Draci přejeli Techniku, MICHAL VYMAZAL nasbíral šest bodů, Matějka hattrick

Jaroslav Svoboda, sobota 22.10.2016
Šumperští hokejisté uhájili domácí neporazitelnost, tentokrát však naprosto drtivým způsobem. O své výhře de facto rozhodli již v první třetině, kdy nastříleli Technice Brno čtyři góly. V dalším průběhu gólostroj neustal, Jan Matějka dokonce zapsal hattrick, MICHAL VYMAZAL pak k jedné brance přidal parádní porci pěti asistencí! Ani k té toužebné desáté trefě nechybělo mnoho, ale Technika v závěru ustála obrovský tlak. O osm či více branek vyhráli Draci na svém stadionu naposledy 12. září 2010 v utkání se Vsetínem, a to 8:0.
12.kolo sobota 22.10.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
9:1
(4:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Cink (Hroch, Fischer), 10. Dril (Matějka, Vymazal), 13. Matějka (Vymazal, Sedlák), 16. Vymazal (Sedlák, Drtil), 28. Langr (Tomek, Janota), 29. Matějka (Vymazal, Sedlák), 32. Ostřanský (Vymazal, Sedlák), 48. Matějka (Vymazal), 59. Fischer (Cink) – 45. Grünwald (Medek). Rozhodčí: Barek - Huryta, Potůček. Vyloučení: 7:12, navíc Drtil (SUM) 5 + do konce utkání hrubost, Stehlík (TEC) 10 minut osobní trest, Švajda (TEC) 5 + do konce utkání hrubost. Využití: 4:0. Diváci: 550. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.

Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Tomek, Řezáč, Ďurkáč, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Langr – Cink, Hroch, Fischer – Pavlovský, Brida
Novák – Kaluža, Odehnal, Kupčík, Šidák, Cívka, Švejda – Bustin, Stehlík (C), M. Brzobohatý – Buhaj, Benýšek, Čtvrtníček – Medek, P. Brzobohatý, Florek – Štancl, Matov, Grünwald – Boček

Šumperští hokejisté se po dvou týdnech opět představili na svém ledě a v utkání s Technikou byli favority. Již v úvodu utkání si pak svěřenci Aleše Flašara vypracovali dvě velmi solidní šance. V té první se po přihrávce zpoza branky ocitl Sedlák, který v přesilové hře z prostoru mezi kruhy zamířil jen do hrudi gólmana Nováka, ve druhé pak Vymazal. Ten těžil ze závaru po ráně Tomáše Drtila od modré, ale u levé tyče brněnské branky minul.

Na konci páté minuty, to již byli hosté kompletní, napřáhl na modré obránce Ďurkáč, jeho pokus tečoval těsně vedle Matějka, který projížděl před brankovištěm Techniky. Ve velmi dobré šanci se ocitl také Drtil, který se uvolnil z tlaku na modré čáře a nakonec z pravého kruhu minul. A pak už góly začaly padat.

Do konce třetiny Šumperk zcela ovládl skóre. První gól zápasu vstřelil Vladimír CINK, který zakončil delší kombinaci v útočném pásmu po krásné stahovačce na pravém křídle. Draci pak měli i výhodu přesilové hry, ze které přidali domácí hokejisté další trefu. To Matějkovu ránu vyrazil gólman Novák pouze k Tomáši DRTILOVI, který pak na brankovišti dokázal protlačit puk do sítě.

Uběhly necelé čtyři minuty a Šumperk vedl o tři branky. A znovu se prosadil v přesilovce. Tentokrát byl úspěšný na brankovišti Jan MATĚJKA, který vyražený kotouč dostal do branky podél betonu brněnského brankáře. A aby toho nebylo málo, tak rychlou akci krásnou trefou pod víko zakončil Michal VYMAZAL! Šumperk tak již po první třetině vedl o čtyři branky.

Od začátku druhé dvacetiminutovky se hrálo podstatně vyrovnanější utkání, ve kterém Technika navázala i na závěr úvodní třetiny, kdy hosté měli několik šancí. Jenže brněnský tým gól nedal a pak znovu udeřili domácí. To Tomáš LANGR tečoval před brankou střelu Matěje Tomka od modré a Novák nestihl reagovat.

Tím Draci znovu nastartovali gólovou smršť. Sám před gólmana se přiřítil Jan MATĚJKA, který druhým gólem v zápase zvýšil již na 6:0! Nováka v brance vykoupal krásným blafákem. A to ještě nebylo všem gólům v třetině konec. O chvíli později se z pravého křídla protlačil do koncovky Milan OSTŘANSKÝ a Novák mohl znovu jen lovit kotouč ze své sítě – 7:0!

Draci nepolevili ani v úvodu třetí třetiny, soupeře zatlačili a aktivním bruslením i rychlým předáváním kotoučů dělali Technice problémy. Tomáš Drtil navíc trefil tyč. Byli to ale hosté, kdo dal gól. Medek poslal rychlou přihrávkou do velké šance Hynka GRÜNWALDA, který se střelou k tyči zapsal do statistik utkání.

Šumperk našel poměrně rychlou odpověď. Pátou asistenci v utkání si připsal Michal Vymazal, který předal puk JANU MATĚJKOVI. Ten zase v prostoru před Novákem zkompletoval svůj hattrick. Dalším zajímavým momentem se stala bitka u brněnské branky, kdy se do sebe pustili Tomáš Drtil a hostující Jan Švajda. Jasným vítězem se stal šumperský zadák, kterého pak do kabin s trestem pět minut a do konce utkání, který dostal i Švajda, vyprovázel aplaus tribun.

V závěru utkání pak předvedl krásnou individuální akci Peter Bustin, který se efektně uvolnil v prostoru levého křídla, ale následný blafák Zavadilovi nedotáhl do gólové tečky, branku minul. A tak dali další gól domácí! Po buly v útočném pásmu se k puku dostal Radek FISCHER, zkusil lehce nahodit na Nováka a k údivu všech puk v brance opravdu skončil.

I přes šance v samotném závěru utkání další branka nakonec nepadla a Draci i tak přejeli brněnskou Techniku vysoko 9:1 a posunuli se v tabulce 2. ligy Východ na 3. místo!

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Neřekl bych, že ten zápas byl tak jednoznačný, i když výsledkově jsme soupeře samozřejmě hodně předčili. Klukům jsem říkal, že když zopakují většinu výkonu ze Vsetína a přidají k tomu ještě nějaké branky, tak dnes mohou uspět. A to se opravdu stalo. Kluci si byli vědomi toho, že ani za jasného stavu 4:0 po první dvacetiminutovce nesmějí polevit, nabádal jsem je, aby zůstali stále aktivní. I když je těžké je za tak jasného stavu motivovat. Po minulém zápase jsme si řekli něco při takovém malém povídání, očividně to pomohlo. Obávala jsem se, aby hráči nebyli až moc namotivovaní na Techniku, ale nakonec to zvládli v pohodě.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Zápas bych hodnotil tak, že jsme odehráli další špatný venkovní zápas, už proti Hodonínu nám to vůbec nešlo. Domácí zvítězili zaslouženě. Když prohráváte po první části 4:0, tak se samozřejmě se zápasem těžko něco dělá. Bránili jsme špatně a pozdě přistupovali k hráčům Šumperka. Hráči si neuvědomují, že jejich přístup nevede k tomu, aby získávali body. Je to hlavně o přístupu, v tom se musíme zlepšit.