Draci rozstříleli Uničov 11:1

Jaroslav Svoboda, Luboš Heider, Luboš Heider, úterý 31.8.2010
Š u m p e r k - V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání mezi šumperskými Draky a HC Uničov. Domácí tým nasázel soupeři jedenáct branek, přičemž dvakrát v utkání se trefil Jan Matějka a Tomáš Sedlák. Úvodní třetina skončila vedením 2:0 ve prospěch hostitele, pak se ale s góly roztrhl pytel. Jakub Hulva si například připsal pět gólových asistencí. Domácí těšili své fanoušky utěšenými akcemi, například na 6:0 zvyšoval po nádherné přihrávce Novosada Aleš Holík, na kterého zírala zcela prázdná uničovská klec. Zatímco domácí nastoupili do utkání takřka kompletní, hosté nechali odpočívat největší opory týmu a podle toho také utkání i dopadlo.
příp. úterý 31.8.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Uničov
11:1
(2:0, 4:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 9. Holík, 15. Matějka (Hulva, Sedlák), 22. Matějka (Hulva, Brunec), 25. Novosad (Meluzín, Holík), 35. Brunec (Matějka, Hulva), 38. Holík (Novosad, Meluzín), 41. Velecký (Červenka), 44. Červenka (Hulva), 52. Sedlák (Hulva), 55. Haas (Novotný, Červenka), 60. Sedlák (Matějka) - 51. Vicherek (Dostál). Rozhodčí: Klapetek - Matěj, Šedina. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1.
Boška (30. Peksa) - Drábek, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák - Haas, Velecký, Červenka - Hulva, Matějka, Brunec - Novosad, Meluzín, Měrka - Peška, Malý, Fischer - Skoumal.
Vybíral - Trojan, Hodulák, Jurča, Šnejdar, Brveník, Hromádka, Vicherek, Rak, Dostál, Přikryl, Řezáč, Provaz, Beneš, Anděl, Nedopil.

Do dnešního utkání, jak už bylo řečeno, nastoupili domácí v plné síle. Nečekaně do utkání nastoupil i Zdeněk Novosad, u kterého se očekával návrat v září. Uničov nechal odpočívat zkušené borce jako Davida Komínka nebo Petra Pavlase.

Už od začátku utkání Šumperk udával svému soupeři tempo. Několik pokusů na úvod ještě hostující brankář Jiří Vybíral pochytal. Na konci druhé minuty musel poprvé ukázat v uničovském oslabení svoji lapačku, když Holík vypálil od modré. Domácí se však nesmyslně nechali vyloučit, protože hráli v šesti. Síly na ledě tak byly na nějaký čas vyrovnány. Hosté měli opravdu co dělat i ve vlastních přesilovkách. Například v polovině čtvrté minuty se objevil Adam Červenka sám v mezikruží. Šumperský brankář se zapotil poprvé až ve 4. minutě. Petr Jurča vystřelil od modré a Boška musel zakročit lapačkou. Draci tlačili, ovšem ani další dvě akce Jakuba Hulvy si cestu do brány nenašly. Uničov poté hrál v oslabení. Byla to přímo chvíle ke vstřelení první branky, ale zase nic. U několikáté situace domácích se ukázal také Tomáš Sedlák, který měl hodně času na přípravu střely, Vybíral byl opět pozorný. V čase 8:59 se už domácí poprvé radovali. Aleš Holík se objel jednoho obránce a sám zakončil střelou tahem do rohu brány. Tento šumperský obránce byl poté několik minut jako na koni a na ledě byl určitě vidět. V polovině třetiny vystřelil Červenka z levého kruhu, Jiří Vybíral tuto střelu musel mít, protože si domácí forvard dal celkem na čas. Ve 12.minutě se domácímu publiku ukázal Radek Fischer, když byl u další šance u hostující branky. Uničovský gólman musel vyrážet lapačkou kotouč ze svého území. O minutu dále poslal Červenka ze svého pásma přihrávku na rozjetého Veleckého, jenž trefil tyč! V čase 14:16 už bylo slyšet radostné vykřiknutí. Jakub Hulva objel klec hostů a poslal kotouč na volného Jana Matějku. Ten už neměl problém zakončit. Když už se naskytla nějaká větší šance hostům, tak ji promarnili. Ivo Šnejdar ujížděl sám na Bošku, ale v rozhodující chvíli přestřelil. Šumperk si ještě zahrál přesilovku na konci třetiny, protože Jakub Anděl podrazil Sedláka na modré a cesta tohoto útočníka tak mířila na trestnou lavici. Deset vteřin před koncem netrefil Marek Haas prudkou přihrávku, a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Draci naskočili do prostřední třetiny ještě s výhodou jednoho hráče v poli. Šumperští tuto příležitost propásli a utkání pokračovalo. Michal Velecký se prokličkoval až před brankáře, ale jeho akci zastavil právě zmiňovaný Jiří Vybíral. Na časomíře běžela v tu chvíli 21. minuta a Jan Matějka si připsal do svého bločku druhou branku v řadě. Tento šumperský odchovanec si opět počkal před bránou a dostal přihrávku od Jakuba Hulvy, který právě přijížděl z levé strany. O minutu později se mohl prosadit Roman Meluzín, jehož ránu pod břevno vyrazil vyrážečkou Vybíral. U dalších akcí se poté objevovali Červenka s Holíkem, ovšem jejich pokusy červené světlo nerozsvítily. Ve 25. minutě si řekl o krásnou přihrávku Novosad a elegantně zakončil nad lapačku hostujícího brankáře. Fanoušci už tak viděli čtvrtý gól v řadě. Šumperk pokračoval i nadále v tlaku. Uničovský brankář se určitě v těchto chvílích nenudil. I v této třetině měli hosté nějaké šance. Z brankové čáry musel zachraňovat Boška, když Petr Jurča napálil kotouč na branku a domácí brankář chvíli nevěděl, kde se puk nachází. Hra se potom přesunula zase na druhou stranu. O další zákrok Vybírala si řekl Tomáš Drtil, který silnou střelou od modré docela znejistil brankáře. Ve 30. minutě dorážel Brunec do branky kotouč, uničovská obrana ale vypomohla už tak vytíženému gólmanovi. V tomto čase se také vystřídali domácí brankáři. Romana Bošku nahradil Marek Peksa. U hostující brány bylo o několik minut dále opět rušno. Důrazný Adam Červenka chtěl dorážet puk za čáru, ale tento pokus se mu nepodařil. I Roman Meluzín se ukázal v následující akci. Dvojnásobný mistr světa však o kousek přestřelil Vybíralovu klec. V čase 34:04 si o přihrávku po vyhránném bully řekl Tomáš Brunec, jenž příklepem zvýšil stav na 5:0. Uničov chtěl vstřelit branku. Jurčova střela šla ale mimo bránu. V dnešním utkání byl hodně vidět Aleš Holík. Jeho další pokus musel ukrýt do lapačky Vybíral, když domácí obránce mířil mezi betony. Tvrdou ránu potom vyslal i Adam Červenka. 37:15 – to byl čas krásně akce. Novosad poslal kotouč na volného Aleše Holíka, který vypálil do úplně odkryté brány. Domácím fanouškům se tato situace určitě musela zamlouvat. Ke konci třetiny se ještě od modré snažil prosadit Novotný. Mladý obránce viděl prázdný roh branky, ovšem Vybíral se rychle přemístil. Draci tak byli spokojeni na konci druhé třetiny se stavem 6:0.

Šumperku ale stav nestačil. Jako uragán vlétla první formace do poslední části a také to přineslo ovoce. Michal Velecký objel uničovskou klec a sám zakončil do dolního rohu brány – 7:0. Hosté nechtěli nadále přihlížet svému potápění, a tak se několik minut hrálo i v útočném pásmu Uničova. Jenže domácím stále stav nestačil. Podobná branková situace jako u Veleckého. Adam Červenka si též najel zpoza brány, ale z druhé strany, a zakončil přesně mířenou střelou. Dalším střeleckým pokusem domácích byla rána Tomáše Sedláka od modré, Vybíral musel krýt ve své náruči. Ve 47. minutě se několikrát zmiňovaný Adam Červenka rozjel na uničovského brankáře, ovšem střela směřovala pouze do náručí gólmana. Jíří Vybíral měl určitě velmi rušný zápas. Novosad s Měrkou si vyměnili kotouč a nadělali tak hostujícímu brankáři velké potíže. V 50. minutě šli domácí do třech. A právě v této části hry se prosadili poprvé Uničovští. Svoji vlastní střelu do domácí branky zapečetil Jakub Vicherek. Draci se hned oklepali a uklidnili fanoušky. Tomáš Sedlák přímo od mantinelu napřáhl a hned se zaradoval. Jiří Vybíral nemohl nic přes chumel hráčů vidět. O desátou branku a svůj osobní hattrick si málem řekl Matějka, když měl dvě šance před bránou hostů. Šumperk se přeci jen dočkal vytoužené „desítky“. Martin Novotný rozjel akci ve svém pásmu, poté přihrál na rozjetého Marka Haase, který už nekompromisně zakončil do šibenice. Domácí hráli několik minut v oslabení, ovšem ani to je nezastavilo od dalšího útočení. Jakub Hulva si dokonce několik vteřin podržel puk v útočném pásmu. Matějka s Bruncem zkoušeli ještě na konce přidat jedenáctou branku – neúspěšně. Až v úplném závěru přidal druhý gól Tomáš Sedlák. Kotouč se tak tak doklouzal do branky, ale i to se počítá. Draci tedy mohou být velmi s výsledkem spokojeni. Po zásluze vyhráli 11:1.