Draci podlehli Velkému Meziříčí 2:4

Svoboda Jaroslav, sobota 13.12.2008
Černou sobotu musí zkousnout šumperští hokejisté i fanoušci. Draci nedokázali dobýt úzké kluziště ve Velkém Meziříčí a podruhé v historii prohráli s tamním HHK - tentokrát 2:4. Na střídačce celku z Vysočiny prožil veleúspěšnou premiéru bývalý kouč Draků Jozef Zavadil, jeho ovečky navíc vybojovali teprve druhé vítězství v posledních osmnácti kolech! Za Draky skóroval v polovině utkání JÁN VRTÍK, i druhý úspěch šumperského celku má na svědomí obránce - Jiří Osina. Ten ve 43. minutě srovnal na 2:2, pak se však již prosadili hosté. Necelé tři minuty před koncem zlomil zápas šťastný gól Luboše Kunstmüllera, pojistku přidal 20 vteřin před koncem David Jonáš.
26.kolo sobota 13.12.2008
HHK Velké Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 16. Vlašín (Jonáš, Nekvasil), 41. Smejkal (Janda, Bukáček), 58. Kunstmüller (Janda), 60. Jonáš (Kunstmüller) - 32. Vrtík, 43. Osina (Novosad). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 4:2.
Betinec – Smejkal, Stráňovský, Vlašín, Plch, Macháček, Pálka, Heřmanský - Bukáček, Janda, Bula, Kunstmüller, Nekvasil, Jonáš, Bašnár, Dostál, Sobotka, Krča, Jánský
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček - Rozum, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Drábek, Fischer

Hokejisté Velkého Meziříčí vydolovali na svém ledě plný bodový zisk a poprvé v historii dokázali v ligovém utkání porazit šumperské Draky. O výhře HHK rozhodla poslední tříminutovka, ve které rozhodl Kunstmüller a pohromu pro Šumperk dokonal Jonáš.

Hosté museli od prvních minut čelit nepříjemnému presingu soupeře, který ve spojení s užší ledovou plochou slavil téměř po celé utkání úspěch. I tak hned v prvních vteřinách mohli Draci otevřít skóre zápasu a kdyby se tak stalo, možná by duel vypadal zcela jinak. Jenže domácí nájezdu šumperských barev odolali. Vyrovnaná první třetina dlouho nepřinášela úvodní gól zápasu, přetlačovanou rozlouskl až šťastný gól domácího zadáka Petra Vlašína. Ten se trefil od modré čáry a domácí celek vedený čerstvě povolaným Jozefem Zavadilem vykročil za nečekaným ziskem tří bodů.

Ve druhé třetině nabídlo utkání zcela jiný obraz hry. Šumperský výběr válcoval domácí a Peter Betinec musel předvést vrchol svých brankářských umění. Často mu proti aktivně střílejícímu soupeři pomohlo i štěstí. Rozjetí Draci však dokázali uspět během celé své tvrdé palby na meziříčskou branku pouze jedinkrát. Ján Vrtík ztrestal zaváhání domácích v rozehrávce a vlil naději do šumperských žil. Ale to bylo z kanonády probíhající ve druhé třetině vše, Betinec se vžil do role iluzionisty a šumperští příznivci měli o iluze přijít v poslední třetině.

Hosté převzali otěže utkání a více si říkali o vítězství, jenže osud Drakům v posledních dvou utkání nepřál. Totiž hned v úvodu třetiny skóroval Smejkal, s rychlou odpovědí po přihrávce Zdeňka Novosada přispěchal šumperský zadák Jiří Osina, který prostřelil Betince, srovnal a nastartoval tlak Draků. Jenže koncovka šumperských hokejistů úspěch nepřinášela a tak bohužel Draci v posledních minutách zaplakali nad výdělkem - Kunstmüller dotáhl svůj blafák do úspěšného konce a obrovské překvapení nabíralo jasnějších barev. Hřebík do šumperské rakve zatloukl David Jonáš - tudíž David dorazil Goliáše.

Prolomit minisérii dvou neúspěchů budou mít možnost šumperští hokejisté již ve středu, v posledním předvánočním utkání doma. Přijede přerovský Zubr a samozřejmě nezbývá jinak, než přijít a povzbudit šumperské Draky v souboji s těžkým soupeřem - teď to hráči potřebují a je na fanoušcích, aby je nezklamali!