Draci podlehli Rebelům z Havlíčkova Brodu

Dominik Mihailescu, sobota 21.9.2013
Šumperk - Draci nedokázali ani na čtvrtý pokus bodovat. Tentokrát podlehli hokejistům Havlíčkova Brodu. Fanoušci, kteří se dostavili do šumperské haly, museli na úvodníé branku čekat až do devětadvacáté minuty, kdy se trefil Karol Korim. Draci se dokázali dostat ke slovu až za stavu 0:2, kdy se dokázal prosadit Lukáš Žalčík. Šumperk inkasoval hned ve 12. sekundě třetí třetiny po krásné akci zakončenou Petrem Polodnou. Domácí hráči, po zásluze Patrika Moskála, využili přeslovku pět na tři. Ovšem David Dvořáček skóroval pět minut před koncem a o vítězi bylo rozhodnuto. Nejlepším hráčem Šumperka se stal Marek Haas.
4.kolo sobota 21.9.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
2:4
((0:0, 1:2, 1:2))
Branky a nahrávky: 35. Žalčík (Staněk, Haas), 46. Moskal (Holík) – 29. Korim (Polodna.), 33. Drtina (Korim), 41. Polodna (Řiha, Zdráhal), 55. Dvořáček (Semorád). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 850. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 2:3, 2:4.
Kašík – Bail, Holík, Tesařík, Sedlák, Novotný, Starý, Navrátil – Hlinka, Plášek, Haas – Půhoný, Hulva, Brunec – Žálčík, Staněk, Moskal – Červenka, Skoumal, Langr
Dolejš – Kolafa, Zdráhal, Vágner, Drtina, Korim, Semerád, Zítka – Říha, Polodna, Havel – Berger, Endál, Rytnauer – Maliník, Semorád, Dvořáček – Milafait, Stehlík, Chlubna

Šumperští hokejisté nastoupili do utkání s Havlíčkovým Brodem s Liborem Kašíkem. Avšak ani ten nedokázal před osmi sty padesáti diváky zabránit prohře. První třetinu doprovázela řada nepřesností. Šumperk byl více aktivnější, ale perfektní Dolejš dokázal vyzrát na hráče domácího celku. Nebezpečnější šance měli ale hosté z Havlíčkova Brodu. Ohrožující šanci měl Říha, ale Kašík jí pohotovým zákrokem vyrazil. První třetina skončila vysledkem 0:0.

Druhá perioda začala v režii Šumperka. Největší šanci měl ze začátku Aleš Holík, kdy vypálil bombu od modré. Dolejš si musel následně poradit s dorážkou Marka Haase. Ovšem Rebelové byli těmi, kdo vstřelil branku. Havlíčkův Brod v devětadvacáté minutě otevřel skóre. Po chybě Jana Tesaříka se prosadil Karol Korim. Následně zvýšil skóre Petr Polodna a s Draky mohl být definitvní konec. To však odmítl Lukáš Žalčík, který v souboji s Danielem Dolejšem snížil stav utkání.

Hosté z Vysočiny vstoupili do třetí třetiny výborně. Hned ve dvanácté sekundě se prosadil Petr Polodna a Draci rázem prohrávali o tři branky. Snížit stav v přesilové hře dokázal po parádní přihrávce Aleše Holíka Patrik Moskal. Ten se v Šumperku jeví jako velice dobrá posila. Ovšem úder do zad domácím hráčům dal David Dvořáček, který završil touto brankou skóre Havlíčkova Brodu. Šumperk prohrál po čtvrté za sebou. Napravit reputaci si může v dalším zápase s Třebíčí, kde ovšem hraje na hostujícím ledě.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Zápas se špatně hodnotí, protože jsme prohráli. Dostali jsme hlavně první dva zbytečné góly, dokonce soupeř vstřelil branku i při naší vlastní přesilové hře. Sice se povedlo snížit díky Lukáši Žálčíkovi na 1:2, ovšem hned na počátku třetí části jsme opět inkasovali. Bohužel dostáváme strašně laciné góly a tento fakt samozřejmě mančaft sráží do kolen.