Draci s Pískem znovu neuspěli - vrací se bez bodů a se ztenčeným náskokem

Jaroslav Svoboda, Tomáš Němec, sobota 25.2.2012
Š u m p e r k - Vstup do skupiny "O baráž" se Drakům nepovedl. Na ledě píseckého soupeře, se kterým letos dokázali vyhrát pouze jedinkrát, dlouho drželi stav 0:0, na úvodní gól šumperského odchovance Michaela Zacpálka navíc dokázali odpovědět trefou kanonýra ADAMA ČERVENKY. Jenže další příležitosti Draků zůstaly nevyužity, naopak domácí tým také bleskově odpověděl. Ferebauerova trefa minutu po té Červenkově znamenala vedení 2:1, a jak se později ukázalo, také vítězství. Písek pečetil ještě v poslední minutě, a protože Beroun vyhrál v Kadani po nájezdech 2:1, náskok na třináctou pozici se zúžil na deset bodů. Ve středu míří Draci do Mostu.
53.kolo sobota 25.2.2012
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Zacpálek (Šperger, Polodna), 29. Ferebauer (Lukáč, Suja), 60. Suja (Melka) - 28. Červenka (Haas). Rozhodčí: Svoboda - Zíka, Flégl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sedláček - Zacpálek, Všetečka, Pavlíček, Havran, Kanov, Lukáč - Nouza, Melka, Slavík - Antončík, Luňák, Dalecký - Polodna, Šperger, Markulinec - Vaniš, Suja, Ferebauer
Štůrala - Holík, Novotný, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Pastor, Drtil - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Mičulka, Vrána

Úvod utkání začal v opatrném tempu, o trochu více měli přeci jen na vrch domácí. Defenzíva Draků byla ovšem dostatečně pozorná. Dobrou šanci měl v páté minutě Meluzín, jeho střelu přes obránce Sedláček vyrazil betonem. Hráči obou týmů i v následujících minutách předváděli nepříliš pohledný hokej a šancí bylo jako šafránu. Ve čtrnácté minutě předvedl pěkné sólo Vaniš, jeho střelu přes obránce Štůrala vytěsnil lapačkou. O dvě minuty později Draci pořádně zavařili před domácí bránou, domácí brankář dokázal udržet puk před brankovou čárou. V poslední minutě mohl dát gól do šatny Markulinec, ale jeho střela z mezikruží nebyla přesná.

Na začátku druhé třetiny měl dobrou šanci Haas, který ujel po levé straně. Zakončení trefilo Sedláčka do ramene. Písečtí se dostali do vedení v čase 25:10 Michael Zacpálek vystřelil od modré čáry a kotouč si našel mezírku mezi clonícími hráči – 1:0. V čase 27:02 Draci vyrovnali. Střelu Haase písecký brankář vyrazil do levého kruhu, kde číhal Adam Červenka a ten pěkně vymetl pavučiny v pravém horním rohu domácí brány – 1:1. To ale nebylo vše, v čase 28:27 se Písečtí opět dostali do vedení. Lukáčovu střelu tečoval Jiří Ferebauer, hostující gólman nestihnul na změnu směru puku reagovat – 2:1. Hra se najednou rozhýbala a gól mohl dát kdokoliv, oba gólmani byli v neustálé pohotovosti. Vyrovnat mohl Brunec, radost mu ovšem překazil Sedláček, který se bleskové přemístil. Ve třicáté osmé minutě postupoval na bránu Dalecký, skóre se po jeho akci nezměnilo.

Na začátku třetí části mohl vyrovnat Brunec, hostující útočník zamířil přesně do míst, kde stál připravený Sedláček. Na druhé straně zahrozil Polodna, Štůrala si připsal úspěšný zákrok. Uklidňující branku mohl přidat Luňák, který jel sám na brankáře, Štůrala jeho bekhendovou kličku vytěsnil betonem. Draci s postupem času začali přidávat na tempu, písecký gólman působil jistým dojmem. Po dalším brejku zahrozil Dalecký, hostující brankář si pravou tyč dobře pohlídal. Dvě minuty před konce mohl rozhodnout Vaniš, kotouč z jeho hole těsně minul levou tyč. V čase 59:50 Jakub Suja zakončoval po přečíslení do prázdné brány – 3:1.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Myslím, že od začátku bylo znát, že jde o boj ve skupině o udržení. My si před zápasem řekli, že budeme dobře bruslit a chtěli jsme být důrazní v osobních soubojích. Bohužel, hráči se toho v první třetině vůbec nedrželi. Nevím, zda to bylo nervozitou, ale naše hra byla mizerná. Postupně se to začalo vylepšovat, hru jsme zjednodušili a dokázali si vytvořit herní převahu. Následně jsme se dostali do vedení, o které jsme rázem ale velmi rychle přišli. Naštěstí se podařilo před druhou přestávkou ještě jednou skórovat a do závěrečné části jsme tak šli klidnější. Počítali jsme s tím, že soupeř hru otevře a bude se nás snažit dostat pod tlak. Celkem se mu to dařilo, zejména v polovině třetí třetiny. Těžké chvíle jsme ale ustáli a závěr byl z naší strany velmi povedený. V posledních minutách už jsme byli nebezpečnější zase my a v přesilovce přidali třetí branku. Pro nás jsou to samozřejmě velmi důležité tři body. Viděli jsme, že Beroun vyhrál až po nájezdech, takže náš náskok na něj se o bod navýšil, nicméně musíme makat dál, stále ještě není nic jistého.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Dnešní utkání se nám nepodařilo, i přes to, že jsme měli spoustu šancí. Jediný úspěšný zásah se nám podařil ve druhé třetině, kdy jsme odpověděli na vedoucí branku domácích. V závěru domácí přidali pojišťovací branku. Z našeho pohledu, musíme bojovat nadále, zápasů bude ještě dost.