Draci se protrápili k vítězství

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 28.9.2006
Bez kanonýra Martina Stejskala, který by již v neděli však měl být k dispozici, vydřeli šumperští hokejisté vítězství 3:2 a posunuli se v tabulce druhé ligy východ na třetí místo. Hosté, kteří dlouho úspěšně čelili nepřesně kombinujícím domácím, přišli o výhru v poslední desetiminutovce, kdy domácí nastartovala branka v přesilové hře. Šumperk potrestal nedisciplinovanost hostů a za nadšeného "běsnění" tribun dovedl zápas k vítězství.
5.kolo čtvrtek 28.9.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC APOS Blansko
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11:38 Dostál (Novosad, Antonovič), 51:56 Martinka (Kočara), 54:50 Novosad (Ohnutek) - 26:15 Kubica (Laga), 42:14 Kubica (Pazdera). Rozhodčí: Krenželok - Račák, Tuizal. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Čížek, Vychodil
Jirkův - Mifek, Šlapanský, Šťastný, Laga, Kubica, Horáček, Beran, Tesař, Veselý, Pazdera, Provazník, Jakubec, Otoupalík, Hökl

Trápení, trápení a trápení. Jenže Draci nakonec nalezli klid až z hole Ladislava Martinky, který trefil přesně k tyči. Souboj o třetí místo poté definitivně rozhodl Novosad a početná návštěva mohla slavit druhé vítězství Draků doma v letošní sezóně.

Fanoušci si před utkáním pobrukovali pod vousy, že pokud dáme první branku, nemuselo by to dospět k dramatu. Jenže ouha. Hned z úvodu hrál Šumperk dvakrát oslabení, jenže hosté se i přes tlak, kdy zamkli Draky v jejich pásmu, k pořádné šanci nedostali. V deváté minutě si nabruslil do útočného pásma Vychodil a z kruhu vypálil, jenže střela, která prosvištěla mezi betonem a vyrážečkou brankáře hostů, jen těsně minula pravou tyč. Pak se ale Šumperk dočkal. Novosad vystřelil, Jirkův puk pouze vytlačil k tyčce a Dostál zamířil přesně. V 16. minutě se elegantně stahovačkou uvolnil Kočara, jenže jeho rána pouze zazvonila na břevno.

Draci vlétli do druhé třetiny jak utrženi z řetězu a Holík hned ve druhé její minutě napálil břevno. Následná přesilovka znamenala kanonádu na hostující svatyni, jenže ani jeden z puků nezabloudil mezi tyče. Šok přišel ve 26. minutě. Laga přiklepl Kubicovi, ten se prohnal podél hrazení, krásně se uvolnil a sám tváří tvář Tihlářovi nedal šumperskému brankáři šanci. Nejkrásnější akci utkání zakončil nechytatelně na lapačku k bližší tyči. V tento moment se utkání jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Domácí se krkolomně snažili něco vymyslet, hosté jednoduchostí zatápěli pod kotlem a Tihlářovými betony. Ve 31. minutě se sami na Tihláře hnali Šlapanský, Kubica a Horáček, jenže šumperský gólman celou trojici vychytal a doslova podržel tonoucího se nad hladinou. Další šanci zahodil Šťastný, který nepropálil z malé vzdálenosti Tihláře. Draci se pak protrápili ke konci druhé třetiny a diváci si oddechli s vírou, že třetí třetina dopadne lépe.

134 vteřin ale trvalo ve třetí třetině Kubicovi, aby svým druhým gólem v zápase sebral všem přítomným - vyjma sympaticky fandícím fanouškům hostů - optimismus ze rtů. Bekhendová střela propadla mezi rukou a tělem Tihláře do branky a začala se rýsovat repríza utkání s Orlovou. Domácí nehodili flintu do žita, naopak všechny své síly investovali do útoku, jenže dlouho nebylo vidět žádného výsledku. Hosté v klidu bránili a vyráželi do jednoduchým kombinací. Zatímco diváky opouštěl optimismus a rostl krevní tlak, čas neskutečně utíkal napřed a zdálo se, že Šumperk svůj boj o třetí místo prohraje. Jenže snaha se tentokrát vyplatila. Hosté šli po zbytečných faulech do tří, za což krutě pykali. Ladislav Martinka vzal na sebe roli spasitele a k tyči prostřelil vše co mu stálo v cestě. Probuzení Draci i slušně zaplněný stadion, který najednou začal hnát Šumperk za vysněnou výhrou, se dočkali o chvíli později definitivního zlomu v zápase. Puk z hole Davida Ohnutka se před brankou otřel o čepel hokejky Novosada a následně doplachtil do sítě. V závěru však ještě Šumperk musel přežít oslabení, za křiku tribun se však Draci dokázali ubránit a podruhé letos doma zvítězit.