Draci přehráli Prostějov 6:1 a vstoupili do nového roku vítězně

Svoboda Jaroslav, neděle 4.1.2009
Š u m p e r k - Vstup do roku 2009 se šumperským hokejistům na výsost povedl. Draci na svém ledě přistřihli Jestřábům křídla a již po první třetině vedli 3:1, když skórovali Novosad, Hulva a ALEŠ HOLÍK. Posledně jmenovaný šumperský hokejista byl vidět i během druhé třetiny, kterou Šumperk ovládl v poměru 2:0. Ofenzivní zadák si připsal dvě gólové asistence u zásahů Rozuma s Vymazalem, přičemž zvláště pátý domácí gól byl lahůdkou na vítězném dortu. Na Vymazala zírala po rychlé a jedno dotekové akci zcela prázdná branka. V poslední třetině se obecenstvo dočkalo již jediného gólu. Ten padl po souhře dvou šumperských odchovanců, Fischerovu přihrávku zužitkoval Radek Čížek.
29.kolo neděle 4.1.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
6:1
(3:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Novosad (Blanár, Duba), 8. Hulva (Sedlák, Ambruz), 16. Holík (Meluzín, Vrtík), 26. Rozum (Holík, Vymazal), 35. Vymazal (Holík, Meluzín), 44. Čížek (Fischer) - 15. Rak (Dostál) Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 8:12, navíc Raymond (PRO) 10 minut, Rak (PRO) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Meluzín, Vymazal, Brunec - Hulva, Ambruz, Novosad - Duba, Stejskal, Čížek - Drábek, Fischer, Rozum - Pezda
Tuček (34. Hrazdíra) - Doseděl, Kolibár, Buček, Staněk, Jedlička - Hlouch, Skokan, Dostál - Vlk, Novák, Raymond - Sedlář, Kupec, Rak - Ondrejkovič, Kučera

Ve sněhem zasypaném Šumperku se v neděli 4. ledna 2009 odehrál první hokejový zápas roku 2009 a Draci v něm před domácím publikem svou roli favorita zvládli. Šumperk nedopustil větších komplikací a zvítězil 6:1.

Hned po osmi vteřinách hry vyslal první střelu na Tučka Meluzín, prostějovský gólman schoval kotouč do náruče. Šumperk tak odstartoval utkání v tempu, v jakém se odvíjel zápas prakticky až do jeho konce. Ve třetí minutě se uvolnil Petr Rozum a od brankové čáry našel sjíždějícího si Tomáše Sedláka, jehož bombu Tuček pokryl. Ve čtvrté minutě pálili poprvé v zápase i Jestřábi, zkušený Hlouch minul branku. V šesté minutě se faulu dopustil hostující Staněk a Draci hned svou první přesilovku využili. Na modré napřáhl vysoký Ján Blanár a jeho bombu tečoval za Tučkovy záda Zdeněk Novosad. Draci po úvodní brance ožili a tlačili se do dalšího zakončení. Jejich snaha přinesla další ovoce již v následující minutě, kdy se k dorážce dostal Jakub Hulva. Jeho puk skončil v horní polovině prostějovské svatyně. V dalších minutách musel několikrát zasahovat Tuček proti mnohačetným šumperským pokusům, pokaždé však uspěl.

V 11. minutě byl vyloučen Duba a Prostějov si zahrál první přesilovku, během které také vyslal první střelu na Maláče. Hlouchovo propagační nahození od modré šumperský brankář přikryl lapačkou. Hosté se však branky dočkali. Dostálova střela prosvištěla vedle tyče, od hrazení se odrazila zpět k šumperskému odchovanci a Petr Dostál následně vyzval ke skórování Michala Raka. Ten se k ráně protlačil přes Vrtíka, jeho pokus skončil v síti. Naděje hostů na srovnání sice zvýšilo vyloučení Hulvy, ale i tak netrvala déle ani dvě minuty. Raymond podržel soupeřovu hůl, dostal dvě minuty a protože opravdu z plna hrdla vysvětlil nejslavnějším anglickým slůvkem rozhodčímu co si o svém vyloučení myslí, tak i deset minut. A ve hře čtyři na čtyři dokázal Šumperk opět skórovat. Holík se z pozice obránce dostal za obranu Prostějova do úniku a v blafáku nedal Tučkovi šanci. Poslední minuty třetiny se již dohrávali v pásmu Jestřábů, další branka ale již do sirény nepadla.

Dá se říci, že o definitivním vítězství Šumperka rozhodla druhá třetina. Hostům zkomplikovalo situaci dvojnásobné oslabení, když nejprve dostal dvě minuty Dostál, následně pak za tvrdý zákrok na Vrtíka u hrazení pětiminutový trest i jediný prostějovský střelec dne Michal Rak. Ten se také musel odebrat do kabin. Šumperk dokázal dlouhou výhodu využít, když se poprvé v mistrovském utkání trefil za Šumperk Petr Rozum.

Ve zbytku oslabení Jestřábi neinkasovali, ovšem následná jejich přesilovka také příliš užitku nepřinesla. Šumperk několikrát vyslal kotouč přes všechny čáry. Ve 33. minutě se na výletě objevil jiný zadák, Jiří Osina, Holíka však nenapodobil a jeho sražená střela skončila vedle branky. Draci se i nadále tlačili do šancí, když však položili brankáře na ledovou plochu a mohli zakončovat, sudí přerušil hru díky výměně názorů Duby s Bučkem. I podruhé ale více prostoru na ledové ploše svědčilo Draků a ti ve hře čtyři na čtyři dokázali vstřelit gól. Krásnou souhru rozehrál od hrazení Roman Meluzín, jehož přihrávku z první poslal na Vymazal Holík a Michal Vymazal se po velmi dlouhé době dokázal střelecky prosadit. Mezi tyče se postavil náhradní gólman Hrazdíra a hned musel čelit výpadu Brunce, jeho pokus však schoval brankář Prostějova do lapačky. Závěr třetiny se dohrál již bez větších ofenzivních výpadů obou mužstev, zato se začalo poprvé jiskřit - což mimo jiné odneslo duo Raymond - Sedlák, které se do sebe pustilo za šumperskou brankou.

V poslední třetině se již velkou část dění odvíjelo utkání v rytmu dohrávání zápasu. I tak Šumperk hned v úvodu díky Ambruzově střele pohrozil, Hrazdíra schoval puk mezi své betony. O dvě minuty později se opět projevil talent šumperského odchovance Radka Fischera, který si po hattricku v přípravě v Chocni tentokrát připsal asistenci. Malý štírek poslal přesný pas Čížkovi a další hráč z Dračí líhně umístil pod výsledek zápasu svůj podpis. Šumperk pak sbíral síly na dohrání utkání bez zbytečných komplikací, zvláště když Buček od modré pohrozil Maláčovi. Hrazdíra pak likvidoval několik spíše propagačních pozdravů od šumperských útočníků, snad jen Vymazalova rána nadělala trochu neplechy. Snížit mohli i hosté, ale Skokan netrefil. Ve zbytečně nervózním závěru měl slibnou šanci Vymazal, po něm také Ambruz, ani jeden však již neuspěl.