Draci porazili Písek až po samostatných nájezdech

Michal Šíma, Jaroslav Svoboda, sobota 27.10.2012
Š u m p e r k - Svěřenci Radka Kučery vydolovali dva body ze zápasu s nepříjemným Pískem. Hosté, ačkoli se před utkáním nacházeli na chvostu prvoligové tabulky, se dokázali dostat do vedení a po obratu Draků i dvakrát vyrovnat. Spíše boj odehrávající se na ledě se změnil v sérii šancí v prodloužení, kdy mohly oba týmy rozhodnout o bodu navíc. To se však nestalo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich Tomáš Štůrala nepustil za svá záda ani jeden puk a DANIEL VRDLOVEC ve třetí sérii rozhodl povedeným forhendovým blafákem o vítězství Šumperka.
16.kolo sobota 27.10.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - IHC Písek
4:3sn
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Staněk (Plášek, Holík), 27. Podešva (Vrdlovec), 38. Haas (Finsterle), roz. náj. Vrdlovec - 3. Vlček (Strnad), 32. Sedláček (Marek), 41. Heřman (Růžička). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Strnad (PIS) 5 minut+TH. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 42:24. Střely na branku: 1264. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Suchý, Tesařík, Kovář, Pastor - Staněk, Plášek, Haas - Vrdlovec, Hulva, Rufer - Finsterle, Podešva, Cink - Kindl, Skoumal, Blinka
Halmoši - Boháč, Semrád, Makovský, Doudera, Růžička, Klement, Drtil - Sedláček, Šperger, Marek - Strnad, Heřman M., Petruška - Slavík, Vlček, Heřman R. - Kučera, Vaniš, Polodna

Šumperští hokejisté naskočili do utkání bez distancovaného Červenky, za to s Martinem Podešvou na centru třetí formace, kde se na křídlech předvedli Finsterle s Cinkem.

Vstup do zápasu měli lepší hosté. V polovině třetí minuty se na branovišti prosadil Filip Vlček, který dotlačil kotouč za záda šumperského brankáře. Hosté se tak dostali brzo do vedení, ale stejně brzo o něj přišli. Hokejovější domácí zužitkovali dvojnásobnou početní výhodu. Holík několikrát ostřeloval Halmošiho v písecké brance, ten sice rány šumperského kapitána, ale na následnou souhru Pláška se Staňkem už reagovat nedokázal.

Hosté se snažili i nadále hlavně bořit hru a kouskovat, Draci se tak dostali do tempa až v polovině třetiny, kdy však Vrdlovec svou šanci nezakončil skrze betony Halmošiho gólově, i další šance písecký gólman pokryl. V patnácté minutě pak ještě těsně minul i Holík.

Druhou třetinu odstartoval brejk Pláška s Finsterlem, druhý jmenovaný ale trefil jen vyrážečku brankáře. Pak domácím příznivcům zatrnulo. Strnad bez úmyslu hrát puk sestřelil úderem na hlavu Marka Haase a bez diskusí dostal trest ve hře. Šumperk dlouhou přesilovku zužitkoval. Krásnou souhrou se blýskli dva dost možná nejlepší hráči na ledě, Daniel Vrdlovec s Martinem Podešvou. Druhý jmenovaný si při cestě od modré mezi kruhy narazil s Vrdlovcem a pak nechytatelně překonal Halmošiho.

Na konci přesilovky ještě měli obrovské šance Haas i Hulva, ale ani jeden z nich třetí gól nepřidal. A tak uspěli šťastně hosté. Sedláček nečekaně z kruhů poslal pokus na Štůralu a puk k překvapení všech skončil v brance.

Draci mohli velmi rychle jít znovu do vedení, ale série šancí Kindla, Pláška i Vrdlovce ke skórování nevedla, nejlepší písecký hráč Halmoši si počínal jistě. Draci se pak dočkali až v závěru třetiny. Obrovskou hrubku vystřihl obránce Klement a Finsterle vzal zodpovědnost na sebe. Jeho ránu sice Halmoši vyrazil, ale jen k holi Marka Haase, který neměl nejmenší problém razantně poslat puk do prázdné branky.

Jenže Šumperk hned v úvodu třetí třetiny přišel o vedení po krásné trefě Radima Heřmana. A zápas se začal od začátku. Hostům se následně dlouho dařilo kouskovat hru, sem tam pak vyrážet i do útoku, při první příležitosti však jakkoliv dostávat kotouč co nejdál z pásma. V 50. minutě neuspěl Podešva, v 54. minutě kryl Halmoši i Novotného ránu. A i když měl Písek také několik šancí, tou největší končil zápas Šumperk. Jenže nedal a přišlo na prodloužení.

V něm písečtí hráči zahodili přesilovku poté, co Draci špatně střídali a hráli v nepovoleném počtu na ledě. Jenže obrovskou šanci zahodil Staněk v oslabení, pak za Štůralou zněla konstrukce, poté nedal ani Šperger.

Došlo tak na nájezdy a v nich se muselo rozhodnout, kdo získá druhý bod. Dlouho ale střelci jakoby nevěděli, co vymyslet. Finsterle, Radim Heřman, Podešva ani Vlček nedali, až Daniel Vrdlovec i se zlomeným nosem prokázal své nájezdové schopnosti! Zasekl na brankovišti a pak pohodlně poslal puk do sítě. A protože Vaniše vychytal Štůrala, bylo jasno.