Draci poprvé padli, Prostějov je sundal po nájezdech

Jaroslav Svoboda, Jan Brumlík, Jan Brumlík, čtvrtek 26.8.2010
P r o s t ě j o v - Draci poprvé v přípravě odešli z ledu poraženi, ačkoliv je od výhry dělilo 37 vteřin. To totiž při prostějovské přesilovce posílené hrou bez brankáře trefil přesně Jakub Čuřík. Domácí následně vyhráli i v nájezdech, jediným úspěšným exekutorem se stal David Šebek. Draci přitom takřka celé utkání vedli, jenže na konci druhé třetiny přišli o autora první branky zápasu ZDEŇKA NOVOSADA. Ten si nepříjemně poranil hlavu v oblasti očí a byl okamžitě odvezen do prostějovské nemocnice. Zranění spoluhráče na pár minut otřáslo hrou Draků, z čehož vyplynuly i dva góly v síti Peksovy branky. Zásluhou Hulvy a Fischera se Šumperk ještě vrátil do vedení, na vítězství to však nestačilo.
příp. čtvrtek 26.8.2010
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:4sn
(0:1, 1:1, 3:2 0:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Čuřík (Šimo), 42. Kryl (Bartošek, Šebek P.), 44. Stejskal (Zachar, Duba), 60. Čuřík (Šebek David, Šimo), náj. Šebek Patrik - 17. Novosad (Novotný), 24. Haas (Červenka, Hulva), 49. Hulva (Sedlák), 51. Fischer. Vyloučení: 8:5 navíc Peštuka (PRO) 10.min., OT za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4 - 5:4sn.
Slovák (Švach) - Stříteský, Paška, Peštuka, Halouska, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Finkes - Zachar, Duba, Stejskal - Šebek D., Čuřík, Šimo - Kryl, Šebek P., Bartošek.
Peksa (Boška) - Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtík, Holík, Novotný, Drábek, Cink, Matějka, Hulva, Brunec, Haas, Velecký, Červenka, Novosad, Meluzín, Fischer, Malý, Peška, Měrka, Skoumal.

Utkání začalo velice opatrným hokejem z obou stran. Jestřábi se sice snažili svého soupeře, jako vždy, překvapit rychlým nástupem do utkání, ale proti Drakům se jim to nepodařilo.

Po několika minutách oťukávacího hokeje měl obrovskou šanci na otevření skóre David Šebek, který ztroskotal na Peksovi. Na hranici uvěřitelnosti už ale bylo, když svou šanci neproměnil ani Šimo. Ten z mezikruží pálil do odkryté branky, ale na zádech ležící Peksa vztyčil betony, jako jsme to vídali u Haška, a střelu vyrazil.

To Draky ještě nabudilo, jejich tlak vyvrcholil v patnácté minutě, když Zdeněk Novosad nedal příklepem z levé strany nejmenší šanci. Puk zazvonil o spojnici Slovákovy branky a zapadl do sítě. Po dvaceti minutách tedy Draci zaslouženě vedli 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili rozjetí Draci lépe, už tři minuty po začátku zvýšil na 0:2 Marek Haas, který se dostal k puku po střele Červenky.

Prostějovským hokejistům se podařilo velmi záhy snížit, a to opět zásluhou jestřábího ostrostřelce Jakuba Čuříka, který se trefil přesně do horní části Peksovy branky.

Časomíra se v Prostějově zastavila na čase 35:33, kdy Peštuka za domácí brankou tvrdě, ale čistě, atakoval Zdeňka Novosada. Ten inkasoval tvrdou ránu do obličeje o plexisklo a zůstal ležet na ledě. Dlouho jej ošetřoval prostějovský lékař, až se Novosad dokázal postavit na nohy a s podporou ostatních hokejistů byl dopraven do šatny, kde vyčkal příjezdu sanitky.

Po této nepříjemné události se ještě objevily dvě gólové šance, nejdřív ze strany Šumperka Velecký, poté na druhé straně Duba, ale skóre se již neměnilo.

Stalo se tak až po začátku třetí části, když už v čase 41:19 srovnal šťastnou trefou Martin Kryl. To domácí nabudilo a z nastalého tlaku domácí těžili ještě více.

Už za dvě minuty si z levého křídla najel Martin Stejskal, projel sám až mezi kruhy, odkud střelou zápěstím nad Peksův beton otočil skóre.

Další ultrašance přišly velice záhy. Nejprve bylo po faulu na Patrika Šebka nařízeno trestné střílení, která ale Peksa zlikvidoval vyrážečkou a vzápětí po vhazování zvonila tyčka šumperské branky.

Promrhané šance Jestřábů ztrestal Jiří Hulva, který se prosmýkl po pravém mantinelu a lehkým bekhendovým nahozením přehodil Slovákův beton a srovnal na 3:3.

Přestřelka pokračovala a při vyloučení Stejskala kryl Slovák střelecký pokus Šumperka, ale Radek Fischer puk zpod jeho vyrážečky vyškrábl a zametl do branky. Rozhodčí spornou branku uznal a vzápětí potrestal osobním trestem Peštuku, který se snažil Fischerovi zabránit ve vstřelení branky seknutím do hole.

Jestřábi se ale nevzdali a v závěrečné power-play srovnal opět Jakub Čuřík, který stál na konci velmi pěkné akce na jeden dotek a prostřelil Peksu příklepem mezi vyrážečku a beton.

Ke slovu tedy přišly domluvené samostatné nájezdy. Po třech sériích skončili všichni střelci neúspěšně a jediným, kdo zamířil přesně v náhlé smrti byl domácí Partik Šebek a Jestřábi tak porazili Šumperk 5:4.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Musím říci, že jsem takový zápas docela čekal. Klukům není moc co vytknout, bojovali jako Bulhaři, dřeli. Ráno měli náročný trénink, takže se to trošku dalo čekat, že nebudou zcela optimálně odpočatí. Zdeněk Novosad by měl být v pořádku, podepsal reverz a během čtrnácti dnů by měl být připraven.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): "V dnešním utkání jsme si napravili reputaci ze zápasu proti Uherskému Hradišti. Měli jsme trochu problémy se sestavou, protože jsem měl k dispozici pouze devět útočníků. A to ještě Stejskal hrál s teplotou, Dubovi se v první třetině rozpadly brusle a Čuřík má nějak zablokovaný krk. Takže i těch děvět forwardů mělo různé šrámy a museli jsme sestavu všelijak kombinovat. Ale s výsledkem a s předvedenou hrou určitě musím být spokojen."