Draci po bojovném výkonu sklidili potlesk, body však nikoliv

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, pondělí 3.12.2012
Š u m p e r k - Další napínavý duel s atraktivním soupeřem mohli sledoval fanoušci na zimním stadionu. Utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy se po trefách Pabišky a Loskota dostali hosté do vedení. Draci pak rozpoutali stíhací jízdu, místy dokonce tlačili lídra z Mladé Boleslavi do hluboké defenzívy, jenže ke vstřelení branky jim scházely klid v koncovce a často i štěstí. Roman Will tak znovu na šumperském ledu neinkasoval, když v minulém zápase střídal za stavu 3:0 pro Šumperk Lakosila. Pětisté utkání kariéry pak odehrál Jakub Hulva, ale bohužel vítězné pro domácí nebylo. Šumperk po prohře v utkání, ve kterém si nějaký bod určitě zasloužil, klesá na 11. místo v tabulce.
28.kolo pondělí 3.12.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Mladá Boleslav
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: Pabiška (Němeček), 14. Loskot (Demel, Rys). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1078. Střely na branku: 45:18.
Štůrala - Novotný, Holík, Bail, Tesařík, Pastor, Sedlák, Gewiese, Suchý - Plášek, Staněk, Finsterle - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Kindl, Skoumal, Cink
Will - Pojkar, Kasík, Němeček, Chaloupka, Toman, Jindra, Šmach, Bohunický - Nouza, Koudelka, Padělek - Pabiška, Výborný, Kafka - Rys, Červený, Demel - Mikulík, Loskot, Pitule

Šumperští hokejisté povzbuzeni vítězstvími v Ústí nad Labem i v Olomouci nedbali nic na to, že hosté vcelku suverénně vévodí lize a od prvních minut dokázali s favoritem bruslit.

Již první minuta nabídla žhavé chvilky na obou stranách. Novotného nepříjemnou ránu Will vyrazil, na druhé straně pak rána Pabišky rozezvučela břevno Štůralovy klece. V polovině druhé minuty ještě měl na holi gól Kafka, ale ani tentokrát se hosté neprosadili. Právě v první třetině měla Boleslav nejvíc ze hry a potvrdila to v páté minutě, chvíli po návratu vyloučeného Sedláka do hry. Němečkovu přihrávku zužitkoval Pabiška, který tentokrát již mířil přesně.

Kdo čekal nápor hostů, tomu asi spadla čelist. Šumperk pak dlouhé minuty svíral Středočechy v jejich pásmu, Suchého bomba dokonce trefila tyč Willovy branky. Ve třinácté minutě se pak dvakrát ocitl na brankovišti nejproduktivnější hráč domácích v sezóně Daniel Vrdlovec, jenže ani přes ležícího Romana Willa nedokázal zakončit přesně. A tak přišel nečekaný, a z pohledu domácích zbytečný trest.

Loskot totiž poslal kotouč za Štůralova záda a vedoucí tým tabulky mohl v dalších minutách stavět na dvougólovém vedení. V závěru třetiny sice domácí mocně hnáni bouřlivým publikem sahali po korekci, ale Will pokaždé zasáhl, při tečované Staňkově ráně i s přispěním potřebného štěstí.

Od prvních minut druhé třetiny diktovali hru domácí. V páté minutě měl obrovskou šanci Michal Hlinka, kterého našel neobsazeného Marek Haas, jenže vytáhlý forvard nedokázal trefit poloprázdnou klec. O tři minuty později ujížděl na Will Denis Kindl, jeho rána z brejku ale zamířila mimo tři tyče. V dalších minutách hrál Šumperk přesilovku při Demelově vyloučení, na modré pak ostřelovali Willa dva kanonýři Sedlák s Holíkem, hlavně prvně jmenovaný protáhl mladoboleslavského brankáře, který na poslední chvíli vykryl lapačkou.

Tlak šumperského mužstva i tak nadále rostl a Mladá Boleslav se nejspíš poprvé v sezóně dostávala do tak hluboké defenzívy. Vrdlovec minul, Cink pak trefil z dobré pozice jen Padělka, další Sedlákova rána mířila mimo. V závěrečné minutě druhé třetiny ještě napřáhl Tesařík, ale i jeho projektil skončil mimo branku.

Třetí dvacetiminutovka pak začala tam, kde druhá skončila. Šumperk znovu velel ke zteči, Novotného však hned v úvodu hry vychytal Will. V sedmé minutě dvakrát od modré pálil Holík, ani jednou brankáře neprostřelil. Napružené domácí publikum pak nelibě neslo dlouhou mezihru ze strany hostů, kteří tak dlouho otáleli se střídáním, až po několika minutách nabádání ze strany rozhodčího musel přijít trest pro hráčskou lavici. V následné přesilovce pak znovu pálil Holík a Will vytěsnil bombu betonem.

Hosté se v těchto chvílích hlavně snažili neudělat zbytečnou chybu, místo útočení se spokojovali s vyhazováním do středního pásma, leckdy i přes všechny čáry. Domácí naopak pálili ze všech přijatelných pozic, jenže s postupem čase rostla i nervozita na holích Draků. Holík ani Staněk v dalších šancích neuspěli, situaci domácím zkomplikovalo i vyloučení Tesaříka, které přišlo půl druhé minuty před třetí sirénou. I tak ještě zkusil štěstí jubilant Hulva, Willovo čisté konto ale již neodmazal.

Draci, kteří přestříleli obávaného soupeře rozdílem třídy 45:18, nakonec podlehli hostům 0:2.

Radek Kučera, Šumperk: Bohužel jsme inkasovali v první třetině po chybách, kdy jsme se nedomluvili v obraně. Nepohlídali jsme si puk. Je to škoda, protože ve druhé části jsme měli hodně šancí, ale Will zachytal fantasticky. Rozhodně se nemáme za co stydět. Soupeř ale dokázal, že je kvalitní, výborně bruslí, hraje důrazně.
Jiří Slabý, Ml. Boleslav: Přijeli jsme sem poučeni z posledního zápasu. Zápas jsme kontrolovali, neumožnili jsme domácím gólově uskočit jako minule. Domácí hráli bojovně, ve třetí třetině byla evidentní snaha skórovat, měli šance, ale zápas jsme si zkušeně pohlídali.