stejskal, Ohnutek, Kratěna - Dostál, Antonovič, Meluzín - Čížek, Rak, Kočara
Hrachovina (26. Kousal) - Buďa, Sedláček, Kuntoš, Vrána, Loužek, Raus - Krča, Novák, Přibyl - Kohout, Kočí, Roháčik - Drábek, Chlup, Tlamka - Petrčka, Tichý, Kudláček

S již uzdraveným Zdeňkem Novosadem vlétli Draci hned od úvodu zápasu na svého soupeře a ten dopadl nakonec stejně jako Velká Bíteš nebo Valašské Meziříčí. Jedenáctibrankový příděl hostům nejspíš příliš nezachutnal, domácí fanoušci však mířili domů nadšeni a spokojeni.

Skóre zápasu otevřel již ve třetí minutě dělostřelec od modré Aleš Holík, hned po 140 vteřinách hry od uzdravení si připsal asistenci Novosad. Draci se i nadále snažili útočit, jenže hosté kladli odpor a jasně lepší Šumperk se do brankových příležitostí nedostával. Až ve 12. minutě dorazil Kališovu ránu Dostál a domácí hostům odskočili. Definitivní klid na šumperské hole přineslo paradoxně oslabení dvou mužů v poli. První pokus o únik Romanu Meluzínovi nevyšel, podruhé však v tandemu s Radimem Antonovičem ukázal hostům záda. Ve finále přehodil krásnou přihrávkou posledního obránce a Radim Antonovič prostřelil Hrachovinu, který se skluzem přesouval k druhé tyčce. Stadión bouřil a hosté definitivně složili zbraně.

To také potvrdil začátek druhé třetiny. Než se diváci vrátili od občerstvovacích stanic, využil přesilovku obránce Ondráček. Drtivý nápor Draků neznal hranic, brankář Hrachovina měl často plné ruce a nohy práce, ovšem držel přijatelný výsledek. Až do další přesilovky Šumperka. Podruhé slavila úspěch kombinace dvojice Kališ - Dostál a šumperský útočník svou jedenáctou brankou v sezóně vyhnal Hrachovinu z branky. Konec útrpného trápení hostů nebral konce a hosté dokonce opět inkasovali ve vlastní přesilovce. Pouhé tři minuty držel Kousal čisté konto, poté Ohnutek našel najetého Stejskala a ten v oslabení z kruhu vypálil a prostřelil náhradního brankáře Velkého Meziříčí. Draci si pak vzali chvilku oddechu, i tak fanoušci vyhlíželi další kotouč v brance soupeře. A do konce druhé třetiny se dočkali. Sedmý gól domácích vstřelil Kratěna a diváci si začali poprvé nahlas žádat bájnou desítku.

I do třetice vyšel favoritovi začátek třetiny a opět z toho byla branka. Petr Dostál našel v signalizované výhodě Radima Antonoviče, centr třetí řady si položil Kousala a ač atakován a krosčekován, zasunul kotouč do okryté branky. S jistotou rozhodnutého utkání Draci mírně polevili na pohybu, jenže odevzdaný soupeř v několika málo šancí nedokázal Nimmerrichtera překonat. Ten stejně jako Radek Tihlář, který odchytal první dvě třetiny, podal jistý výkon. Draci přidali devátou branku v další přesilovce a shodou náhod se stal autorem hráč s číslem devět na zádech - Ivo Kratěna. Diváci opět předložili své přání dvojciferného vítězství a dočkali se již za dvě minuty. Výtečně hrající Antonovičova formace rozjela kombinaci po ose Meluzín - Dostál - Antonovič a centr útočné řady završil svůj hattrick. Petr Dostál si pak při brance Antonoviče připsal čtvrtý kanadský bod v zápase. Zatímco stadiónem zněly oslavné písně, hokejisté opět soupeři natočili "jedenáctku". Autorem poslední branky Draků v utkání se stal Ladislav Martinka. Čestný úspěch zaznamenal v samotném závěru při vyloučení Petra Jurči zkušený Josef Drábek.