Draci přišli o vítězství v poslední třetině

Jaroslav Svoboda, neděle 17.9.2006
N o v ý J i č í n - Za vítězstvím mířili Draci v zápase druhého kola ligy na ledě Nového Jičína, kde se Šumperk dostal do vedení dvou branek již v první třetině. Jasně lepší hosté, kterým jejich fanoušci připravili domácí atmosféru, poté získal větší náskok brankou Kočary ze začátku druhé části hry. Jenže Nový Jičín ožil, na hokejky šumperských hráčů se začala lepit nervozita a po inkasovaných brankách se nakonec oba týmy rozešly ve velmi kvalitním utkání smírně. Draci většinu utkání vládli dění na ledě, ale neproměněné šance je připravily o výhru.
2.kolo neděle 17.9.2006
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:3p
(0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43:16 Jakubů (Pelikán), 43:50 Glabazňa (Kabeláč), 46:12 Glabazňa (Barna) - 13:56 Novosad (Stejskal, Ohnutek), 18:15 Holík (Kočara, Martinka), 23:29 Kočara (Kučera, Martinka). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 6:9, navíc Krupník 10 minut os. trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 0:3, 3:3.
Urbánek - Slabý, Andrýsek, Hübl, Petružálek, Hruškovský, Kuděla, Pelikán, Macháček, Jakubů, Skaloš, Glabazňa, Barna, Kabeláč, Červenka, Toman, Krupník, Štěpják, Chalupa
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Güttler, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek - Vychodil, Budina, Fischer

Souboj dvou neporažených celků viděl zimní stadion v Novém Jičíně. A oba týmy čekají na přemožitele i po utkání. Přitom Šumperk byl velmi blízko vítězství, ovšem gólová smršť domácích v poslední třetině rozdělila body ve velmi kvalitním utkání.

Draci od začátku čekali na svou příležitost a soustředili se hlavně na bezchybnou hru v obraně. Již v úvodu sice domácí překonali Tihláře, jenž již po odpískání postavení mimo hru a tak branka neplatila. Nový Jičín měl sice větší část hry puk na své hokejce, jenže jeho útok troskotal na konsolidované obraně Draků. Ti se poprvé pořádně osmělili v sedmé minutě a domácí museli zastavovat únik faulem. Následné minuty byly ovlivněny přílišným vylučováním a hokej pozbyl plynulosti. Až ve 14. minutě zápasu přišel moment, který ovlivnil následné dění. Duo Stejskal - Novosad vymyslelo v brejku dvou na jednoho elegantní spolupráci, kterou střelou do odkryté branky završil kapitán hostů Zdeněk Novosad. Draci rázem nabrali na jistotě a převzali otěže utkání. V domácím pásmu vymýšleli proti dobře bránícímu Novému Jičínu elegantní kombinace, ale střely kryl jistý Urbánek. Draci se prosadili podruhé v 19. minutě, kdy se do brankoviště za odraženým kotoučem sjelo hned několik hráčů, z nichž největší důraz osvědčil obránce Aleš Holík.

Do druhé třetiny vlétli šumperští hokejisté jak se na vedoucí tým sluší a patří a Martin Stejskal mohl přidat třetí branku. Jenže v dobré pozici jen vyprášil betony Urbánka, dorážka Novosada cíl také nenašla. Přesto se hlučná skupinka hostujících příznivců dočkala. Šumperk hrál přesilovku dvou mužů v poli a po Kučerově přihrávce ve slibné střelecké pozici Kočara trefil. Hosté i nadále ovládali hru, nejprve Novosad z dálky polekal Urbánka, následně v úniku neuspěl Ladislav Martinka. Domácí se ke střelbě dostávali jen výjimečně, nejinak tomu dokonce bylo i u jejich přesilovky 5 na 3. Draci ji s grácií ubránili a hosté už před poslední třetinou byli blizoučko výhře.

Jenže co se dělo na úvod třetí třetiny lze nazvat jen černou můrou. Domácí začali létat po ledové ploše a osudnou se stala 44. minuta zápasu. Stanislav Jakubů prostřelil Radka Tihláře šťastným gólem a o chvíli později rozdováděl do té doby mrtvé domácí publikum Glabazňa, který snížil na rozdíl pouhé jedné branky. Jozef Zavadil reagoval ihned oddechovým časem, jenže obavy všech se naplnily. Domácí z přesilové hry druhou brankou Kamila Glabazňy vyrovnaly. Novojičínský útočník nahazoval puk před brankáře Tihláře a ten se nejspíš vůlí boží odrazil od hokejky obránce za šumperského brankáře - srovnáno. Draci nehodili flintu do žita, jenže Stejskal i Martinka pak rozehráli obě tyče branky René Urbánka a štěstí Drakům nebylo souzeno. Pískot pak sklidil rozhodčí Jeřábek, který opominul zákrok do obličeje Zdeňka Novosada a následně nechal pokračovat akci Nového Jičína z vlastního pásma až před Tihláře. Šumperský kapitán, ležící v rohu kluziště, se dočkal ošetření až po 45 vteřinách hry a hlavní rozhodčí sklidil obrovskou nevoli celého stadionu. O chvíli později se do šance dostal domácí Skaloš, ale Tihlář jeho střelecké pokusy pokryl. Další průnik Nového Jičína zastavilo postavení mimo hru, přičemž opožděný střelecký pokus domácího borce sudí Jeřábek s benevolencí prominul. Draci mohli před prodloužením uzmout body ještě po Ohnutkově střele, Urbánek ale se štěstím v rozkleku puk vytěsnil mezi tyče.

Úvodní stať prodloužení sepsal Vladimír Kočara, ale jeho příležitost skončila pouze u Urbánka. Na druhé straně se pak hrdiny chtěli stát Slabý, Macháček i Červenka, ale ani jeden skvělého Tihláře nepřekonal. V celém utkání měl Šumperk více ze hry a jen díky poklesu koncentrace na začátku třetí třetiny přišli Draci ve vynikajícím zápase o body.