Draci poprvé letos na Uničov nevyzráli, prohráli na nájezdy

Svoboda Jaroslav, středa 25.2.2009
Š u m p e r k - Draci v nervy drásající bitvě v uničovské aréně na vítězství nedosáhli. Poprvé letos tak na svého nejbližšího regionálního soupeře nevyzráli a díky dvoubodové ztrátě se navíc loučí s prvním místem v tabulce. Šumperk dostal první gól zápasu ve druhé třetině, když se prosadil kanonýr Robin Ševčík. Lídrovi tabulky se podařilo srovnat, když se prosadil kapitán šumperského mužstva Roman Meluzín. To však bylo vše. Draci ani Uničov nedokázali přidat další gól a nic na tom nezměnilo ani pětiminutové prodloužení. Rozhodnout o prémiovém bodu musely nájezdy. V nich se navázalo na celý průběh utkání a první gól padl až z hole šumperské ikony DUŠANA BAŘICI, který v sedmé sérii ukončil duel.
43.kolo středa 25.2.2009
HC Uničov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Ševčík (Frieb), roz. nájezd Bařica - 53. Meluzín (Stejskal). Rozhodčí: Volf – Dučák, Poláček. Vyloučení: 5:2, navíc Rajnoha, Komínek (oba UNI) a Hulva (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 830. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Tihlář - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler - Pekr, Ševčík, Komínek - Frieb, Paško, Rajnoha K. - Čada, Bařica, Jurča - Handl, Pur, Diviš
Maláč - Holík, Vrtík, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák - Drábek, Meluzín, Vymazal - Ambruz, Hulva, Novosad - Duba, Stejskal, Čížek - Fischer

Kvapem se blíží konec základní části a jak již bylo několikrát omíláno, každý bodík je v tomto krutém boji ceněn zlata. Šumperští hokejisté se o tom na uničovském ledě plnou měrou přesvědčili, jsou to navíc oni, kdo v posledních třech kolech bude čelit nejtěžšímu losu.

Draci tedy přijeli do Uničova vyhrát a pomoci jim k tomu měla opět velice početná výprava příznivců, která si udělala z uničovské arény domoviště. Hned v úvodu utkání musel zasahovat domácí Tihlář, na druhé straně pak ve čtvrté minutě poprvé v utkání výrazněji zakročoval Maláč. Rajnohovu střelu pokryl. Byli to však Draci, kdo v úvodu ovládal zápas a Radek Tihlář čelil hned několika gólovým pokusům soupeře. Obrovskou šanci si v první třetině připsal i Robin Ševčík, jeho samostatný brejk však Maláč vychytal.

Hned v úvodu druhé třetiny zkoušel štěstí Handl, na Maláče však nevyzrál. Celá situace se opakovala ve chvíli, kdy byl za podražení vyloučen Martin Ambruz. Otevřít skóre utkání chtěl uničovský forvard Handl, i tentokrát brankář hostů zachránil situaci. Několik dalších střeleckých pokusů přesto skončilo vedoucí trefou Uničova. Po přihrávce Marka Frieba dostal kotouč za Maláčova záda Robin Ševčík. Šumperk rozhodně netoužil odejít z ledu s brankovým mankem a tak se vydal stíhat i on čisté konto soupeřovic brankáře. Jenže Tihlář držel a nic na tom nezměnila ani kratičká přesilovka při vyloučení Rajnohy. Toho totiž následoval na trestnou chvíli před sirénou i Novosad a tak se třetina dohrávala ve čtyřech na obou stranách.

Jenže hned ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky dostal další trest domácí Diviš a Šumperk mohl znovu těžit z početní výhody. Srovnat skóre se mu však nedařilo. A fanoušci si navíc na tu vysněnou vyrovnávací branku museli ještě nějakou minutu počkat, což bylo vzhledem k vývoji zápasů ostatních týmů z čela tabulky poměrně stresující. V 51. minutě to byli ještě domácí, kdo mohl zvýšit náskok. Diviš ve své velké šanci neuspěl a tak přišel trest. Po přihrávce Martina Stejskala se prosadil kapitán mužstva Roman Meluzín. V polovině 53. minuty se tak začínalo od začátku.

Do konce základní hrací doby ani prodloužení se diváci již další branky nedočkali a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se čekalo na rozluštění hádanky celých sedm sérií, když zodpovědnost na svá bedra vzal Dušan Bařica. Lukáš Duba v následujícím pokusu neuspěl a Uničov tak zvítězil v utkání 2:1 v samostatných nájezdech.