Draci porazili Brod 6:3 i díky dvěma gólům Martina Podešvy

Jaroslav Svoboda, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, Jaroslav Svoboda, sobota 3.11.2012
Š u m p e r k - Draci již po čtyřech minutách prohrávali 2:0, jenže pak se zvedli, otočili zcela stav a Rebel již jen marně zkoušel ještě vybojovat v Šumperku nějaké body. Na severu Moravy se hrálo kvalitní a rychlé utkání plné osobních soubojů, krásných branek a hlavně ve velkém tempu a nasazení. Brod v závěr zkoušel i dlouhou power-play, ale v ní již srovnat nedokázali. Naopak Karel Plášek technicky poslal puk do prázdné sítě. Šumperk tak získal v zápase, který okořenily účastí početné a hlučné fanouškovské tábory obou mužstev.
18.kolo sobota 3.11.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
6:3
(3:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Holík, Vrdlovec), 8. Staněk (Plášek, Holík), 14. Vrdlovec (Hulva), 35. Podešva (Rufer), 46. Podešva (Blinka, Suchý), 58. Plášek - 3. Endál (Pavlík), 4. Ostrčil (Blažek, Stehlík), 47. Pavlík (Polodna). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:12, navíc Suchý (ŠUM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1293. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Štůrala - M. Novotný, Holík, Gewiese, Sedlák, Tesařík, Suchý, Kovář, Pastor - Haas, Plášek, Staněk - Rufer, Hulva, Vrdlovec - Hlinka, Podešva, Finsterle - Blinka, Skoumal, Vachutka. Trenér: Radek Kučera.
Suchan (10. Dolejš) - R. Novotný, Morava, Protivný, Pavlík, Ostrčil, Soldán, Jelínek - Ondráček, Knotek, Rytnauer - Polodna, Štěpánek, Vondráček - Musil, V. Meidl, Endál - Blažek, Fiedler, Stehlík. Trenér: Karel Dvořák.

V prvním listopadovém utkání přivítali hokejisté Šumperka na svém ledě houževnatého soupeře z Havlíčkova Brodu. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, když už po 22 sekundách hry si za obranu hostů nabruslil Plášek a následně vyslal jedovatý projektil, za kterým se stihl Suchan pouze otočit. Naštěstí pro havlíčkobrodského gólmana mířil kotouč těsně nad.

Za necelou půlminutu dostali hosté možnost přesilové hry a hosté ihned sevřeli svého soupeře v útočné třetině. Tento tlak vyústil v nahození, které bylo následně tečováno Moravou tak, že se kotouč otřel o břevno šumperské brány. O minutu později našel havlíčkobrodský Pavlík přesnou přihrávkou v mezikruží zcela volného Endála, který následně prostřelil Štůralu.

Hosté se tak již ve třetí minutě ujali vedení. Ve čtvrté minutě bylo pro domácí ještě hůře, když Odstrčil nedal svojí střelou od modré Štůralovi sebemenší šanci. Bleskový vstup hostů do utkání ale domácí tým nesrazil, naopak. Psala se sedmá minuta, kdy taktéž od modré napřáhl domácí Sedlák a svoji střelou příklepem prostřelil Suchana, který na laciné brance nesl část podílu. Domácí se tak dostali zpět do hry.

Střelecké představení pokračovalo i nadále. O minutu později si v útočném pásmu Draků vyměnila kotouč dvojice Plášek - Staňkem, druhý jmenovaný na nic nečekal a vypálil. Svým pokusem trefil přesně mezeru mezi Suchanovými betony. Vyrovnáno 2:2. Domácí byli rázem na koni a ještě v první třetině dokázali získat vedení na svou stranu. To již v brance místo Suchana byl náhradník Dolejš.

Ve 14. minutě předvedl vynikající pas Hulva, když za hostující obranou našel zcela volného Vrdlovce, který si v situaci jeden na jednoho počítal nekompromisně a svým bekhendovým blafákem nedal Dolejšovi šanci. Do konce první třetiny se již žádný z celků gólově neprosadil, domácí tak měli k dispozici jednobrankový náskok.

Mladý Dolejš se již po třech minutách druhé třetiny vyznamenal vynikajícím zákrokem proti dvojici šumperských nájezdníků Haas - Holík. V 26. minutě se po kombinaci v útočném pásmu dostal ke střele hostující Endál, ale jeho nadějný pokus skončil pouze na tyči Štůralovy brány. Hosté postupně navyšovali tempo a často svírali Šumperk v pásmu.

Další tyč rozezvučel po rychlém protiútoku Rufer. Ve 35. minutě si skvělým způsobem počínal šumperský Podešva, který se stahovačkou do oblasti mezikruží uvolnil a následně střelou zápěstím vymetl šibenici havlíčkobrodské brány. Domácí tak odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. Závěr třetiny pak patřil Drakům ale stav vydržel až do konce druhé třetiny.

Ve 45. minutě musel na trestnou Rufer, ale hosté svou šancí pohrdli. Dokonce měla tato početní výhoda opačný efekt, než by si jistě Rebelové představovali. Po vynikajícím Blinkově pasu se do zakončení dostal šumperský Podešva a bekhendovou střelou šťastně překonal Dolejše. Hosté ani po páté brance nesložili své zbraně a o minutu později snížili. Po velkém tlaku na brankovišti a následném závaru před šumperskou bránou dotlačil kotouč za již ležícího Štůralu Pavlík.

V 55. minutě se do další gólovky dostali opět hosté, když si v útočném pásmu vynikajícím pohybem udělal místo Endál a svoji zápěstní střelou mířící těsně pod břevno pořádně vystrašil Štůralu. Ten ale pohotovým a fantastickým zásahem lapačkou střelu vytěsnil mimo tři tyče. Hosté v závěru zápasu sáhli k odvolání gólmana, ale tento tah se ukázal býti prospěšným především pro domácí hokejisty, když necelé tři minuty před koncem třetí třetiny přes celé kluziště uklidil kotouč do hostující brány Plášek.

Oboustranně kvalitní utkání skončilo výhrou domácích v poměru 6:3. Draci se díky dnešní výhře posunuli o jednu příčku výše, tedy na 9. místo, zatímco hokejisté Havlíčkova Brodu o jedno místo klesli. Zaujímají tedy 6. místo.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Začátek jsme měli špatný, dostali jsme dva rychlý góly. Naštěstí jsme dokázali dát rychle gól. Věděli jsme, že má Havlíčkův Brod výborný útok, silově silné chlapy, kteří dohrávají každý souboj. Nám se to poté podařilo uhlídat, což bylo důležitý a pak jsme dokázali dávat z přečíslení góly.
Karel Dvořák, HC Rebel Havlíčkův Brod: Začali jsme velmi dobře, dokázali jsme z prvních útoků dát dva góly. Jenže jsme to bohužel dlouho nevydrželi, domácí taky dokázali dát z prvních střel góly. To byl asi klíčový moment zápasů. Domácí pak dali na 3:2, a to byl ten rozhodující gól. Ve druhé třetině jsme měli šance, něco jsme si vypracovali, ale pak nám dali z první šance na 4:2. Domácí byli důraznější, měli více střeleckých šancí. Nás poslední dobou neproměňování šancí trápí.