Draci předvedli parádní týmový výkon a skolili Zubry

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, středa 15.9.2021
Draci se před domácími fanoušky představili v tom úplně nejlepším světle a navázali na dobrý výkon z Poruby. Do utkání vstoupili výborně zásluhou první třetiny, ve které Šumperk utekl Zubrům hned o dvě branky. Svěřenci Vladimíra Kočary se sice snažili zápas zdramatizovat, ale bojovnost a odhodlání Draků, nakonec zvítězily.
2.kolo středa 15.9.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. D. Kindl (Žálčík), 18. P. Kratochvíl (Kohút, Furch) – 55. Süss (Pšurný, T. Doležal). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Komínek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1078. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Žálčík, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Vildumetz – Kratochvíl, Kohút, Furch – Kučera, Spratek, Scheuter – Antoníček.
Petrásek – R. Černý, Seemann, Kubeš, Hrdinka, Gazda, Hamrlík – Doležal, Pšurný, Süss – Herman, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, Dvořák, Novák – Jan Svoboda, Indrák, Fencl.

Začátek utkání byl převážně v režii domácího celku. Draci si v úvodu vytvořili několik slibných akcí, ale vždy tomu chyběla přesná koncovka. Nejprve spálil gólovou šanci Lukáš Žálčík, následně se neprosadil ani Denis Kindl. V osmé minutě usedl na trestnou lavici šumperský Tomáš Drtil. Nabídnutá přesilová hra se Přerovu ale vůbec nepovedla. Zubři sice zavezli puk do útočného pásma, nicméně tam ho získal kapitán Draků Denis Kindl, který v samostatném úniku překonal hostujícího brankáře Petráska. Na rozdíl dvou branek následně zvyšoval Petr Kratochvíl, jehož střela od modré našla cíl. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:0.

Ve druhé periodě se přerovští Zubři snažili snížit nepříznivý stav. Místo toho však museli odolávat tlaku Šumperka. Hrdinou byl bezesporu hostující brankář Michael Petrásek, který podržel svůj tým a pochytal několik gólových šancí Draků. Díky němu měl Přerov stále naději se zápasem něco udělat. Ve druhé dvacetiminutovce nakonec žádná branka nepadla.

Třetí třetina začala přesilovou hrou Draků, kterou přerovští hokejisté úspěšně ubránili. Domácí mužstvo bylo po celou dobu utkání aktivnější, výjimkou nebylo ani poslední dějství. Přesto to byl hostující celek, který měl poslední slovo. Při početní výhodě snížil stav utkání Jan Süss. A drama bylo rázem na světě. Zubři ještě zariskovali a dvě minuty před koncem odvolali gólmana. Na vyrovnání to bohužel nestačilo. Šumperští Draci si tak připisují první vítězství před domácím publikem, které vytvořilo ve Škoda aréně skvělou atmosféru.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): O dnešním výsledku rozhodla zejména připravenost a odhodlanost. Samozřejmě je důležité zůstat nohama na zemi. Ještě jsme nic nedokázali. Pokud by přišla euforie nebo nějaké uvolnění, mohli bychom o tu štěstěnu přijít. Nabádám kluky tedy k obrovské pokoře k celé sezóně, protože bude dlouhá a hodně těžká. Vítězství si samozřejmě vážíme.

Jakub Grof (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): Výsledek dva jedna zní možná trochu krutě, ale tentokrát není. Domácí předvedli kvalitní výkon. Chtíč, nasazení, bojovnost a systém. Dnes si Šumperk tři body bezpochyby zasloužil. Je začátek soutěže a věřím, že si z tohoto zápasu vezmeme ponaučení.