Draci po desíti prohrách rozběsnili publikum

Jaroslav Svoboda, , středa 17.10.2007
Š u m p e r k - Draci pod novým trenérem předvedli, co v nich je. Na svém ledě před více než 1000 diváky přehráli Prostějov 4:1 a po výtečném výkonu sklidili zasloužené ovace publika. Skóre otevřel David Ohnutek, vítěznou branku pak zaznamenal Ota Lazorišák. Draci odskočili až na skóre 4:0, když další góly přidali Obdržálek a kanonýr Bařica. Za hosty snižoval v poslední minutě Martin Chovan, který tak připravil jistého Tihláře o čisté konto. Reportáž připravujeme.
13.kolo středa 17.10.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5:53 Ohnutek (Lazorišák),22:45 Lazorišák (Ohnutek),32:05 Obdržálek (Antonovič, Beck), 42:20 Bařica (Ondráček). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:1.
Tihlář - Špelda, Hajas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Pala, Šindler, Bařica, Meluzín, Ambruz, Beck, Antonovič, Obdržálek, Lazorišák, Ohnutek, Stejskal, Martinka
Daneček - Procházka, Vomela, Kumstát, Suchý, Bartoň, Chovan, Bořuta, Kotásek, Piecha, Opatovský, Šebek, Prokop, Vymazal, Mikšovský, Hampl, Šůrek, Bartošek, Piluša

Šumperští Draci i prostějovští Jestřábi vstoupili do zápasu s novými trenéry a s hlasitou podporou svých příznivců. Atmosféra nikterak neodpovídala souboji dvou posledních týmů východní skupiny.

Draci se také na soupeře ihned vrhli a v první minutě pálil Beck, Daneček však šumperského útočníka vychytal. První ostrý zákrok Tihláře přišel v páté minutě, kdy si poradil se šancí Piechy. Pak přišly Dračí chvíle. Nebezpečně střílel Obdržálek, vna konci šesté minuty se prosadil David Ohnutek. O chvíli později pálil Stejskal, Daneček tentokrát šumperský útok vykryl. Ve třinácté minutě mohl srovnat Vomela, ale Tihlář podržel Draky. Poslední vážnější akci první třetiny zakončoval skvěle hrající Lukáš Špelda - tentokrát ještě Daneček odolal.

Druhou třetinu otevřel ránou Meluzín, hostující brankář však kryl. Pak přišla chvíle Oty Lazorišáka, ten příhrávku zpoza branky zavěsil pod víko a stadión propukal v nadšení. Vrátit hosty do zápasu mohl Piecha, tomu však přihrávka přeskočila hůl. Akce pak střídaly akci a nejprve Kumstáta vychytal Tihlář, na druhé straně si druhou branku v utkání nepřipsal Ohnutek. Největší šanci však měl Suchý, tomu však obrovskou šanci sebral z brankové čáry Tihlář. Ve 33. minutě udeřili Draci potřetí. Prosadil se letošní smolař Petr Obdržálek, který zakončil akci dua Antonovič - Beck. O minutu později pak další branku na holi měl Stejskal, netrefil však přesně.

Poslední třetinu zahájili fanoušci domácích zajímavým chórem a o chvíli později se kotel mohl radovat z dalšího úspěchu. Kanonýr Dušan Bařica propálil Danečka z prostoru mezi kruhy a stadiónem začaly znít oslavné chorály. Ve 46. minutě vstřelil Šumperk 5. gól, ale ten rozhodčí neuznali pro kopnutí bruslí. Draci ovládali zápas, Bařica i dvakrát v řadě Martinka Danečka nepřekonali. A tak se nakonec v poslední minutě prosadil Chovan, který jen korigoval stav a hlavně sebral Tihlářovi čisté konto. Šumperk po deseti utkáních doma zvítězil a fanoušci domácích oslavili tři body pořádnou ohnivou šou.