Draci skórovali stejně jako Rebel třikrát, přesto jedou domů bez bodu

Jaroslav Svoboda, středa 11.11.2009
Š u m p e r k – Draci nedokázali navázat na dva roky starý úspěch a z Havlíčkova Brodu si vezou prohru 3:2. Domácí vedli v utkání již 3:1, když úvodní trefu v zápase zaznamenal Radim Antonovič. Rebelům se podařilo skóre otočit a snížení na konečných 2:3 zaznamenal Tomáš Pospíšil. I přes veškerou snahu se Šumperk srovnání nedočkal, ačkoliv se jim podařilo potřetí v utkání dostat kotouč za záda domácího brankáře Slipčenka. Jenže hlavní rozhodčí gól zásluhou předčasného přerušení hry neuznal. Závěrečný tlak Draků nepřišel i díky tomu, že Šumperk dohrával zápas v oslabení. Na ledě havlíčkobrodské Kotliny se tak opět nepodařilo bodovat venku. V sobotu 14. listopadu zavítá do Šumperka Kadaň.
19.kolo středa 11.11.2009
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Borovanský (Ondráček, Drtina), 20. Endál, 25. P. Jelínek (Svoboda) - 6. Antonovič (Vosátko, Noga), 36. Pospíšil (Zukal). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 5:5, navíc Vyhlídal (HBR) a Pospíšil (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 950. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Slipčenko - Drtina, Jebavý, A. Jelínek, Soldán, Špelda, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Endál, Holec, P. Jelínek, Ondráček, Sklenář, Stromko, Svoboda, Třetina, Vrdlovec
Hylák - Vosátko, Andersons, T. Sedlák, Chatrnúch, Ondráček, Zukal - Hašek, Antonovič, Noga - Z. Sedlák, Hulva, Pekr – Pospíšil, Meluzín, Podešva – J. Daneček, Hrňa

Úvod utkání přinesl přesilovou hru domácího celku, ve které si Rebel vypracoval několik šancí, ale Hylák zůstal neprůstřelným. Po návratu potrestaného Vosátka pálil i bývalý šumperský zadák Špelda, trefil betony gólmana. Hylák vzápětí vychytal i Holce a tak udeřili Draci, kteří zužitkovali svou první větší šanci. Radim Antonovič prostřelil Slipčenka po přihrávce Vosátka. Hned poté jel na domácího brankáře zcela osamocený Pospíšil, na domácí oporu nevyzrál. Na druhé straně si Hylák poradil s pokusem Drtiny, Ondráčkova rána pak zcela minula klec. Ve 12. minutě zlikvidoval hostující brankář obrovskou šanci Svobody, když ze svého repertoáru vytáhl úžasný zákrok. V 15. minutě se ale podařilo Rebelům srovnat. Bez přípravy pálil Borovanský a kotouč skončil za Hylákem. Na začátku 19. minuty znovu zazářil šumperský brankář, tentokrát při pokusu Třetiny. Třetinu pak končili Draci v přesilové hře, sami však paradoxně inkasovali – vteřinu před sirénou. Lukáš Endál propálil Hyláka bombou k tyčce.

I na začátku druhé třetiny dostali Draci výhodu přesilové hry, která však hostům znovu nesedla. Šumperk sice neinkasoval, ale do pořádné šance se nedostal. Až po vypršení trestu měl gól na holi Jakub Hulva, trefil však z mezikruží pouze Slipčenka. A když nedal po přihrávce Haška ani Noga, domácí opět kontrovali. Důrazný Svoboda vybojoval kotouč u hrazení a po přihrávce skóroval Petr Jelínek. I v dalších minutách byli domácí jasně aktivnější, Slipčenko musel zasahovat pouze sporadicky. Ve 33. minutě se hnal do útoku Podešva, ale zblízka domácí branku přestřelil. Od té doby však začal iniciativu přebírat Šumperk. Tvrdou bombu vyslal Radek Ondráček, štěstí zkoušel i kapitán Jiří Hašek, v obou případech ale Slipčenko soupeře vychytal. Až tvrdá bomba Marka Zukala tečovaná Tomášem Pospíšilem propadla do sítě havlíčkobrodského brankáře a Draci se vrátili na dosah domácích. Vzápětí mohl srovnat Vosátko, jeho dělovku však Slipčenko vykryl. A na konci 38. minuty se musel činit i Hylák, který čelil samostatnému úniku i následné Holcově dorážce.

V úvodu třetí třetiny přežili domácí ještě krátké oslabení. Na konci čtvrté minuty se opakoval souboj Endál – Hylák a tentokrát byl úspěšnější šumperský brankář. Ve 46. minutě se Šumperk dostal do přečíslení, na jehož konci pálil Tomáš Pospíšil. Slipčenko však střelu ustál a skryl kotouč do náruče. Ve 49. minutě pak Šumperk dokonce kotouč do sítě dostal, ale hlavní rozhodčí předčasně přerušil hru a gól tak nebyl uznán. Na konci 53. minuty si vypracovali další gólovou šanci domácí, ale ani dva Drtinovy pokusy na skórování nestačily. O dvě minuty později se pro změnu dostal do zakončení Petr Jelínek, jeho razantní pokus Hylák zlikvidoval. Rozhodnutí měl na holi v 58. minutě i Čermák, z prostoru mezi kruhy však minul branku šumperských Draků. Boj o srovnání pak hostům zkomplikoval zadák Roman Chatrnúch, který utržil v 58. minutě dvě trestné minuty za hákování. I díky této skutečnosti již Rebel udržel těsné vítězství a Draci se tak vrací domů bez bodů, ačkoliv v zápase vstřelili stejný počet branek jako Havlíčkův Brod.