Draci přehráli Šternberk a vrátili se do čela ligy

Jaroslav Svoboda, pondělí 19.2.2007
Š u m p e r k - Ani čtvrtý pokus Šternberka porazit letos Draky nevyšel. Ačkoliv Šumperk prohrával již po pěti minutách brankou Dobrého, dokázal otočit a nakonec si připsat vydřené vítězství 4:3. O tři branky se zasloužila formace Romana Meluzín, vyrovnávací gól na 1:1 vstřelil Ladislav Martinka, který však zápas nedohrál. Šumperský útočník si poranil koleno a z utkání odstoupil již v první třetině. Hostům v závěru ke srovnání nepomohla ani krátká power-play.
41.kolo neděle 18.2.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC TJ Šternberk
4:3
(1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7:29 Martinka (Holík, Kučera), 30:55 Antonovič (Meluzín), 35:40 Stráňovský (Bařica, Antonovič), 41:37 Bařica (Meluzín) - 5:19 Dobrý (Hradecký, Fiala), 37:33 Zima, 46:14 Dalloš (Horák). Vyloučení: 11:9, navíc Ohnutek 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1874. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Dostál, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek
Pekař - Stříteský, Spurný, Hruška, Jurák, Špidla, Fiala, Dobrý, Ondrušek, Šimek, Mikeš, Hradecký, Horák, Faltýnek, Zima, Poledna, Anděl, Dalloš

Hned od úvodu se oba týmy hrnuly před branku soupeře, ovšem i tak se utkání dlouho odehrávalo bez vyložených brankových příležitostí a pro oko fanouška tak nebylo příliš atraktivní. Stejně jako v předchozích vzájemných utkáních se z vesela plnily trestné lavice, na druhou stranu poprvé otevřel skóre zápasu hostující celek. Draky při vyloučení Osiny srazila na kolena kombinace, kterou načal exšumperský Fiala, přes Hradeckého dostal kotouč zcela volný Dobrý a ten Betince překonal v šesté minutě utkání poprvé. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Radek Kučera v přesilovce vydoloval kotouč u mantinelu, Aleš Holík našel rychlou křížnou přihrávkou Martinku a ten prostřelil Pekaře. Utkání nabralo na tempu, ovšem do konce třetiny se skóre již neměnilo. Přitom oba týmy měly několik příležitostí a zvláště Pekař držel hosty.

Úvod třetiny druhé divákovi rozhodně pohledný hokej nenabídl. Spousta nepřesností z obou stran tak vedla jen ke hře ve středním pásmu, přičemž příležitostí si oba týmy vypracovaly jen poskrovnu, o brankových šancích nemůže být řeč vůbec. Až v polovině utkání se prosadila opět kompletní třetí formace. Roman Meluzín rychlou přihrávkou našel před brankou Radima Antonoviče, který poslal domácí tým do vedení. Šumperk tak opět využil přesilovou hru a ve druhé třetině neřekl poslední slovo. Na Pekaře se začal valit útok za útokem, Šternberk musel čelit tlaku a rozdíl jedné branky neudržel. V 36. minutě dostal výtečný kotouč Stráňovský, se střelou se neukvapil, všiml si vyjetého Pekaře a najel si do lepší střelecké pozice. Z ní pak poslal puk do sítě a slušně zaplněné ochozy oslavovaly dvoubrankové vedení. Šumperk si však cestu za třemi body sám zkomplikoval. Při přesilové hře pokryl Betinec nahození, Holík však pokusem o rozehrávku nastřelil brusle brankáře a atakující Zima propasíroval kotouč do sítě. Hosté navíc v závěru třetiny dostali ještě výhodu přesilovky 5 na 3, Draci však několik střel včetně Hradeckého stoprocentní šance odvrátili.

Na začátku třetí třetiny se Šumperk ubránil zbývající přesilovce a začal také opět vymýšlet akce vedoucí k navýšení náskoku. Jenže Kratěna, Kučera ani Stejskal na Pekařovi neuspěli, přesto se Šumperk dočkal velice brzo. Meluzín zpoza branky poslal kotouč přímo na hůl Dušana Bařici a najetý šumperský střelec propálil rozhozeného Pekaře. Od úvodu zápasu nabírala postupem času hra na obrátkách a právě v těchto chvílích se diváci mohli kochat nejlepším hokejem. Snížení hostů přišlo v 46. minutě, kdy z nenápadné akce skóroval Dalloš. Hned vzápětí dostal Šternberk příležitost srovnat díky vyloučení Ohnutka, který navíc dostal deset minut a Šumperk tak dlouhou dobu točil jen dva centry. Jenže domácí zvládli hru ve čtyřech výtečně a hosté se tentokrát k ničemu nedostali. Naopak Antonovič, Meluzín i Stejskal nasbírali aktivní hrou cenné vteřinky. Radost na tribuny přinesla zpráva o konečném stavu v Přerově, na ledě však informace o klopýtnutí Techniky prospěla paradoxně více hostům. Ti svůj tlak stupňovali, čemuž pomohlo i vyloučení Kučery. I proto si Jindřich Setikovský vybral oddechový čas a odpočinutí Draci již v posledních minutách odehráli zápas v mezích možností co nejdál od Betince. Hostům tak zbylo na závěrečnou power-play pouhých 22 vteřin a to ještě nahozený kotouč minul těsně branku už v momentě, kdy Pekař přelézal hrazení na střídačku. Šumperk si připsal letošní třetí výhru na rivalem ze Šternberka a vrátil se na první místo v tabulce, které by mu pro play-off s největší pravděpodobností vyneslo zcela stejného soupeře ve čtvrtfinále.